Більше частина з нас ще пам'ятає ці чудові малюнки на відкритках новорічних, на 8 березня та інші свята. Спеціально для користувачів нашого сайту ми зібрали колекцію старих радянських новорічних вікриток. А Ви знаєте що колись Новий Рік і Різдво взагалі були заборонені.
Святкові зразки радянського дизайну і просто приємні спогади з дитинства.
Зараз складно собі уявити, але було в нашому радянському минулому час, коли Новий рік і всі пов'язані з ним атрибути - ялинка, листівки, гуляння - були заборонені. Восени 1929 року Новий рік і Різдво були оголошені звичайними робочими днями, а будь-які святкування «попівських звичаїв» заборонялися. Зимові свята обізвали «буржуазної затією». У грудні і січні спеціальні патрулі з добровольців ходили по вулицях і заглядали у вікна, перевіряючи виконання урядового указу. Новорічна ялинка перейшла на нелегальне становище. Ті, хто не хотів позбавляти своїх дітей свята, робили це тепер таємно.
Ситуація змінилася в 1935 році. Тодішньому секретареві ЦК Компартії більшовиків України Павлу Постишеву вдалося-таки переконати Сталіна, що красуня-ялинка з «попівського дерева» цілком може перетворитися на символ щасливого дитинства в СРСР. Новий 1936 вже зустрічала вся країна, нарядивши ялинки і підписавши саморобні листівки. Святкування Нового року стало невід'ємною частиною радянського життя.
У багатьох напевно до цих пір збереглися старі радянські новорічні листівки. А ви пам'ятаєте?
Кількість відкриток в архіві: 84
Рік створення: 2012
Праздничные образцы советского дизайна и просто приятные воспоминания из детства.
Сейчас сложно себе представить, но было в нашем советском прошлом время, когда Новый год и все связанные с ним атрибуты — ёлка, открытки, гулянья — были запрещены. Осенью 1929 года Новый год и Рождество были объявлены обычными рабочими днями, а любые празднования «поповских обычаев» запрещались. Зимние праздники обозвали «буржуазной затеей». В декабре и январе специальные патрули из добровольцев ходили по улицам и заглядывали в окна, проверяя исполнение правительственного указа. Новогодняя ёлка перешла на нелегальное положение. Те, кто не хотел лишать своих детей праздника, делали это теперь тайно.
Ситуация изменилась в 1935 году. Тогдашнему секретарю ЦК Компартии большевиков Украины Павлу Постышеву удалось-таки убедить Сталина, что красавица-елка из «поповского дерева» вполне может превратиться в символ счастливого детства в СССР. Новый 1936 год уже встречала вся страна, нарядив елки и подписав самодельные открытки. Празднование Нового года стало неотъемлемой частью советской жизни.
У многих наверное до сих пор сохранились старые советские новогодние открытки. А вы помните?
загрузка...