багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Дозвілля » Життя-буття

День Дівчаток

День Дівчаток

Весна – пора року, яка асоціюється у нас із красою, квітучими деревами, теплом. Восьмого березня святкується всім відомий Міжнародний жіночий день. Чи відомо вам, що у інших країнах є схожі на це наше свято дні? Третього числа третього місяця прихід весни у Японії святкують, відмічаючи День дівчаток, або Хінамацурі.

Японці завжди шанували представниць прекрасної статі. Хінамацурі - одне із свят, коли японці шанують чисту дівочу красу. «Хіна» в перекладі з японської означає «маленька паперова лялька». Довгий час це свято вважалося державним, а після Великої Вітчизняної Війни День дівчаток став домашнім, неофіційним.

Цей день також є днем активного цвітіння персиків, або момо-но секку. Ніжно-рожеві квіти персиків символізують собою дівочу красу. Третього березня у кожній сім’ї, де є дівчата, виставляють ляльок охінасама – вони одягнені у традиційний святковий одяг. Таким чином родичі бажають своїм донькам щастя та здоров’я.

Охінасама можна побачити не тільки в оселях – по всій країні відкриваються виставки дорогих, нарядних ляльок, і тривають протягом декількох днів. Ляльки, як правило, зроблені із порцеляни, глини, та інших матеріалів, передаються у спадок із покоління у покоління по материнській лінії. Згідно традиції, їх виставляють на спеціальну піраміду, вкриту червоною тканиною, у певному порядку: відповідно належності до певного рангу. На горі піраміди завжди знаходяться імператор та імператриця. Зараз на таких пірамідах часто можна побачити фігури відомих спортсменів, кіноакторів тощо.

Японці прикрашають свої будинки не тільки ляльками. На це свято прийнято готувати певні страви: рисові колобки у формі зірочок хісімоти, гілки з квітами персика и ставлять напій сіродзаке - "біле саке". Також приміщення застелюють квітами персикового дерева - не обов’язково, аби вони були справжніми, до стелі підвішують кульки із штучних пелюсток вишні та мандаринового дерева.

Існує вірування, що цих ляльок треба по закінченню свята ховати до наступного року – чим більше вони знаходяться на виду у всіх після свята, тим більше відтягується заміжжя дівчини.

Історія свята бере свій початок декілька тисячиліть назад. Це був обряд очищення від злих духів. Люди робили праперових ляльок, дмухали на свою ляльку, терли ті частини тіла на ній, які болять у них, а потім кидали у найближче водоймище. Традиція трансформувалася, але збереглася і до наших днів. Зараз дівчата самі роблять різнокольорових паперових ляльок, пишуть на шматочку паперу свої бажання і прикріплюють його до своєї ляльки. Потім, як і кілька тисячоліть тому, вони пускають їх на воду. Вважається, що коли вода забирає цю ляльку, вона також уносить і всі негативні емоції, хвороби.

Одна з відмінностей із нашим восьмим березня полягає у тому, що японські чоловіки не балують своїх жінок у цей день. У ненав’язливій формі дівчаткам розказують про правила гарного тону, формують порядність, вміння бережно відноситися до цінних речей, стримувати свої бажання. Для того, аби перевірити, на скільки дівчинка засвоїла правила етикету, вона запрошує гостей і весь вечір пригощає їх смачними стравами та розважає.

    Якщо публікація "День Дівчаток" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

    Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

    Джоні Руїз оголосив про завершення своєї боксерської кар'єри
    Святкування 196 річниці з нагоди Дня народження Т. Г. Шевченка
    Журналісти ТСН скаржаться на цензуру. Керівництво "1+1" все заперечує, а Герман обіцяє роз
    загрузка...
    Категорії: Життя-буття
    Додав: Smile |Дата: 04.03.2008 | Переглядів: 2201 | Рейтинг: 0.0 0 |
    Всього коментарів: 0
    ComForm">
    avatar
    Цікаво
    Статистика

    Зараз на сайті: 1
    Гостів: 1
    Користувачів 0