багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Дозвілля » Життя-буття

Дещо про тюльпани...

Тюльпани – це декоративні рослини з родини лілеєвидних, що походять зі степових та напівпустельних районів Азії. З точки зору вирощування квітів з метою продажу вони поступаються лише трояндам та хризантемам.

На сьогодні відомо біля 100 тисяч сортів тюльпанів, що поділені на 15 груп. Найважливіші з них сорти: Менделя, Рембрандта, гібриди Дарвіна, тюльпани лілеоподібні та папужі. На сьогодні тільки 800 видів вирощуються для великого продажу.

Паросток висотою від 12 до 40 см увінчується зазвичай однією квіткою, але також відомі сорти з багатоквітковими паростками. У диких тюльпанів квіти одинарні червоного, білого або жовтого кольору. У випадку культурних сортів є можливість отримання більш багатої палітри кольорів.

Період вегетації тюльпанів триває від березня до кінця червня. Розмноження проходить за допомогою відділення дочірніх цибульок від материнських, яке відбувається раз на рік.

Для того, щоб цибульки встигли пустити коріння до замерзання грунту, вони висаджуються в період між вереснем та листопадом. В теплицях тюльпани можна вирощувати цілий рік.

Квіти ефективно розвиваються в пухкому, помірковано підпитаному грунті з pH наближеним до нейтрального. Незалежно від місця розведення, обов’язковим є доступ світла, бо тільки тоді паростки, листя та квіти набудуть вірного забарвлення. В окремих випадках використовуються затемнені теплиці.

Для поливання квітів використовується вода з вмістом хлору менш ніж 300 мг/л. Квіти готові до зрізання, коли набудуть вигляд повнобарвного, але закритого бутону. В сонячні дні необхідно зрізати тюльпани виключно ранком. Збирання квітів відбувається шляхом виривання цілої квітки разом із цибулькою.

Квіти з цибулькою можна зберігати при температурі до 2 °С протягом 7 – 10 діб, в той час коли тюльпани без цибульки – тільки 3 – 5 доби. У вазі тюльпани стоять 6 – 10 днів.

Дикі тюльпани - коштовні камені степу
Просторі степи Центральної Азії - батьківщина диких тюльпанів. Це знак настання весни, яка приходить навіть на сухі степові ландшафти. Вони служать символом життя і родючості для жителів степів - кочових племен.

Дикі види цієї квітки є предками наших декоративних тюльпанів. Подібно до різнобарвного коштовного каміння вони сяють в пустому степу, їх вигляд дарує людям надію на дощове літо і краще життя. Для кочівників відхід суворої зими - це привід для свята. Традиційні танці й пісні оповідають історії про життя в безкрайньому степу, вічно блакитному небі, матері-землі; про людей, тварин, любов і страждання, патріотизм і світ їхніх богів.

Життя в найбільшій степовій області - Казахстані
Казахстан розташований у Середній Азії і за розміром перевищує Німеччину майже у вісім разів. За розміром площі він знаходиться на дев'ятому місці в світі. Його ландшафт дуже різноманітний: на заході розташоване Каспійське море і область Волги, на східному кордоні з Китаєм і Монголією - Алтайські гори. На півдні Казахстану знаходяться гірський хребет Тяньшань, Аральське море і пустеля Кизилкум, а на півночі країна тягнеться до Західносибірської низовини.

Понад половину площі Казахстану займають пустелі та напівпустелі, приблизно третина - степи, найбільша степова область у світі. Протягом сторіч люди, тварини і рослини пристосовувалися до цих суворих природних умов. Життя проходить між двома крайніми протилежностями: лютий мороз взимку і спека влітку, коли майже немає дощів. Просторі пасовища служать казахським кочівникам як життєвий простір для їхніх коней, верблюдів і овець. У радянські часи за допомогою законів кочівників спробували примусити до осілого способу життя, що викликало опір з їхнього боку. Тому багато хто вирушив із своїми табунами в сусідні країни. Сьогодні в степах Казахстану лише небагато людей зберігають традиційний устрій життя своїх предків.

Барвистий килим з квітів
Сніжний покрив захищає рослинність взимку від морозу. Коли навесні перші сонячні промені розтоплюють сніг, цибулини весняних квітів, що перезимували, пускають паростки. Використовуючи запас поживних речовин, і знаходячись в сприятливих весняних умовах, коли вистачає тепла і вологи, вони швидко ростуть і розцвітають. В результаті в період з квітня по травень степ стає схожим на яскравий квітучий килим. Мільйони дикорослих тюльпанів розпускаються одночасно з іншими цибулинними квітами, такими як лілії, гіацинти, іриси і касатики. Найбільш дорогоцінною перлиною в морі квітів є - тюльпан Шренка, який в Казахстані занесений у Червону книгу, як рослина, що охороняється. Барвиста різноманітність квітів зберігається лише короткий період.

Степові бабаки і дикі коні
Після 7-місячної сплячки степові бабаки знову беруться за свої земляні роботи. Вони служать головною здобиччю для орлів. Колись широкими казахськими степами мчали величезні табуни диких коней і антилоп. Сьогодні дикі коні мешкають лише в Монголії, а численні у минулому антилопи сайга стали рідкістю.
На початку 50-х років під час радянської компанії освоєння нової цілини мільйони гектарів невинних родючих земель за вказівкою комуністичного уряду з Москви були пущені під ріллю. В результаті озеро Тенгиз опинилося посеред області інтенсивного землеробства. Солоні та прісні водоймища дають можливість відпочинку для багатьох перелітних птахів під час міграції в інші райони. Проте, багата фауна може зберегтися лише під захистом степових пасовищ. Поки що численні степові бабаки, ласки, лисиці, вовки, степові чайки, пелікани, рожеві фламінго, а також різноманітні види рослин, зокрема обрамляючі береги очеретяні чагарники, зберігають природну рівновагу в культурному ландшафті, що охороняється у цій країні.

Тюльпани допомогли їм вижити
У продовж останніх місяців Другої світової війни в Європі через блокаду нацистів були перекриті усі водні шляхи, по яких перевозили їжу до головних міст західної частини Нідерландів.
Зазвичай людина потребує десь 1600 — 2800 калорій в день. Але станом на квітень 1945 року, денний раціон деяких осіб, які проживали в Амстердамі, Делфі, Гаазі, Лейдені, Роттердамі та Утрехті, становив біля 500 — 600 калорій. Тому багато-хто в той час їли цибулинки тюльпанів. Вони були дуже шорсткі. І хоч їх варили на малому вогні, вони не ставали м'якшими. Та все ж їх їли, ретельно пережовуючи. Через кілька днів після вживання цієї страви в людей боліло горло, і аби зменшити подразнення до цибулин додавали цукровий буряк, або моркву, якщо вони в них були.
Порція цибулин тюльпанів вагою 100 грамів містить 148 калорій, 3 грами білків, 0,2 грами жиру та 32 грами вуглеводів. Власне саме завдяки цим огидним на смак цибулинкам, багато людей в Нідерландах пережило голод.

    Якщо публікація "Дещо про тюльпани..." Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

    Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

    День сміху (День усіх дурнів) відзначається 1 квітня.
    Зимові дієти
    Чи насправді небезпечні ГМО?
    загрузка...
    Категорії: Життя-буття
    Додав: Smile |Дата: 04.03.2008 | Переглядів: 4893 | Рейтинг: 0.0 0 |
    Всього коментарів: 0
    ComForm">
    avatar
    Цікаво
    Статистика

    Зараз на сайті: 1
    Гостів: 1
    Користувачів 0