Видання
Financial Post, що виходить в США, публікує цікаве порівняння, яке наочно демонструє гостроту проблеми з держборгом. У статті цього видання мовиться, що на балансі компанії Apple зараз осіло більше готівки, ніж на балансі уряду США.
Не дивлячись на те, що справи у компанії Apple йдуть не просто добре, а прямо-таки чудово, сам той факт, що одна компанія стала багатша, ніж державний сектор Америки на багатьох політиків у Вашингтоні діє витверезно, а в суспільстві - створює колосальну незадоволеність політикою президента Барака Обами, а також багатьох його попередників, що друкували долари на власний розсуд, передає
CyberSecurity.ru.За даними
Financial Post, в п'ятницю американський Федеральний резерв, що перебуває під управлінням відомого Бена Бернанке, опублікував статистику, що говорить про те, що в казні США зараз є операційний позитивний баланс в 73,768 млрд доларів.
В той же час, тижнем раніше компанія Apple опублікувала фінансовий звіт, в якому мовиться, що її ліквідність на рахівницях в банках складає 75,876 млрд доларів. Тобто, в теорії, якби компанія Apple захотіла б купити державну систему США (а система захотіла б продатися), то Apple без проблем могла б зробити це.
Звичайно, дані цифри було б невірно порівнювати що називається "Лоб в лоб", оскільки урядові кошти означають розміри резерву до настання стелі держборгу, у той час гроші Apple - це реальні грошові кошти на рахівницях компанії, якими вона може розпоряджатися на свій розсуд.
Проте, дані цифри з одного боку показують, наскільки хисткою стала позиція Вашингтона і настільки виросла за останніх 4 року сама Apple.
Минулого тижня цінні папери Apple подолали позначку в 400 доларів, а сама Apple обійшла за капіталізацією Exxon Mobil, ставши найдорожчою компанією світу.
Згідно з останніми статистичними даними, загальна капіталізація компанії досягла 374 млрд доларів, збільшившись за останніх полгода на 41 млрд доларів.
Відзначимо, в американських засобах масової інформації, що традиційно лояльно відносяться до проблем американського держборгу, останнім часом розвернулася широка полеміка щодо проблеми державних запозичень.
Пристрасті підігрівають Сенат і Конгрес США, які ніяк не можуть вирішити, як саме слід поступити з боргом США, що виріс: штучно підняти планку запозичень і роздувати мильну бульбашку ще більше або ж знижувати держвитрати і вдаватися до таких непопулярних заходів, як зниження зарплат вчителям і лікарям.
Якщо публікація "Apple багатша за державу США, і може купити країну." Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...