100 геніїв сучасності
Складено список з 100 геніїв в області науки, політики, мистецтва і підприємництва. Серед них опинилося троє росіян. Близько чверті учасників списку складають уродженці Великобританії - там спостерігається найвища концентрація геніїв на душу населення.
Перше місце розділили винахідник усесвітньої павутини - англієць сер Тім Бернерс-лі, і швейцарський хімік Альберт Хофманн - першовідкривач галюциногенних властивостей ЛСД. Друге місце зайняв мільярдер і філантроп Джордж Сорос, а третє дісталося Метту Гроунінгу - авторові мультфільму "Сімпсони". Замикає список геніїв американський режисер Квентін Тарантіно.
До списку увійшли 24 англійці і 43 американці. Таким чином, у Великобританії опинилися більше всього геніїв на душу населення - один на 2,5 млн. жителів. У їх числі фізик Стівен Хокінг (7-е місце), художник-авангардист Демьен Херст (15-е місце), сер Пол Маккартні (58-е місце), Девід Боуї (67-е місце) і письменниця Джоан Роулінг, автор книг про юного чарівника Гарі Поттера (83-е місце). Деякі імена, що потрапили в список, дивують. Так, Усама бен Ладен зайняв 43-у строчку, розділивши її із засновником Microsoft Білом Гейтсом і колишнім чемпіоном по боксу у важкій вазі Мохаммедом Алі.
Компанія Creators Synectics вибирала геніїв, привласнюючи кожному оцінку до 10 балів по п'яти чинниках: роль в зміні системи переконань, суспільне визнання, сила інтелекту, досягнення і культурна значущість. Цього літа фірма надіслала електронні листи 4 тисячам британців з проханням назвати до 10 кандидатів, що нині жили, на звання геніїв. Більше 60% з отриманих в результаті 1,1 тис. імен склали американці і англійці. Лише 60% з названих людей є здоровими до цих пір.
Найджел Кларк, партнер відділення Synectics, що управляє, у Великобританії і Європі говорить: "Багато хто стверджує, що дізнатися генія можна по тому, що він перевертає звичайні уявлення про світ вверх ногами. Думаю, в цьому на геніїв минулого схожі Альберт Хофманн і Тім Бернерс-лі. Обидва вони по-своєму перевернули наш світ з ніг на голову. За одне тільки це їх можна визнати найбільшими з геніїв, що нині живуть".
10 найвидатніших геніїв сучасності
1.
Альберт Хофманн, Швейцарія. Хімік
Старезний учений відомий в першу чергу як "батько" ЛСД - діетіламіда лізергинової кислоти. У 1943 році він відкрив галюциногенні властивості цього наркотика. Є автором більше ста наукових робіт і автобіографії із заголовком "ЛСД - моя важка дитина".
2.
Тім Бернерс-Лі, Великобританія. Комп'ютерний учений
Випускник Оксфорда, фахівець в області комп'ютерних технологій, він є автором протоколу HTTP і мови HTML. У 1989 році Бернерс-лі запропонував глобальний гіпертекстовий проект, що поклав почало створенню усесвітньої павутини. З 1994 року очолює Консорціум усесвітньої павутини, що відповідає за стандарти в інтернеті.
3.
Джордж Сорос, США. Інвестор і філантроп
Видатний фінансист і спекулянт, величезні ресурси якого дозволили йому організувати ряд атак на національні валюти Великобританії і азіатських країн, заробивши мільярди доларів. Останнім часом відійшов від бізнесу і активно займається добродійною діяльністю через організацію "Відкрите суспільство" і добродійні фонди в 25 країнах.
4.
Метт Гроунінг, США. Сатирик і мультиплікатор
Автор і продюсер, прославився завдяки сатиричним мультсеріалам "Сімпсони" і "Футурама". Сім'я Сімпсонов і вигадане місто Спрінгфілд вперше з'явилися на телебаченні в 1987 році. З тих пір популярність серіалу не слабшає, а в 2007 році на кіноекрани вийшла повнометражна версія мультфільму.
5.
Нельсон Мандела, ЮАР. Політик і дипломат
Борець за права людини, лауреат Нобелівської премії миру 1993 року, тривалий час бився на чолі Африканського національного конгресу проти апартеїду в ЮАР, за що провів у в'язницях 28 років. З 1994 по 1999 роки займав пост президента країни. В даний час активно підтримує боротьбу проти Сніду.
6.
Фредерік Сенгер, Великобританія. Хімік
Випускник Кембріджського університету, біохімік, лауреат Нобелівської премії. Відомий роботами по вивченню інсуліну, що дозволили отримувати його синтетичним способом, і дослідженнями в області ДНК.
7.
Даріо Фо, Італія. Письменник і драматург
Театральний діяч, лауреат Нобелівської премії по літературі 1997 року. У своїй творчості об'єднав пропагандистську сатиру з традиціями середньовічного театру. Автор творів "Містерія-буф (1969 р.) ", "Смерть анархіста від нещасного випадку" (1970 р.), "Тук-тук! Хто там? Поліція" (1974 р.), "Не можеш платити - не плати" (1981).
8.
Стівен Хокінг, Великобританія. Фізик
Один з відомих фізиків-теоретиків сучасності, фахівець з космології і квантової гравітації. Будучи практично паралізованим, Хокінг продовжує займатися науковою і популяризаторською діяльністю. Автор бестселера "Коротка історія часу".
9.
Оскар Німейер, Бразилія. Архітектор
Один із засновників сучасної бразильської школи архітектури, піонер залізобетонного будівництва. З 1957 року здійснював забудову нової столиці країни - міста Бразилія, брав участь в проектування штаб-квартири ООН в Нью-Йорку.
10.
Філіп Гласс, США. Композитор
Композитор-мінімаліст, виконавець. Широкій публіці став відомий після створення звукової доріжки до фільму Годфрі Реджіо "Кояніськацци". Також написав музику до картин "Шоу Трумена", "Ілюзіоніст", "Години", музику для відкриття Олімпіади-2004 в Афінах.
11.
Григорій Перельман, Росія. Математик
Учений з Петербургу, син знаменитого Якова Перельмана, автора "Цікаво фізики", довів гіпотезу Пуанкаре, сформульовану ще в 1904 році. Його відкриття було визнане найзначнішим науковим досягненням 2006 року. Не дивлячись на це, росіянин, що живе затворником, відмовився від премії в мільйон доларів і виший нагороди математичного миру - Філдсовськой премії.
Якщо публікація "Генії сучасності" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...