багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Події » Історія

Служба безпеки України, Генеральна прокуратура та Інститут національної пам'яті знайшли у діях більшовиків ознаки кримінальних злочинів.


Служба безпеки України, Генеральна прокуратура та Інститут національної пам'яті знайшли у діях більшовиків ознаки кримінальних злочинів.
22 травня Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом вчинення геноциду в Україні у 1932-1933 роках, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 442 Кримінального Кодексу України.

Підставою для порушення кримінальної справи стали звернення голови Українського інституту національної пам’яті Ігоря Юхновського, народних депутатів Григорія Омельченка, Олександра Чорноволенка, голови Асоціації дослідників голодоморів в Україні Левка Лук’яненка, голови товариства "Меморіал" ім. В.Стуса Романа Круцика, а також заяви інших громадян України з вимогами провести розслідування обставин вбивства голодом мільйонів людей в Україні у 1932-1933 роках, йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.

Розглянувши заяви та повідомлення про злочин – геноцид, Службою безпеки України у співпраці з Генеральною прокуратурою та Українським інститутом національної пам’яті здійснено перевірку, в ході якої встановлено, що після повалення Української Народної Республіки у 1921 році на цій території більшовицький режим розпочав активні протиправні дії щодо недопущення створення незалежної української держави, спрямовані на денаціоналізацію України, її уніфікацію на звичайну адміністративно-територіальну одиницю Радянського Союзу.

З цією метою проводилася суцільно насильницька колективізація сільського господарства, розкуркулення та депортація українських селянських родин, незаконна конфіскація їх майна, здійснювалися репресії та фізичне знищення громадян, нагадує СБУ.

Сталінським тоталітарним режимом у той час були прийняті рішення, якими зруйновано традиційні форми сільськогосподарського виробництва, позбавлено українських селян необхідних для життєдіяльності запасів зерна та продовольства, запроваджено "натуральні штрафи", застосовано репресивні заходи примусу щодо боржників із хлібозаготівель, заборонено торгівлю і завезення товарів у населені пункти, занесені на "чорні дошки", вільне пересування селян по території СРСР з метою пошуку продовольства, а також використано спеціальні озброєні загони та армійські частини для ізоляції території УСРР, що створило у 1932-1933 роках для національної групи – українців, життєві умови, розраховані на їх повне фізичне знищення.

Протиправні дії були направлені на вбивство голодом українців як національної групи. Від цих злочинів влади постраждали і представники інших національностей.

У ході перевірки відібрано пояснення від очевидців та свідків подій, що відбувалися в Україні під час Голодомору 1932-1933 років, отримано розсекречені архівні радянські таємні документи, наукові дослідження вітчизняних та закордонних вчених, істориків, громадських діячів, опубліковані в засобах масової інформації повідомлення, висновки Києво-Могилянської академії та Львівського національного університету ім. І.Франка щодо юридичної кваліфікації дій керівництва більшовицької влади як масових вбивств голодом, тобто злочину проти безпеки людства.

Порушуючи кримінальну справу, СБУ керувалась нормами та принципами міжнародних конвенцій, сторонами яких є Україна, а саме, Конвенцій ООН від 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього та від 1968 року про незастосування терміну давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства, а також Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

Підґрунтям у прийнятті такого рішення є Римський статут міжнародного кримінального суду, який визначає винищення, депортацію, насильницьке переміщення населення, тортури та інші нелюдські діяння, що умисно завдають сильні страждання, тілесні ушкодження та серйозної шкоди психічному та фізичному здоров’ю злочинами проти людства.

Під час розслідування кримінальної справи СБУ неухильно керуватиметься Кримінальним кодексом України та законом "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", яким Голодомор визнано цілеспрямованим актом масового знищення людей, тобто геноцидом Українського народу, наголошує прес-служба.


Якщо публікація "Служба безпеки України, Генеральна прокуратура та Інститут національної пам'яті знайшли у діях більшовиків ознаки кримінальних злочинів." Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

Безсмертя
Китаєць зіштовхнув з мосту самогубця, який довго вагався
Стадії кваліфікацій, з яких українські клуби почнуть виступи в єврокубках-2010/11
загрузка...
Категорії: Історія
Додав: fantom2 |Дата: 26.05.2009 | Переглядів: 1550 | Рейтинг: 0.0 0 |
Теги: Порушення, 1932-1933р.голодомор і визнання, голодомор, СБУ
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Цікаво
Статистика

Зараз на сайті: 159
Гостів: 159
Користувачів 0