Міністр іноземних Австралії Кевін Радд заявив, що в появі на сайті Wikileaks листування американських дипломатів слід звинувачувати США, а не творця інтернет-ресурсу Джуліана Ассанджа. На думку Радда, такі публікації породжують питання щодо американської системи безпеки, передає Бі-Бі-Сі.
Відомостям про нього самого, що містяться в оприлюдненому листуванні, голова австралійського МЗС, за його словами, не надає жодного значення.
У свою чергу, глава Кабінету міністрів країни Джулія Гіллард охарактеризувала публікацію дипломатичних послань сайтом Wikileaks як надзвичайно безвідповідальну.
Засновник Wikileaks, заарештований у Лондоні у вівторок, 7 грудня, за звинуваченнями у скоєнні у Швеції злочинів сексуального характеру, раніше звинуватив австралійський уряд у "ганебному потуранні" США.
В інтерв'ю, яке глава австралійського зовнішньополітичного відомства Радд дав агентству Reuters, він заявив: "Ассандж не той, на кому лежить відповідальність за публікацію 250 тис документів з американського диплистування. Американці відповідальні за це".
"Я думаю, що виникають питання про адекватність американських систем безпеки і рівень доступу, який є у різних людей до таких матеріалів", - додав Радд. На його думку, публікації на Wikileaks не є результатом контрольованого витоку.
Сам Радд згадується в опублікованому сайтом вислові американського посла Роберта Маккалума, який заявив, що міністр робить "скороспілі заяви, без консультацій з іншими країнами або австралійським урядом".
"Моя робота як міністра закордонних справ Австралії - діяти в національних інтересах країни. Мені, чесно кажучи, абсолютно байдужі такі речі", - відповів на такі висловлювання про себе Радд.
Наразі Ассанджа заарештовано, і цей захід щодо нього діятиме як мінімум до 14 грудня. Сам 39-річний австралієць не визнає за собою провини. Захист засновника Wikileaks спробує довести, що запит на його екстрадицію політично мотивований.
За останні два тижні через інтернет-сайт було оприлюднено тисячі листів американських дипломатів з усього світу, і це була лише частина з 250 тис подібних документів, що не призначаються для широкої громадськості, які, як заявляє адміністрація Wikileaks, є в її розпорядженні. Вашингтон назвав публікацію Wikileaks "ударом по міжнародному співтовариству".
Якщо публікація "Австралія захищає свого громадянина Ассанджа: у витоках винні США" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...