багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Події » Історія

Громадські організації борються з перекручуванням історії

Громадська організація "Нова Галичина" передала в школи Івано-Франківська 50 портретів командувача Української повстанської армії (УПА) Романа Шухевича, повідомив лідер організації Павло Андрусяк.
"Вже передали портрети Героя України, генерала-хорунжого УПА Романа Шухевича міському управлінню освіти для шкіл міста", - сказав він, повідомляє "Iнтерфакс-Україна".
За словами Андрусяка, приводом для акції стало те, що в нові шкільні підручники з історії, за ініціативою Міністерства освіти і науки, були внесені правки, якими перекручено факти з історії України.
Зокрема, уточнив лідер організації, Міносвіти зажадало вилучити зі змісту підручників героїв Крут, Українських Січових Стрільців, визвольну боротьбу УПА в роки Другої світової війни, суспільно-політичні події і життя в Україні початку XXI століття.
"Переписуючи історію, ми так чи інакше перепрограмуємо майбутнє України. Сьогодні в Україні почалася війна з мертвими, яка є, по суті, війною з майбутніми поколіннями", - переконаний Андрусяк.

Він наголосив, що виготовлення портрета генерала-хорунжого УПА Шухевича - це перший символічний крок громадської організації, оскільки саме його портрет вилучено з підручника "Введення в історію України" для 5 класу.

Андрусяк уточнив, що активісти "Нової Галичини" планують підготувати для шкіл цілу низку портретів героїв визвольної боротьби.

У Івано-Франківську 43 школи, в яких навчається 22 тисячі школярів.

Довідка. Роман Шухевич


Роман Шухевич народився 17 липня 1907 в містечку Краківець. З дитинства виховувався у дусі радикального українського націоналізму. У 1925 році став підпільником створеної Євгеном Коновальцем Української військової організації (УВО).

У 1929, зі створенням ОУН, став одним з перших її членів. У 1930 призначений керівником бойової референтури Крайової екзекутиви ОУН на західноукраїнських землях.

У 1934 був заарештований польським урядом після замаху на міністра внутрішніх справ Броніслава Перацького, але у зв'язку з браком доказів відправлений в політичний концентраційний табір Береза-Картузька, де очолив групу членів українських націоналістичних організацій, яких було ув'язнено в таборі.

З початком Другої світової війни і після капітуляції Польщі, Шухевич і його підлеглі перебираються до Кракова. В результаті розколу ОУН на дві фракції - ОУН(М) і ОУН(Б) - Шухевич підтримав Бандеру і увійшов до керівництва його організації.

Вірячи в здійсненність своїх політичних амбіцій і отримавши благословення глави УГКЦ Андрея Шептицького, бандерівці спробували 6 липня 1941 року проголосити створення самостійної української держави - "Акт відтворення української держави" (всупереч нацистським планам колонізації України).

На початку 1943 року перейшов на нелегальне становище і повернувся до складу Проводу ОУН як референт з військових питань.

У липні 1944 за ініціативою ОУН і УПА створюється об'єднана Українська Головна Визвольна Рада.

З тієї миті і до своєї загибелі Шухевич є керівником усього багатотисячного об'єднаного антикомуністичного, антирадянського підпілля на Західній Україні.

14 жовтня 2007 року президент України Віктор Ющенко присвоїв звання Героя України з присудженням ордена держави головному командирові Української повстанської армії в 1942-1950 роках, генерал-хорунжому Шухевичу (посмертно).

Якщо публікація "Громадські організації борються з перекручуванням історії" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

Львівська облрада проведе сесію під стінами ВР, а Тернопільська - вимагає імпічмента Януковичу
Копію корони Данила Галицького виставили в Тернополі
Вишнево-фісташковий десерт
загрузка...
Категорії: Історія
Додав: fantom2 |Дата: 07.09.2010 | Переглядів: 1499 | Рейтинг: 5.0 1 |
Теги: школи, історія, націоналісти, Бандера, освіта, Шухевич, УПА
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Цікаво
Статистика

Зараз на сайті: 1
Гостів: 1
Користувачів 0