багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Дозвілля » Життя-буття

Як навчитися говорити НІ. Поради і дослідження

Зображення Як навчитися говорити НІ. Поради і дослідження
Щоденно безліч людей звертаються до нас з самими різними проханнями. І неважливо, просить чи нас співробітниця передати документ з сусіднього столу в офісі або подруга умовляє посидіти з її дитиною у вихідні – у будь-якому випадку, щоб допомогти іншому, потрібно докласти певні зусилля, а можливо, і поступитися власними інтересами. Навіть найчуйніша людина не в змозі виконати всі прохання, з якими до нього звертаються, ось тільки не у всіх вистачає сил і духу сказати прохачеві "Немає!"

Чому так відбувається і як навчитися відмовляти, не кривдить інших людей, але і не завдаючи збитку власним інтересам? | Getty Images/Fotobank Чому ми не уміємо говорити "ні"
Психологи упевнені: головна причина нашого невміння відмовляти – наша низька самооцінка і, як наслідок, відсутність упевненості в собі. Чоловік вважає відмова неприпустимими, оскільки, на його думку, може образити того, кому він відмовляє. Він боїться стати незручним, а можливо, навіть неугодним іншим людям і, що саме страшноє, нелюбимим ними.

 "Як же так, – думає він, – адже він на мене образиться і перестане зі мною спілкуватися?!" Тобто, відмова у таких людей знижує і без того невисоку самооцінку. А ось згода у відповідь на чуже прохання її, навпаки, підвищує: роблячи людям позику, ми – можливо, іноді підсвідомо – розраховуємо на їх подяку і позитивне до себе відношення. Та і в своїх власних очах ми в таких випадках ростемо – здаємося собі добрими, чуйними, потрібними і затребуваними.

 Але ж, як відомо, всім не догодиш. Крім того, наша беззастережна згода виконувати чужі прохання зовсім не гарантує прихильного відношення тих, що оточують, та і допомагати людям, розраховуючи тільки на їх подяку, теж не стоїть. Група риски В так звану групу риски входять перш за все ті, кого батьки виховували в повній покорі і слухняності. Бажаючи полегшити життя собі, владні тата і мами надають справді ведмедячу послугу своїм чадам, роблячи їх в майбутньому беззахисними перед будь-яким психологичеським тиском.

Маніпулювати такими людьми дуже просто, чим і користуються всі кому не лінь. Про це варто було б задуматися батькам, що рахують покірливу слухняність своїх дітей однією з основ хорошого виховання. Чим чревате невміння відмовляти причину відмови пояснюйте спокійно, не вибачаючись і не виправдовуючись Невміння відмовляти не так нешкідливо, як може показатися на перший погляд. Воно приводить людину до душевних переживань, наслідком яких можуть бути такі проблеми, як нервозність, внутрішній дискомфорт і навіть втрата віри в себе і свої сили.

Ми зв'язуємо себе самими різними, деколи нездійсненними, зобов'язаннями, навантажуємо роботою, яка нам не під силу, в результаті не тільки заганяємо в кут самих себе, але і підводимо інших людей. Всього це можна уникнути, навчившись говорити "ні". Прийоми, що допомагають твердо і упевнено сказати "ні" Існує декілька нескладних прийомів, які дозволяють навчитися говорити "ні" людям, зловживаючим нашим часом і хорошім до цих людей відношенням.

Головне, пам'ятати: ви маєте повне має рацію відмовити людині, якщо з якоїсь причини не хочете виконувати його прохання.
Єдине виключення – питання життя і смерті, але, погодитеся, з такими проблемами до нас звертаються не так вже і часто.

 Отже, якщо ви твердо вирішили сказати прохачеві "ні". .
будьте упевнені в собі, говорите швидко і стисло; .

причину відмови пояснюйте спокійно, не вибачаючись і не виправдовуючись; .

говорячи, не відводите погляд, тримаєтеся вільно і невимушено; .

заранее потренуйтеся (можливо, навіть перед дзеркалом), як відповісти на незручне питання або прохання;.

Якщо у вас не вийде відмовити з першого разу, не лайте і не звинувачуйте себе – мабуть, не існує навиків, які можна було б придбати всього лише за декілька годинників; .

у випадку невдачі проаналізуйте свою поведінку, щоб зрозуміти, що ви зробили не так, і уникнути помилок в майбутньому; .а ось у разі успіху обов'язково винагородите себе чим-небудь – наприклад, невеликою, але приємною покупкою або шматочком торта, що зазвичай знаходиться під забороною.

Якщо публікація "Як навчитися говорити НІ. Поради і дослідження" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

Як робити еротичний масаж
Вот реальный вопрос на тесте по физике
Трикутник
загрузка...
Категорії: Життя-буття
Додав: fantom2 |Дата: 22.01.2013 | Переглядів: 2360 | Рейтинг: 0.0 0 |
Теги: навчитися, ні, Дослідження, говорити, Поради
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Цікаво
Статистика

Зараз на сайті: 16
Гостів: 16
Користувачів 0