багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Краса душі і тіла » Здоровя

Бюстгальтер: історія створення і правила носіння та купівлі

Жіночий бюстгальтер - предмет гардероба, який носять 95% жінок. Ми приділяємо багато уваги зовнішньому вигляду бюстгальтера, але часто забуваємо про якість і ті функції, які він повинен виконувати. Невірно підібраний бюстгальтер не тільки  не тішить око, але і стає причиною хвороб.

Як все починалося

Хоча історія сучасного бюстгальтера почалася не більше, чим півстоліття назад, жінки вже з давніх часів намагалися використовувати предмети гардероба для підтримки і вдосконалення форми грудей. Цікаво, що спочатку захисні нагрудні пов'язки використовували у військових цілях, щоб захиститися під час битви або полювання. Проте уже в 16 столітті в гардеробі заможних європейських паніянок обов'язково був присутній корсет, важлива функція якого полягала в підтримці грудей знизу, піднятті їх вгору.



До кінця 19 століття дизайнери почали експериментувати з корсетом, прагнучи зробити його практичнішим і менш обтяжливішим для тіла. Так, в 1889 році власниця майстерні по виготовленню корсетів француженка Ерміне Кадолль запропонувала своїм купувальницям оновлений варіант корсета, в якому були присутні справжні чашки і дві сатинові стрічки-лямки для підтримки грудей зверху, з боку плечей.

Наступним важливим етапом став 1903 рік. Француженка Гош Саро розрізала корсет в подовжньому напрямі, запропонувавши дві новинки: бюстгальтер і пояс для підтримки живота. Ще декілька десятиліть йде на те, щоб бюстгальтер став дійсно зручним і в масово випускається. У 1930-і роки бюстгальтер стали доповнювати подушечками для додання пишноті грудей, одночасно з цим нововведенням з'являється нумерація чашок буквами латинського алфавіту (A-F).


Сучасний бюстгальтер виконує відразу декілька функцій: він підтримує груди, надає їм привабливу форму, полегшує рухливість тіла. Відповідно до призначення виділяють декілька типів бюстгальтерів. Наприклад, спортивний бюстгальтер формою понад усе нагадує стародавні нагрудні пов'язки. Такий бюстгальтер має широку основу, широкі лямки, і сильно тягне груди. Бюстгальтер незамінний не тільки для активних жінок, але і під час вагітності. Коли груди збільшуються в розмірах, стають чутливішими, важливо додати їм хорошу опору. Бюстгальтери з чашками, що розстібаються, зручні для молодих мам під час годування грудьми.



Бюстгальтер: чи варто? У наш час практично всі жінки визнають в бюстгальтері життєву необхідність, проте їм важко описати користь від цього дизайнерського винаходу.



З дитинства багато хто з нас звик до думки про те, що бюстгальтер перешкоджає обвисанню грудей і з часом покращує її форму. Жіночі груди складаються із залозистої тканини з вкрапленням сполучних волокон і жирових клітин. Саме останні відповідають за зміну розміру грудей протягом життя. Хоча груди не підтримані м'язами, усередині неї зустрічаються лігменти, які сприяють підтримці форми. З віком груди опускаються все нижче, і точний механізм такого руху поки невідомий. Хоча бюстгальтер покликаний підтримати груди, він ефективний лише під час носіння, але не може повернути час назад. Дослідження показують, що незалежно від вибору бюстгальтера з віком груди змінюють свою форму.

Проте, бюстгальтер залишається необхідністю, особливо для власниць пишних форм. Річ у тому, що вага жіночих грудей може досягати декількох кілограмів. Цю вагу жінці доводиться носити на собі (для порівняння - спробуйте носити рюкзак попереду тіла, а не на спині). Недивно, що в порівнянні з безгрудними чоловіками, жінки менш пристосовані до фізичної роботи і швидше втомлюються протягом дня. Власниці великих грудей можуть страждати від болів і дискомфорту в спині. Завдання хорошого бюстгальтера - зняти навантаження із спини і плечей, буквально "полегшити груди".

По законах фізики. У конструюванні якісного бюстгальтера задіяні не тільки дизайнери, але і інженери. Сучасний бюстгальтер складається з трьох основних частин: чашок, бандажа і лямок. Чашки можуть містити металеві або пластикові "кісточки", щоб збільшити підтримуючу функцію і надати грудям особливу форму. Щоб бюстгальтер був комфортним, важливо правильно розподілити навантаження між лямками і бандажем. Якщо бюстгальтер сконструйований вірно, то до 80% ваги грудей компенсується бандажем, і лише 20% навантажень залишається для лямок. Коли цей ліміт перевищений, бюстгальтер стає лише декоративним доповненням гардероба. Бюстгальтер з ефективною підтримкою продовжує знаходитися на грудях, навіть якщо лямки сповзли з плечей.

Важливо відзначити, що лямки у бюстгальтера, розрахованого на пишні груди, не повинні бути дуже тонкими. Чим тонше за лямку, тим більша сила доводиться на одиницю поверхні під ними. Це приводить до передавлювання м'язів, болів в плечах і спині. Від тонких лямок особливо страждають жінки, чия щоденна активність включає підняття рук і вимагає підвищеного кровообігу у верхніх кінцівках.

Необхідно відрегулювати довжину лямок так, щоб не пережимати тіло під ними. При правильній посадці бюстгальтера бандаж повинен розташовуватися паралельно підлозі, не задиратися на спині вгору. Якщо є "кісточки", то вони не повинні врізатися в груди, а навпаки, проходити прямо під нею.

У правильно підібраних чашках груди "сидять, як влита", не бовтається, і не нависає над лінією чашки (це правило стосується навіть бюстгальтерів з горизонтальним зрізом чашок).

Вибираючи бюстгальтер

Згідно опитам, кожна 7-а жінка не знає свого розміру грудей, а з тих, хто знає, 70% сумніваються в правильності свого вибору. Адже бюстгальтер складає основу жіночого гардероба, він здатний помітно скоректувати фігуру і надати естетичнішому вигляду!

Розмір бюстгальтера визначається двома показниками: обхватом під грудьми і розміром чашок. Для вимірювання обхвату під грудьми достатньо потугіше затягнути сантиметр і набутого значення розділити на два. Це число відповідає європейському розміру одягу - 34,36, 38 і т.д. Для визначення розміру чашок вимірюють обхват грудей по її виступаючих крапках (сосках), а потім віднімають обхват під грудьми. Проте такий підхід в більшості випадків дає лише приблизне уявлення про відповідний розмір. Проблема полягає в тому, що при масовому виробництві білизни враховується просто об'єм тіла, а не його детальний опис. Ось і виходить, що розміщення чашок на бюстгальтері може не відповідати "посадці" грудей. Крім того, діаметр грудей неоднаковий по всіх напрямах (наприклад, грудям широкі, але не дуже виступають вперед). В розрахунок не береться і відома асиметрія жіночого тіла: у 60% випадків ліві груди трохи більше правою. Розмір і форма грудей міняються також у відповідності з фазою менструального циклу, і навіть при диханні! Всі перераховані хитрощі приводять до того, що лейкали для крою бюстгальтерів одного розміру дають кінцевий продукт, що розрізняється, у різних дизайнерів в різних країнах. Не варто забувати і про психологічний момент: жінки з крупними грудьми тягнуться до більш маленьких бюстгальтерів, щоб забезпечити надійне зменшення об'єму, тоді як жінки з невеликими грудьми частіше вибирають бюстгальтери з масивними прокладеними чашками, щоб збільшити груди.



Не дивлячись на труднощі при виборі бюстгальтера, існує декілька хитрощів, які допомагають скоректувати форму грудей і добитися бажаного ефекту. Так, горизонтальний шов на чашках і горизонтальна лінія відрізу візуально округляють, що підходить жінкам з невеликими або конусоподібними грудьми. Якщо грудям "посаджені" близько, то слід вибирати чашки з вертикальними або діагональними швами (декоративними елементами, узорами). Чашки з швами у вигляді букви "Т" зрітельно підводять і укрупнюють груди. Бюстгальтери "пуш-ап" (схожі з "вандербра") мають в своїй підставі фіксовані вкладиші з поролону. Такі моделі збільшують повноту грудей.

Якщо публікація "Бюстгальтер: історія створення і правила носіння та купівлі" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

Дівчина з параметрами 90-60-90 - товста?
Пересопницьке Євангеліє
Фантастичний кидок зі своєї половини майданчика за долю секунди до кінця приніс "Партизану"
загрузка...
Категорії: Здоровя
Додав: MetalmaideN |Дата: 04.02.2010 | Переглядів: 2473 | Рейтинг: 0.0 0 |
Теги: правила носіння бюстгальтерів, бюстгальтер, історія створення бюстгальтерів, купівля
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Цікаво
Статистика

Зараз на сайті: 1
Гостів: 1
Користувачів 0