багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Краса душі і тіла » Здоровя

Причини, корисні властивості та індивідуальні особливості сміху

Чи бувало так, що ви жартуєте, а люди, що оточують вас, не сміються? А чи не знаєте ви людей, які ніколи не посміхаються, або навпаки, постійно сміються? Річ у тому, що ми сміємося не із-за якогось механічного процесу в нашому тілі, а виражаючи наші відчуття. Вони можуть бути пов’язані з явним задоволенням або з тим, що у нас легко на душі.

Правда, існує одна «механічна» причина сміху — це лоскіт. Але ж це тільки дія рефлексу — у відповідь реакції організму на роздратування. Це зовсім не пов’язано з іншими видами сміху.

Коли ми сміємося, то тим самим спонтанно виражаємо наші відчуття, викликані спогадом, уявою, думками або виглядом чогось. Так що ж викликає в нас таку реакцію?

На це питання дають відповідь психологи — люди, що вивчають людську поведінку. І хоча вони розробили безліч теорій, жодна повністю не пояснює цього явища.

Одна з них визначає сміх соціальним актом. Якщо ви наодинці побачите по телевізору що-небудь смішне, то навряд чи голосно сміятиметеся. Але в компанії друзів це може викликати у вас бурхливу реакцію. Або візьмемо інший приклад. Декілька чоловік сидять разом, розповідаючи один одному різні історії. Вони весело сміються. Ви сидите поряд і чуєте, про що вони говорять, але не належите до їх веселої групи. Швидше за все, ви навіть не посміхнетеся.

Ми всі знаємо у загальних рисах те, що викликає сміх. Чиясь незграбність (наприклад, якщо у людини падає все з рук або він сковзається, падає) може розвеселити нас. Це можна пояснити тим, що ми відчуваємо у цей момент свою перевагу, яка і приносить нам задоволення. Ось сміх і виражає наші відчуття. Залежно від причини сміх може розрізнятися. Гумор викликає один тип, комічність — інший, безглуздість — третій. Сміх може виражати і презирство. Таким чином, сміх — це вираз наших відчуттів, реакція на деякі явища, що оточують нас.

Енциклопкдія Брокгауза та Ефрона переконує, що сміх – то є лише набір фізіологічних рухів та грою м’язів обличчя, який іноді доповнюється коливаннями голосових м’язів. Та ми з вами знаємо, що сміх – це щось значно більше. Це є безкоштовний наркотик, який викликає ейфорію, але разом із тим його можна вживати у будь-яких дозах. Він росте усюди – у пустелях і в містах, у бідних хатинках і в розкішних палацах, і не треба йому особливих умов, грунту і підстав, щоб лунати знову і знову. Кожен із нас – джерело сміху.

Сміятися – це одне з найбільш сильних і найбільш яскравих фізичних задоволень. А ще сміятися – це дуже корисно для здоров’я. Ви напевно не раз чули вислів "сміх – найкращі ліки”. Корисні властивості сміху науковці вивчають уже дуже давно. Але, на жаль, ще не створено лікарень, у яких би від усіх хвороб лікували лоскотанням чи переглядом найсмішніших комедій. При такому лікуванні і хворіти було б приємно. Наразі ж можемо використовувати сміх лише як запобіжний засіб проти багатьох хвороб і просто як чудовий відпочинок.

СМІХОФАКТИ
Ще в давні часи сміх сприймали як магічний засіб. Геродот описав, як фракійці використовували ритуальний сміх для вигнання хвороб.

Сучасні лікарі теж використовують сміх при лікуванні. У деяких паризьких поліклініках поруч із лікарем можна побачити клоуна. На думку лікарів, бадьорий і веселий пацієнт має кращий імунітет. Це не дивно, адже сміх активізує захисні компоненти крові, знижує вироблення гормону стресу кортизолу і навіть підвищує рівень імуноглобуліну. А в крові і слині, тим самим знижуючи ризик інфекційних захворювань.

Завдяки м’язовим скороченням у процесі сміху мозок звільняється від токсинів, що утворюються під час обміну речовин.

Людина починає сміятися у 3 – 5 місяців. У період від 1 до 5 років вона сміється найчастіше.

Механізм сміху від лоскоту ще не розкрив жоден вчений світу. Просто смішно, і все!

З погляду фізіології – це несвідома реакція організму на певну ситуацію, в результаті якої відбувається короткочасне підвищення тиску, додаткове надходження кисню в кров, скорочення діафрагми.

Вперше записаний сміх використали на американському телебаченні у 1950 році під час розважальних телешоу. Публіка відреагувала на це дуже позитивно.

У товаристві сміх виникає у 30 разів частіше, ніж коли людина залишається на самоті. При цьому оповідач сміється в середньому у півтора раза частіше, ніж слухачі. Жінки-оповідачки сміються вдвічі частіше за своїх слухачів-чоловіків, а чоловіки-оповідачі – трохи рідше за своїх слухачок-жінок.

Жінки дуже швидко реагують на гумор і сміються частіше, ніж чоловіки.

Побічні явища сміху: можуть розболітися м’язи живота, але таким чином вони тренуються, майже як при використанні дивопоясів із телемагазину.


Слухай, хто як сміється.
Автор: admin - Категорія: Людина

Крім корисних властивостей, сміх ще й може багато розповісти про людину. Сміх — така ж неповторна особливість людини, як зовнішність, голос, хода.

Деякі люди сміються так, що і сам не можеш втриматися від сміху, а в декого сміх нагадує радше поминальний плач. Згадай-но, як сміються твої друзі та знайомі.

Сміх на А (ха-ха-ха) — іде від серця, сповнений гармонії з навколишнім світом, світлої радості. Характерний для безтурботних людей з наївно-веселою вдачею.

Сміх на Е (хе-хе-хе) — не дуже симпатичний, бо схожий на бекання. Часто так сміються підлабузники у відповідь на сміх шефа. Виказує зухвалу, заздрісну натуру. Чим більше виражене "є”, тим більше в людині хамства, зловтіхи, презирства. Люди таким сміхом завжди тримаються на певній дистанції від співрозмовника.

Сміх на И (хи-хи-хи) — суміш іронії і зловтіхи. Це прихований хитрий сміх. За таким сміхом зазвичай криється підтекст і прихований намір. Часто так сміються жінки.

Сміх на О (хо-хо-хо) — знущальний. Звучить загрозливо (згадай Карабаса-Барабаса), іноді з певним сумнівом, критичним подивом, протестом.

Сміх на У (ху-ху-ху) — це навіть не сміх, а прихований страх, наприклад, у забобонних людей, які бояться примар.

Якщо сміх свідчить про характер, то за усмішкою можна зробити висновок про емоційний стан людини та про її ставлення до тебе.

Розслаблена усмішка - чим менше напруги, тим вона привабливіша. Така усмішка свідчить про щиру радість.

Усмішка у вигляді закритих і трохи напружених губ свідчить про стриманість, вольове зусилля. Така усмішка викликана власними думками, прихованим спостереженням за людьми.

Збентежена усмішка-вибачення зазвичай з’являється ненадовго і швидко зникає. Така усмішка — вияв нещирості почуттів. Свідчить про боязкість та незручність становища.

Заперечлива посмішка-скепсис, при якій кутики рота опущені, виражає іронію, зловтіху, зверхність, негативне ставлення до предмету розмови.

Солодка усмішка, при якій губи складені бантиком, типова для кокетливих дівчат, сентиментальних людей, а також для підлесників, які такою усмішкою відповідають тим, кому лестять.

Уїдлива посмішка, схожа на гримасу, реакцію на кисле, свідчить про приховані наміри. Вона завжди напружена, притаманна нахабам, хамам. Така посмішка може виказувати лицемірство та нещирість.

Крива посмішка (з одного боку усмішка, з другого — просто опущений кутик рота) виражає внутрішнє протиріччя, яке свідомо ховають за показною приязню, а також сарказм чи скепсис.

    Якщо публікація "Причини, корисні властивості та індивідуальні особливості сміху" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

    Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

    Астральні подорожі. Незрозуміла тяга до астральних подорожей
    Комп'ютер - ворог здоров'я
    Загадка особистості Шекспіра
    загрузка...
    Категорії: Здоровя
    Додав: MetalmaideN |Дата: 15.01.2010 | Переглядів: 2143 | Рейтинг: 0.0 0 |
    Теги: сміх, чому ми сміємось, корисні властивостісміху, індивідуальні особливості сміху, Причини сміху
    Всього коментарів: 0
    ComForm">
    avatar
    Цікаво
    Статистика

    Зараз на сайті: 1
    Гостів: 1
    Користувачів 0