Міністр культури України Михайло Кулиняк та Міністр культури Франції Фредерік Міттеран у Каннах підписали Угоду між урядами України і Французької Республіки про спільне виробництво фільмів.
Мета угоди - відновлення та посилення взаємовідносин у сфері кіновиробництва між Україною і Францією, примноження спільної спадщини в фільмовиробництві, повідомляє прес-служба Міністерства культури.
Згідно з документом, фільми, "які знімаються на умовах спільного виробництва, прирівнюються до кінопроекту, які мають статус національного фільму відповідно до законодавства України і Франції".
"Ці фільми користаються всіма пільгами, передбаченими законодавством в галузі кінематографії на території обох держав. Для отримання статусу фільму спільного виробництва фільм повинен бути виготовлений підприємством-виробником, яке має відповідні фінансові та технічні можливості, і професійний досвід якого визнається уповноваженими органами держави, до якого вони належать. В Україні таким органом є Державне агентство України з питань кіно, у Франції - Національний центр кінематографії та анімації", - зазначили у відомстві.
Творчим і технічним персоналом, залученим до виробництва фільму, мають бути громадянами України чи Франції, або громадянами однієї з держав-членів ЄС або Європейського економічного простору. Особи, які не мають зазначеного громадянства, але постійно проживають на території України чи Франції, сприймаються як громадяни однієї з двох держав.
Також зазначається, що зйомки повинні проводитися на студіях, розташованих на території України або Франції. Якщо сценарій або дія фільму передбачають проведення зйомок в іншій країні, такі зйомки мають бути узгоджені уповноваженими органами двох сторін.
Кожен співвиробник має право спільної власності на матеріальні і нематеріальні права на фільм, а також на матеріали, що зберігаються в лабораторіях, які обрані за взаємною згодою.
Крім того, угода передбачає сприяння професійному навчанню суб'єктів кінематографії. Сторони погодилися проводити постійні консультації з приводу застосування необхідних заходів з розвитку початкової освіти та покращення постійного зростання професійної майстерності авторів і фахівців кінематографічної галузі.
Уповноважені органи двох сторін повинні сприяти підписанню угод і конвенцій між навчальними закладами та іншими установами, які проводять початкову освіту або підвищення кваліфікації в галузі кінематографії, в рамках яких передбачається проводити обмін студентами.
Угода також сприятиме розвитку співпраці між фільмотеками та установами, відповідальними за збереження кіноархівів України та Франції.
Зазначимо, ще в 2009 році Верховна Рада ратифікувала Європейську конвенцію про спільне кінематографічне виробництво. Сторони цієї конвенції зобов'язуються сприяти розвитку європейського спільного кінематографічного виробництва.
Нагадаємо, 11 травня у Каннах відбулася церемонія відкриття 64-го Каннського фестивалю. Завершиться кінофестиваль 22 травня.
Якщо публікація "Міністри культури України і Франції домовилися як разом знімати кіно" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...