У кожного народу є ряд повірїв про явища природи, числа, тварин, навіть поведінку самих людей. Представники тієї чи іншої нації, в основному на підсвідомому рівні, мають закладені певні стереотипні моделі поведінки, тобто як вони мають діяти якщо, наприклад, хтось перейде дорогу з порожніми відрами чи на шляху трапиться чорна кішка. Людина, від народження бачачи як чинять батьки чи оточуючі, і сама згодом чинить так само. Звичайно, оцінюючи здоровим глуздом ситуацію, більшість скаже, що нічого такого в тій же чорній кішці чи пятниці 13 нема, але все одно у більшості ряд таких явищ асоціюються з негативом. Або ж, навпаки, є і хороші повіря, що, в свою чергу, вселяють позитив.
Отже, що ж таке забобони? Це вид марновірства, в основному у певні сили, що керують подіями, незалежно від людини, і вірою в те, що поганого можна уникнути, наприклад, носячи талісмани чи сиплячи сіль. Згалом, у кожного забобону глибоке історичне коріння, і походять від стародавніх язичницьких вірувань, які вже давним-давно пішли в небуття, але залишили глибокий слід у свідомості народу.
Так, наприклад, не можна нічого передавати через поріг, бо поріг колись вважали межею між світом живих і мертвих. Або ж не можна повертатись додому з півдороги, а якщо вже повернулись, то обовязково треба дивитись в дзеркало. Годинник не можна дарувати, щоб не відраховувати дні людини, або ж гострими стрілками годинника не викликати сварок (стрілки як і ножі є гострими предметами, тобто не бути "на ножах" з людиною). Щоб нейтралізувати дію гострих подарованих предметів треба заплатити відкуп - монетку дати дарувальнику.
А ще на нашому сайті публікувалася стаття про свято св. Катерини та різні народні звичаї та забобони в цей день почитайте http://fantom2.org.ua/publ/7_grudnja_sv_katerini_tradiciji_ta_istorija_svjata_katerini/19-1-0-905.
Існують і незлі прикмети. Наприклад, всі знають, що якщо їжа пересолена, то той, хто її готував, закоханий, і жартують з цього приводу. Або ж якщо двоє людей разом позіхають - то пити їм разом.
Існують навіть свої прикмети у програмістів. Говорять, щоб не свистіти за компютером, а то беків не буде. Права долоня свербить - в топі будеш, ліва - забанять. Звичайно, це більше жарти, ніж забобони, тим більше не підкріплені фактами.
Якщо публікація "Найдивніші забобони та народні прикмети" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
Випадкові цікаві публікації з нашого сайту
загрузка...
|