Новий папа обрав собі ім’я Франциск. Це – цікавий символ. Традиційно, римські первосвященики обирають собі ім’я на честь когось із своїх великих попередників. 266-й Папа Римський став Франциском І. Перший порядковий номер може означати, що понтифік налаштований на серйозне оновлення Церкви. Ще більш промовистим є ім’я Франциск.
Найбільш відомий Святий із таким іменем – Франциск Ассізький є символом святості бідності. «Бажаю наслідувати приклад життя і бідності Господа нашого Ісуса Христа і його Святішої Матері», – казав він. При цьому аскетизм у Святого гармонійно поєднувався із неймовірною життєрадісністю.
Друга важлива чеснота, яку проповідував Святий Франциск – служіння людям: «Господь закликав нас не стільки для власного спасіння, скільки для спасіння багатьох». Додам, що новий понтифік – виходець із Товариства Ісуса, головна місія якого – євангелізація народів.
Франциск Ассізький був учасником одного з хрестових походів, намагаючись навертати магометан до християнства.
Ще один відомий Святий із таким іменем – Франциск Ксав’єр, один із співзасновників ордену єзуїтів, чудотворець та один із найуспішніших місіонерів в історії християнства, який ніс світло віри народам Азії.
Отже, ми маємо Папу, який (виходячи із символіки його імені) бачить свій ідеал служіння у поверненні Церкви до простоти, аскетизму, соціального служіння та активного місіонерства.
Декілька штрихів до портрету. Перший. Новий Папа був близьким соратником Блаженного Івана Павла ІІ і багато у чому є схожим на нього. Зокрема, жорсткість та непохитність у принципових для Церкви питаннях поєднується із подиву гідною людяністю та смиренністю.
Другий. Кардинала Хорхе Маріо Бергольо вважали близьким до католицького руху «Comunione e Liberazione», який сповідує наступний принцип: найголовнішим у вірі є не ритуал і не теологічні доктрини, а живий досвід кожного вірного.
Третій: замолоду єзуїт Маріо Бергольо, як і чимало представників Католицької Церкви у Латинській Америці, захоплювався «теологією визволення» – лівою доктриною, свого роду «християнського соціалізму». Якщо судити із багатьох деталей біографії новообраного Папи, він залишився «соціалістом» і донині.
Четвертий аспект його біографії буде особливо цікавим для українських греко-католиків. У часи, коли кардинал Хорхе Маріо Бергольо був архієпископом Буенос-Айреса, там же служив молодий єпископ УГКЦ Святослав Шевчук – чинний глава УГКЦ. Це дозволяє сподіватися, що до українських побажань у Ватикані, можливо, ставитимуться з більшою увагою і омріяний вірними УГКЦ патріархат таки стане реальністю.
…Цивілізація всепереможного споживання і всепроникної толерантності отримала Папу-аскета, Папу-консерватора – людину, про яку цілком можна сказати «не від світу сього». Чи вдасться новому главі найбільшої християнської конфесії хоч трохи змінити довколишній світ на краще? Мільйони католиків у всьому світі сьогодні моляться, щоб Франциску Першому вдалося.
Якщо публікація "Новим папою католицької церкви став кардинал Бергольо" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...