багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Події » Політика

Поліція замість міліції скоро і в Україні

Зображення Поліція замість міліції скоро і в Україні
Навесні у Верховній Раді з'являться нові законопроекти про органи внутрішніх справ. Їхній ініціатор - генерал-лейтенант, нардеп від Партії регіонів Василь Грицак. Він уже розробляв аналогічну реформу на початку 2011 року, але тоді зміни спіткнулися об позицію міністра Анатолія Могильова, який був противником "поліції" в будь-якій формі, пише "Комсомольская правда в Украине".

Зараз, за словами Грицака, з керівництвом МВС - повне взаєморозуміння. Він розповів, що провів бесіду з нинішнім міністром, Віталієм Захарченком, і той схвалив всі починання парламентаря.

"Наша ідея полягає в тому, щоб змінити не вивіску в міністерстві, а побудувати абсолютно нову систему на наявній сьогодні базі МВС, - розповів Грицак. - Спиратися будемо на європейський досвід, адже я досконально вивчив систему правоохоронних органів Німеччини, Франції, Британії, Угорщини, Польщі. У тій же Бельгії, наприклад, поліцейський має високу зарплату, дуже дорожить своїм поліцейським званням, раз на три роки проходить перепідготовку, володіє кількома європейськими мовами, а маючи вищу освіту, знає ще й міжнародне право".

У Раду буде подано три законопроекти: "Про органи внутрішніх справ", "Про поліцію" та "Про жандармерію". Автори пропонують повністю змінити структуру МВС: розділити міністерство на загальнонаціональні сили - жандармерію і міську поліцію, створити слідчий комітет. Також у систему МВС пропонують долучити державну міграційну службу, службу порятунку (нинішнє МНС), державну прикордонну службу і ще низку департаментів. Деякі структурні зміни дадуть можливість позбутися дублюючих функцій в поліції, проводити переатестацію співробітників і скоротити штати.

Серед радників, які допомагають писати реформу, чимало відомих у міліцейському середовищі колишніх і нинішніх чиновників. Свої консультації та зауваження до законопроектів дають Спілка генералів органів внутрішніх справ, екс-міністри Микола Білоконь та Юрій Смирнов, колишні заступники - генерали Михайло Корнієнко, Олександр Бандурка, Валерій Варенко, Віктор Литвиненко. Кожен з них, до слова, курирує окремий напрямок - боротьбу з економічними злочинами, охорону громадського порядку.

За словами Грицака, краще було б, щоб законопроект подавав президент, але юристи його Адміністрації поки що не виявляли інтересу. Що характерно, підтримати законопроект може опозиція. Її представники в цілому позитивно характеризують як зміну структури МВС, так і перейменування міліції. Мабуть, сподіваючись, що зі зміною назви буде перетворена і її філософія.

"Саме слово "поліція" походить від давньогрецького Polis, що означає місто-держава. Давайте з мілітаризованих збройних загонів, якими є "міліція", перейдемо до такої назви, - пропонує "бютівець" Юрій Прокопчук. - Взагалі ж за час незалежної України жодне відомство не зазнало більше потрясінь, ніж МВС. Адже як тільки влада змінюється, відразу починають "перетрушувати" відомство, міняють від начальників облуправлінь до районів. Такого бути не повинно, і логіка, очевидно, в тому, що починати потрібно з назви".

Офіційна позиція відомства така: реформи проводити дійсно потрібно, але нове керівництво вивчає ситуацію.

"Спроби реформування проводилися з початку дев'яностих, кілька разів змінювалася структура міністерства, його територіальних підрозділів. Але щоразу все впиралося в існування кількісних показників при розкритті злочинів, це штучні норми, які нерідко призводили до порушення прав і свобод громадян, - розповів керівник прес-служби МВС Володимир Поліщук. - Тому й міліція сприймається сьогодні як карально-репресивний орган. Реформу відомства ми бачимо в оптимізації структури, чисельності особового складу, удосконалення адміністративних функцій".

За даними газети, всередині МВС сформовано 6 експертних груп, які збирають дані, необхідні для проекту реформи цього відомства. Вони вивчають громадську думку й аналізують напрямки роботи різних підрозділів міліції.

Нагадаємо, влітку минулого року в МВС вже створювалася робоча група з перейменування міліції. Тоді самі правоохоронці говорили, що українцям слово "поліція" не підійде - в Україні поліцейських за старою пам'яттю можуть називати "поліцаями".

Тоді депутат від НУ-НС Геннадій Москаль запропонував свій варіант нової назви - "каділіція" через скандалу навколо автомобіля Cadillac ціною в понад мільйон гривень, який з'явився у тодішнього голови МВС Могильова.

Зазначимо, що раніше міліцію на поліцію перейменували в Росії. Після цього прем'єр РФ Володимир Путін дізнався від студентки, що старі знайомі матюки стали новими назвами підрозділів поліції.

Джерело матеріалу

    Якщо публікація "Поліція замість міліції скоро і в Україні" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

    Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

    Кабмін передав бюджет-2010 з дефіцитом 5,33% на розгляд ВР
    Вийшов у світ журнал УПА для дітей
    З чого роблять мінералку?
    загрузка...
    Категорії: Політика
    Додав: fantom2 |Дата: 27.12.2011 | Переглядів: 1440 | Рейтинг: 0.0 0 |
    Всього коментарів: 0
    ComForm">
    avatar
    Цікаво
    Статистика

    Зараз на сайті: 1
    Гостів: 1
    Користувачів 0