багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Дозвілля » Життя-буття

Ревність: за і проти

-left Уколи ревнощів напевно відчувала кожна людина. Як справитися з цим відчуттям? Боротися або зробити своїм союзником?

Ситуація. Телефонний дзвінок. Приємний жіночий голос ввічливо питає чи можнапоговорити з вашим чловіком.«Це тебе», - кажете ви і тактовно віддаляєтесь в сусідню кімнату. Далі слідують хвилини найнапруженішого вслухування в банальну розмову з метою виявлення прихованого значення. Потім допит з пристрастю: хто дзвонив, навіщо, як вона виглядає. І стандартні відповіді: колега; по роботі; товста, з кривими ногами. Спокійніше чомусь не стає. У душі починається «мільон терзань». Перед уявним поглядом - корпоратів, музика, коктейлі, купа красунь, спраглих пофліртувати з тим, хто належить тільки мені! Розсудлива людина зробить тільки один вивід: ситуацію треба міняти.

Краще за всіх

Як затверджують психологи, більшість наших проблем і комплексів виникають із-за невпевненості в собі. Ревнощі в цьому сенсі не виключення. Ми порівнюємо себе з іншими, і часто це порівняння виявляється не в нашу користь. Сусідка стрункіша, у подруги - класне волосся, співробітниця знає дві іноземні мови, а я... Означає вони - мої потенційні суперниці. Ну як тут не ловити ревниво кожен погляд свого чоловіка у бік конкуренток? Що робити? Якби наша самооцінка була високою, нам би і в голову не прийшло з кимось себе порівнювати. «Я прекрасна і неповторна», - ось переконання тієї щасливиці, який, звичайно, розуміє, що вона не досконалість, але приймає себе такою, яка є, знає свої сильні сторони і уміє ними користуватися. Як досягти цього стану? Роботою над собою, самоудосконаленням. Нові досягнення в будь-якій області, будь то зовнішність, розум, якості характеру - прекрасний спосіб відчути пошану до себе, зрозуміти, що ти не гірший за тих, до кого ревнуєш.
Під іншим кутом. Раз ревнощі дають стимул до розвитку, значить вона - мій особистий двигун прогресу. І його потрібно підтримувати в робочому стані. Вважати, що коханий покірний і нікуди не подінеться - помилка. Щоб зберегти свої лідерські позиції, недостатньо потрапити на п'єдестал одного разу, треба підкріплювати успіх постійно.

Приватна власність

З дитинства у нас розвивається відчуття власництва. У кожної дитини є улюблені іграшки, які він ні за що не погодиться віддати комусь. Але якщо після років ляльки і машинки нас цікавити перестають, то бажання чимось володіти і управляти не зникає. Воно починає розповсюджуватися на сферу відносин. Ревнощі - це по суті прагнення кимось володіти і одночасно страх свою владу втратити. Що робити? Для початку корисного пригадати, що кріпацтво давно відмінили, і тому ніхто нікому не належить. І якщо я влаштовую сцену ревнощів, то вимушую людину виправдовуватися в тому, чого він швидше за все не здійснював. Це не що інше як моє бажання тотальне контролювати ситуацію. Добровільно вести життя таємного шпигуна, може, і захопливе, але це не сприяє розвитку теплих відкритих відносин.
Під іншим кутом. Допустимо, представниці слабкої статі не байдужі до чоловіка, якого я вважаю своїм. Потенційна загроза? Ні, комплімент! Значить, не одна я вважаю його гідним і привабливим. Схоже, у мене добрий смак, можу гордитися своїм вибором і собою! Коханий затримав погляд на красивій дівчині? Що ж, значить, він здоровий чоловік із стандартною орієнтацією. А ось якщо він свій погляд ховає - це неспроста: або моєї реакції боїться, або завів собі якийсь комплекс.

Світ зійшовся клином

Ревнощі часто виникають раптово і випадково, а потім успішно самоліквідовується. Але пустити коріння, обплутати мене своїми мережами і всіляко намагатися зіпсувати мені життя вона зможе, тільки якщо я дам їй таку можливість. Тобто дозволю думкам рухатися в самознищувальному напрямі, не обмежуючи їх в часі і просторі. Результат не примусить себе довго чекати: світ зійдеться клином на тому, що коханий зраджує, і думати про щось інше буде просто неможливе. Що робити? Пригноблюючим думкам необхідно знайти альтернативу, замінити їх на приємніші роздуми. Без сили волі тут, звичайно, не обійтися. Конкретний приклад: якщо мій дорогоцінний жодного разу протягом дня не подзвонив, та ще на пару годин затримується з роботи, я прагну дивитися на ситуацію не як на катастрофічно страхітливий факт невірності, а як на звичайну випадковість: у пробку потрапив, телефон розрядився. Ще краще за саму якось відвернутися, з подругами погуляти, музику послухати, почитати цікавий журнал.
Під іншим кутом. Є думка, що боротьба з деякими недоліками шкодить більше, ніж самі недоліки. Якщо ревнощі стали невід'ємною рисою вдачі, шкідливою звичкою, то чи обов'язково її викорінювати? Тримати відчуття під контролем, звичайно, потрібний і проявляти його краще у межах розумного. А ще цікаво перетворити ревнощі на гру. Що ще так легко додасть відносинам пікантність

Якщо публікація "Ревність: за і проти" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

Табачник дозволив вишам викладати іноземними мовами і пропонує повернути у школи курс російської літ
Неймовірні факти про ... попу
Країни-претенденти на Євро-2016
загрузка...
Категорії: Життя-буття
Додав: MetalmaideN |Дата: 02.12.2009 | Переглядів: 2034 | Рейтинг: 0.0 0 |
Теги: ревність, стосунки, ревнощі, чоловік і жінка
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Цікаво
Статистика

Зараз на сайті: 8
Гостів: 8
Користувачів 0