За кандидата на пост Президента України Віктора Януковича проголосували 48,96% виборців, за Юлію Тимошенко – 45,47%. Такі дані опрацьованих 99,98% електронних протоколів, які оприлюднені Центральною виборчою комісією.
В абсолютних цифрах за Януковича проголосували 12 млн. 479 тис. 684 виборці, а за Тимошенко – 11 млн. 589 тис. 624 виборці, повідомляє «УНІАН».
Таким чином, різниця між двома кандидатами складає 890 тис. 60 голосів, або 3,49%. Не підтримали жодного із кандидатів 4,36% виборців.
Як повідомляв ForUm, за даними опрацювання 99,97% протоколів дільничних виборчих комісій, за Віктора Януковича на президентських виборах проголосували 48,95% (12 млн. 475 тис. 543 виборці), за Юлію Тимошенко – 45,47% (11 млн. 589 тис. 071 виборець), повідомляється на сайті ЦВК. Не підтримали жодного кандидата 4,36%. Таким чином, розрив між кандидатами склав 3,48%.
Тимошенко йде на Януковича судом. Третьому туру бути?
Юлія Тимошенко вирішила не визнавати перемогу Віктора Януковича на виборах Президента. Таку позицію вона оголосила на засіданні фракції БЮТ у понеділок увечері.
За даними джерел, Тимошенко сказала: «Я ніколи не визнаю легітимність перемоги Януковича з такими виборами».
Вона поставила завдання своїм юристам готуватися до судового оскарження результатів виборів. Також як один із варіантів Тимошенко озвучила проведення третього туру голосування.
Заступник голови фракції БЮТ Олена Шустик підтвердила, що представники Тимошенко оскаржуватимуть у судах результати виборів Глави держави.
За її словами, відповідне рішення про оскарження результатів виборів було ухвалене вчора ввечері на засіданні фракції БЮТ.
«Рішення було прийняте вчора оскаржити по дільницях, потім відповідно вимагати перерахунку по округах і, якщо буде позитивний результат у судах, ставити під сумнів загальний результат виборів», - сказала вона.
За словами Шустик, в Україні дуже багато дільниць, результати голосування на яких можна було б оскаржити, оскільки є докази фальсифікацій.
Крім того, Шустик додала, що 5,6% виборців проголосували вдома без відповідних довідок, голосували, за її словами, «живі і ненароджені» у Донецькій, Дніпропетровській та інших східних областях.
Водночас, за словами Шустик, на даний момент не можна стверджувати, що у разі невизнання виборів у деяких округах обов'язково йтиметься про третій тур.
«Третій тур взагалі-то законом не передбачений, але він був непередбачений і в 2004 році», - сказала вона.
Про те, чи буде в Україні судова війна і які у неї шанси, ForUm запитав у політиків.
Зокрема, народний депутат України із фракції БЮТ Сергій Соболєв заявив, що позови вже підготовлені, і шанси на перемогу досить високі. «Але все залежить від того, наскільки наша судова система пройде тест на справедливе, неупереджене судочинство», - зазначив він.
Ще один бютівець, Сергій Міщенко, заявив, що не знає, чи готові вже позови, оскільки не займається цим питанням. Але зазначив, що відучора вони були у процесі підготовки.
«Коли вони будуть направлені до судів, вирішуватиме юридичний департамент БЮТ, у якому є і депутати, і окремі юристи, і керівництво блоку Тимошенко. У нас завжди виборчим процесом займався Андрій Портнов, і люди, які забезпечують юридичну складову кампанії. Результати виборів будуть відомі не пізніше, ніж через 10 днів після оголошення їх ЦВК. Тому давайте дочекаємося рішення питання, а потім вирішуватимемо, що робити далі», - порадив Міщенко.
Його колега по коаліції, лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко допускає судові тяжби, але не знає, яким буде кінцеве рішення ЦВК. «Давайте дочекаємося закінчення процесу. Якщо буде доказова база, суд, очевидно, визнає нелегітимність виборів. Якщо її не буде – він, навпаки, закріпить легітимність нового Президента. Звичайно, кожен має право на свою думку», - підкреслив депутат.
У свою чергу, нардеп із фракції НУ-НС Юрій Кармазін вважає проведення виборчої кампанії у Дніпропетровській, Луганській, Одеській, Донецькій, Запорізькій областях абсолютно брудним.
«Я наполягаю саме на цьому – абсолютно брудне. Нормальна цивілізована держава негайно відреагувала б на це, а у нас, на превеликий жаль, органи прокуратури і Служба безпеки України відсторонилися від усього цього. Вони вважали за краще зробити вигляд, що не бачать, як за живого кандидата голосують небіжчики. Яку ще мораль у такому разі можна собі уявити? - запитує «нунсівець».
На думку депутата, міжнародні спостерігачі не розібралися з ситуацією у ході голосування. «І раптом всі іноземні спостерігачі, за помахом диригентської палички американських проплачених іміджмейкерів кандидата Януковича, всі як один, не вивчивши ситуації, не бачивши її, нічого у ній не зрозумівши, почали заявляти, що вибори пройшли прозоро і добре», - підкреслив Кармазін.
Він також вважає, що думка Тимошенко, озвучена вчора на фракції, абсолютно правильна – ніякої перемоги Віктора Януковича немає. «За моїми підрахунками, 5-7% голосів на цих виборах сфальсифіковано, і насправді розрив між кандидатами набагато менший, і, таким чином, легітимність таких виборів зводиться до нуля», - заявив нардеп.
За його словами, суди, коли б не були заангажовані, зобов'язані були ухвалювати рішення миттєво. «Тому у Тимошенко є реальні шанси на перемогу, але тільки у тому разі, якщо наші будуть об'єктивними, а їхні рішення справедливими», - сказав Кармазін.
Український дисидент Левко Лук’яненко також упевнений, що у БЮТ достатньо підстав для того, щоб подавати до суду.
«До мене зверталися із різних областей і розповідали, що були жахливі випадки фальсифікацій», - зазначив Лук’яненко.
Інше питання, зазначив він, чи винесуть суди справедливе рішення: «Якщо у нас все купується і все продається за зелені долари, то великої упевненості у цьому нема».
У той же час він упевнений, що необхідно діяти: «Але скласти руки – це було б не те, що характерно для активних політичних діячів. Тому подавати до суду потрібно».
«Що ж буде, якщо БЮТу не вдасться довести свою правоту, і Тимошенко залишиться стороною, яка програла?.. Я думаю, що нічого страшного не станеться», - впевнений Лук’яненко.
«Звичайно, Україні доведеться пережити якийсь період ганьби неука Президента, і це вже зовнішні чинники, тому що вся Україна вже звикла до нього такого», - зазначив він.
«Що стосується самої розстановки політичних сил, то думаю, що тут теж нічого страшного: Юлія Володимирівна - надзвичайно тверда людина. Вона не панікер. У неї нерви тверді. Вона вміє витримати удари і поразки. Я думаю, що це її теж морально не вб'є. Вона дуже швидко оговтається і стане знову на позицію активного політичного діяча. Вона очолить парламентську дуже могутню опозицію, оскільки різниця у результатах кандидатів дуже маленька. Це означає, що переможець не зможе ігнорувати таку силу і буде змушений реагувати», - впевнений Лук’яненко.
Таким чином, за його словами, і провладна сила, і опозиція у парламенті «проявлятимуть творчість». «Обидві сили будуть змушені думати над виконанням тих програм, з якими вони виступали перед виборцями», - підсумував Лук’яненко.
Як раніше писав ForUm, за кандидата на пост Президента України Віктора Януковича проголосували 48,96% виборців, за Юлію Тимошенко – 45,47%. Такі дані опрацьованих 99,98% електронних протоколів оприлюднені Центральною виборчою комісією.
Якщо публікація "Результати виборів. Що далі?" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...