багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Події » Економіка

Росія обіцяє 9 млрд дол зиску Україні заманюючи в Митний союз


Росія, як і раніше, хоче бачити Україну в Митному союзі (МС) і Єдиному економічному просторі (ЄЕП). Про це повідомив сьогодні, 25 травня, в ході II форуму регіонів України і суб'єктів Уральського федерального округу Російської Федерації відповідальний секретар комісії Митного союзу Сергій Глазьєв, передає "Інтерфакс-Україна".

"Формулу президента Януковича (президент України Віктор Янукович) "3+1" ми сприймаємо як відновлення повномасштабної участі України у формуванні і розвитку нашого загального економічного простору", - сказав Глазьєв.

За його підрахунками, участь України в Єдиному економічному просторі країн СНД дозволить збільшити торговельний баланс країни на 9 млрд дол на рік.

Він нагадав, що найближчим часом завершується робота над формуванням єдиних митних правил на російсько-казахському і російсько-бєларуському кордонах, а наступним етапом буде формування ЄЕП і перехід до спільного ринку товарів і послуг.

За словами Глазьєва, Україна стояла біля витоків процесу економічної інтеграції і формування ЄЕП "і ми дуже розраховуємо на відновлення повномасштабної участі України в цих процесах".

"Хоча чиновники ЄС вважають, що участь України в Митному союзі неприйнятна, ми все ж розраховуємо на здоровий глузд, тверезий економічний розрахунок і розуміння суспільства, на успіх нашої співпраці", - заявив Глазьєв.

Він також з жалем зазначив, що російська сторона не знає, які умови пропонує Україні зі створення зони вільної торгівлі ЄС.

Водночас Глазьєв переконаний, що російській і українській сторонам необхідно узгоджувати політику з євроінтеграції.

"Ми повинні бути упевнені в тому, що євроінтеграція дасть нам загальний позитивний економічний ефект, і нам було б дуже важливо узгоджувати політику в цьому аспекті і виступати із загальновироблених позицій", - сказав він.

Глазьєв також зазначив, що в рамках Митного союзу йдуть переговори з ЄС, і учасники цих переговорів готові об'єднати зусилля з українською стороною.

Слід зазначити, що Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС (зона вільної торгівлі) та Митним союзом". Це рішення підтримали 289 із 385 депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

У рекомендаціях підкреслюється, що європейська інтеграція визначається одним із головних зовнішньополітичних пріоритетів нашої держави, і основним першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів та підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС як невід'ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.

Раніше міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що переговорів про вступ України до Митного союзу (МС) з Росією, Казахстаном і Бєларуссю немає. Про це він заявив у п'ятницю, 22 квітня, у Верховній Раді під час години запитань до уряду. "Формула "3+1" означає, що Україна має намір взаємодіяти з Митним союзом поза рамками формального членства в Митному союзі", - заявив він.

"Ми не перебуваємо в переговорному процесі з Митним союзом як таким", - зазначив Грищенко.

Слід зазначити, що президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу вважає неможливим одночасний вступ України до Митного союзу і створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС. "Неможливо інтегруватися до Митного союзу і водночас мати поглиблену та всеохопну зону вільної торгівлі з ЄС", - заявив він.

Нагадаємо, у Європарламенті прогнозують підписання договору про ЗВТ з Україною до кінця року. Як повідомлялося, Європейський Союз у рамках переговорів про створення зони вільної торгівлі пропонує Україні квоти, які значно перевищують її нинішній рівень торгівлі сільськогосподарськими продуктами.

Раніше прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що прямий виграш України від вступу до Митного союзу може становити від 6,5 до 9 млрд доларів на рік. "Ми сподіваємося, що в рамках тих процесів, які зараз відбуваються на пострадянському просторі, Україна також братиме активну участь в інтеграційних процесах", - заявив Путін.

Як відомо, президент України висловлюється за зближення країни з Митним союзом країн СНД. "Вважаю, що подальший розвиток стосунків з Митним союзом спиратиметься на нову договірну базу щодо угод про вільну торгівлю, і можлива пакетна угода про співпрацю за формулою "3+1", - заявив він 7 квітня, виступаючи зі щорічним посланням у Верховній Раді.

Президент зазначив, що це дасть змогу забезпечити реальний курс на зближення європейського і євразійського економічних просторів.

Раніше повідомлялося, що Україна може долучитися до протоколу про створення Митного союзу Єдиного економічного простору з Росією, Бєларуссю й Казахстаном у липні. Такий прогноз висловив уповноважений Кабінету міністрів з питань співробітництва з Росією й державами-учасниками СНД, Євразійського економічного співтовариства та інших регіональних об'єднань Валерій Мунтіян.

"Підписання договору про створення зони вільної торгівлі з СНД очікується в травні цього року, а вже в липні, якщо буде відповідне рішення Конституційного суду й завершиться проведення внутрішньодержавних процедур, ми зможемо долучитися до протоколу про створення Митного союзу", - повідомив Мунтіян.

При цьому Україна не має наміру відмовлятися від євроінтеграції, й наступним етапом буде підписання договору про зону вільної торгівлі між Митним союзом та ЄС. "Ми прогнозуємо його підписання в 2015 році", - повідомив уповноважений.

Проте представники європейського співтовариства впевнені, що Митний союз з Росією, Бєларуссю і Казахстаном і договір про асоціацію й Зону вільної торгівлі з Європейським Союзом одночасно реалізувати неможливо. Про це заявив керівник українського представництва Фонду Аденауера Ніко Ланґе.

"Не знаю, чи чули вже російські партнери про формулу "3+1" щодо Митного союзу, але мені здається, що це сюрприз для всіх партнерів України. Сподіваюся, що найближчим часом українська сторона пояснить, що вона мала на увазі. І підтвердить, що має намір завершити переговори щодо Зони вільної торгівлі і асоціації. Все інше, я думаю, колосально спантеличить європейських партнерів", - сказав Ланґе.

Глава МЗС Костянтин Грищенко раніше заявляв, що Україна не планує вступати у Митний союз, оскільки вже однозначно визначила для себе пріоритет - входження в Євросоюз. Україна не може бути членом Митного союзу і водночас створювати зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Зауважимо, раніше прем’єр РФ Володимир Путін уже заявляв, що якщо Україна створить зону вільної торгівлі з ЄС і піде зі своїми товарами на російський ринок, то Росія буде змушена "вибудовувати кордон" для цих товарів.

Якщо публікація "Росія обіцяє 9 млрд дол зиску Україні заманюючи в Митний союз" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

Про ваш характер розкажуть... прикраси
100 найвпливовіших людей світу
Прогнози Ванги
загрузка...
Категорії: Економіка
Додав: RareFire |Дата: 26.05.2011 | Переглядів: 963 | Рейтинг: 0.0 0 |
Теги: Україна, Митний союз, економіка, економічний простір, гроші, Росія
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Цікаво
Статистика

Зараз на сайті: 1
Гостів: 1
Користувачів 0