Україна і Росія планують спільно розробити програми з викладання української літератури і мови в російських навчальних закладах, і російської літератури та мови - в українських. Про це повідомив міністр освіти і науки України Дмитро Табачник сьогодні на прес-конференції в Кабінеті міністрів, передає УНІАН.
"Ми домовилися розробити окрему програму з підтримки, вивчення й викладання української мови та літератури в Російській Федерації, а російської мови і літератури - в Україні", - сказав Табачник.
Поки що на території України діє понад тисяча шкіл з російською мовою навчання, в Росії тимчасом з українською мовою навчання немає жодної. Більш того, у столиці РФ, у Москві, де, за твердженням МЗС РФ, проживає найбільша кількість етнічних українців (понад чверть мільйона мешканців), немає жодної середньої освітньої школи з українським етнонаціональним компонентом чи викладанням української мови з першого до одинадцятого класів.
Утім, ситуація може покращитися у світлі того, що Міждержавний фонд гуманітарної співпраці держав-учасників СНД (МФГС) видасть необхідну кількість підручників української мови для української діаспори в Росії. Перший тираж планується видати у жовтні-листопаді цього року.
Створення ж окремої програми, про яку говорив Табачник, передбачено угодою "Про першочергові заходи щодо розвитку науково-освітнього співробітництва на 2010-2012 роки", яку було підписано у рамках візиту президента Росії Дмитра Медведєва до України.
Семиноженка не послухали й вирішили все ж таки "писати історію" спільно
Цією ж угодою передбачена підтримка діяльності українсько-російської змішаної комісії істориків.
І хоча віце-прем'єр з гуманітарних питань Володимир Семиноженко наполягав на відсутності планів видавати спільний українсько-російський підручник історії, у червні це питання все ж буде розглядатися комісією істориків.
"Коли кажуть, що буде українсько-російський підручник (з історії - ред.), то я хочу сказати, що він не планувався і не планується. У нас будуть українські підручники, в Росії - російські", - заявляв Семиноженко кілька днів тому.
"Ми надамо регулярну підтримку активній діяльності українсько-російської змішаної комісії істориків", - сказав Табачник сьогодні, зазначивши, що в Києві в червні відбудеться засідання українсько-російської комісії істориків.
Міністр також уточнив, що ця комісія спробує розробити посібник для вчителів історії. "Ми спробуємо зробити навчальний посібник для вчителів історії, які будуть мати можливість ознайомитися з точкою зору офіційної історичної науки - Російської академії наук, і з точкою зору українських істориків Національної академії наук", - уточнив він.
"Посібник для вчителів історії може включати в себе будь-які дискусійні питання та різні точки зору, фрагменти документів, оскільки вчителі історії - це люди з вищою освітою, які можуть аналізувати і порівнювати. Головна мета цього посібника - щоб він був толерантним і доброзичливим, і досвід в цьому мають європейські країни, які робили такі спільні посібники для викладачів історії університетів і середніх шкіл", - сказав Табачник.
Міністр прогнозує, що такий посібник може бути підготовлений до жовтня-листопада 2010 року.
Однак далеко не всі в уряді згодні з цією ідеєю, зокрема перший віце-прем'єр Андрій Клюєв переконаний, що історію України повинні писати українські історики.
Якщо публікація "Росія все більше поглинає Україну, цього разу в історії" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...