Насамперед стиль починається з глибокого усвідомлення та відчуття власного "Я". Стильні люди одягаються таким чином, аби підкреслити свої переваги, до того ж будь-які - від почуття гумору до пунктуальності та досконалих форм ніг, грудей, стегон і... як правило, саме характер людини визначає її стиль одягу, а зовсім не абстрактна й егоїстична Мода.
Стиль - це почуття гумору
Стиль і мода - не одне і те саме. Мода, попри те, що вона постійно змінюється, може сприймати себе занадто серйозно. Позаяк жінка чи чоловік, вбрані з ніг до голови за останнім криком моди, більше схожі на манекенів, ніж на живих людей. Стиль - це скептичне ставлення до так званих авторитетів. І це завжди Ваша перевага. Наприклад, елегантний брючний костюм Ви можете вбрати з кумедною майкою, а ковбойським ремінцем прикрасити легку блузу. Стиль - це довіра до своїх інстинктів та відчуттів, а це сліпе наслідування не знати ким вигаданих правил. Якщо Вам імпонує поєднання червоного, зеленого та рожевого, чорного, білого, коричневого і фіолетового (що є абсолютно неприйнятним у "порядному" товаристві) - то поєднуйте їх. Якщо салатовий піджак видається Вам доречним не лише влітку, але й взимку-на здоров'я! На смак і колір - товаришів немає. Самі це знаєте...
Стиль - це сміливість вирізнятися у натовпі
Стильні чоловіки та жінки завжди вбирають те, що їм до вподоби, навіть якщо люди на вулиці на них озиратимуться. А чом би й ні? Якщо Ви маєте достатньо клепок у голові, аби не вбирати штучне (а тим паче - справжнє) хутро на першу співбесіду із працевлаштування, то нічого поганого немає в тому, щоби в інший час носити речі, у яких Ви почуваєтеся королем чи королевою. От тільки не зловживайте, тому що...
Стиль - це також відчуття міри
"Найголовніше у сукні, - мовив якось їв Сен-Лоран, - це жінка, на яку її одягнено". Чоловіків це також стосується, до речі. Стильні чоловіки та жінки вважають одяг лише фоном для власної непересічної індивідуальності. Отож ключик до розуміння стилю для багатьох людей приховано у простоті. Простий, добре пошитий, якісний чорний/кремовий/сірий/синій костюм запам'ятовується значно краще, ніж відчайдушний колаж із наймодніших деталей. Чому? Тому що добре пошита й така річ, що добре на вас сидить, не потребує жодних доповнень, її фасон - сам собою окраса. До речі, дуже важливо під час шопінгу пам'ятати: якщо річ не сидить на Вас ідеально, то краще її не купувати. Порівняйте самі: що краще? Півдюжини яскравих модних туалетів, які сидять на вас бозна-як - штани короткі, жакет тісний, сукня збирається зморшками на плечах і тощо, тощо. Чи один-два ідеальні костюми, у яких маєте бездоганний вигляд? У чому Ви почуватиметеся впевненіше та комфортніше?
Стиль - це вміння НЕ...
... виглядати, як зовсім інша людина кожного сезону. Якщо у Вас не розтроєння особистості, звісно. Тим паче не потрібно щодня намагатися виглядати правильно... вбирати речі, які вимагають пояснень ("Так тепер модно!" чи "Такий задум дизайнера!")... втягувати живіт, щоки чи шкутильгати у тісних мештах... почуватися, як манекен, якому замалий весь цей одяг і якого забули спитати: "Чи Ваш це розмір, шановний?!"
Стиль - це розуміння того, що Вам пасує
Вміння дотримуватися кількох фасонів, які Вам найбільше личать та якнайкраще презентують Вашу особистість - це основа стилю. Якщо Вашою візитів-кою є якісь певні речі (наприклад, одяг
пастельних тонів або ж вузькі штани, строгі джемпери, костюми, широкі спідниці, мереживо) - або ж принишклий звичайний шик (нейтральні кольори, короткі пальто, шкіряні штани, светри), якщо ці речі Вам пасують, то можете вбирати їх двічі на тиждень, три сезони на рік, та хоч би й ціле життя, зрештою! Зрозуміло, персональний стиль змінюється з роками й не залежить від того, які метаморфози переживає тепер мода. У 20 років, незалежно від того, чоловік Ви чи жінка, вбиратиметеся зі значно більшими дивацтвами та меншим смаком, ніж у 30. Все просто: 20 -найактивніший час для експериментів. Коли Ви шукаєте своє посеред численних сорочок, джинсів, краваток, коротких спідниць, мережива, шкіри, мештів на підборах та платформах, кедів, костюмів, кульчиків у носі, губі, брові - а чом би й ні, чому не спробувати? У 30 років чоловіки та жінки вже спроможні визначитися із речами, які і створюють їхній стиль (наприклад, коротка спідниця, діловий костюм, блузи із мережива, кеди та джинси). З віком людина отримує чіткіше уявлення щодо власних пріоритетів, своєї статури та її можливостей. Крім того - і у цьому іще одна перевага у наш ультразайнятий час - чоловіки/жінки, які знають, що їм личить, підбирають гардероб відповідно та економлять час, замість постійно сумніватися: "Що вбрати?"
Стиль - це деталі
Не говорячи вже про те, що стильна людина не дозволить собі вийти з помешкання у пом'ятій сорочці або мештах зі стоптаними каблуками. Вміння підбирати аксесуари - дуже важливий індикатор смаку та стилю. Влучно підібрані аксесуари (як правило, достатньо лише кількох, наприклад, намиста та кульчиків або ж хустинки на шиї) можуть перетворити звичне вбрання на дуже стильне. На жаль, правдивий талант до таких речей трапляється нечасто. Але ми не будемо вішати носа. Бо вбиратися стильно все-таки можна навчитися. І ми говоритимемо про це ще багато-багато разів...
Зустрічають за одягом. Кожен погодиться з тим, що від вбрання людини залежить і враження, яке вона справляє на інших, особливо при першій зустрічі. По тому, як людина вдягнена можна багато дізнатися про її характер та внутрішній світ.
Наш одяг впливає не лише на оточуючих, але й на нас самих, наш настрій і стиль поведінки. Часто одяг стає продовженням, частиною людської особистості. Змінюючи одяг можна стати іншою людиною. Військова, чи будь-яка інша форма дисциплінує, стриманий діловий костюм налаштовує на працю, а вечірнє плаття піднімає настрій, створює відчуття свята.
Часто ми неохоче змінюємо одяг, бо встигли його полюбити і він, як нам здається, приносить нам щастя. Дійсно, одна цікава особливість одягу – він може бути „щасливим” або – навпаки. Ми підсвідомо запам’ятовуємо відчуття, запахи, стан, у якому були, коли минулого разу вдягали цей одяг. І якщо тоді ми зазнали успіху, то кожного разу вдягаючи його, підсвідомо налаштовуємося на успішність.
Проте неприємності, поразки у підсвідомості також можуть бути пов’язані з одягом. Саме тому психологи радять позбутися або не вдягати речі, пов’язані з негативними переживаннями. Не варто також вдягати те, що носили, коли хворіли, поки не одужаєте.
Більше про різні стилі, і стиль у моді можна дізнатися на stylevision.com.ua. Для Вас представлено 7 найкращих напрямків в моді і красі, а саме розділ стиль розкаже більше в даному напрямку.
Якщо хочете змінити своє життя, важливим моментом у цьому може стати зміна стилю одягу. А який стиль обрати?
Обирайте самі:
Білизняний (Lingerie-Stil) - стиль в якому верхній одяг нагадує білизну: наприклад, топ-бюстгалтер або плаття-комбінації.
Вамп - одяг з відкритими плечима, часто плечі видно через прорізи в рукавах, нижче може проходити волан.
Вінтаж (Vintage-Look) – стиль одягу романтичний, для якого характерні одяг і аксесуари, неначе зі скрині бабусі.
Гарсон - строгий, «чоловічий» стиль в жіночому одязі, для нього характерні костюм-смокінг, пальта і піджаки чоловічого крою.
Гвардійський - строгий, схожий на військову уніформу одяг.
Гірлі (Girlie-Look) - одяг в стилі солістів групи «Спайс Герлз». Одяг цього стилю відрізняється, з одного боку, тінейджерською безпосередністю, з іншого - він сексуальний, комбінується з чобітьми на високій платформі.
Джангл - одяг в стилі «мілібарі».
Диско - для цього стилю одягу характерне все блискуче - «металеві» тканини, люрекс, лелітки, мішура, стрази і т. п.
Едвардіанський – для нього характерні акуратні однобортні закриті піджаки, жилети, вузькі брюки, казанки і хусточки в нагрудній кишені.
Етнічний - тканини, забарвлення, орнаменти і прикраси, орієнтовані на прикраси і орнаменти етнічних народів даної місцевості.
Звібел - багато шарів одягу, що видніється один з-під одного.
Імперський - стиль в одязі, для якого характерний прямий крій, падаючі вільними складками плаття і пальта, з сильно завищеною талією, що проходить відразу під грудьми.
Козачок – стиль заснований на елементах козачого костюма, з комірами-стійками, хутряними підпушеннями, застібками з перекидними петлями.
Камуфляж - одяг з тканин з маскувальним малюнком.
Канкан - головний елемент одягу цього стилю: кринолінові, прикрашені мереживами, спідниці за зразком спідниць танцівниць канкану в кабаре.
Кантрі - класичний британський, невимушений стиль в одязі, для нього характерні шерстяні матеріали - твід, традиційних забарвлень «гленчек» і «шотландка».
Карибський - спідниця, що облягає стегна і сильно розкльошена, пишна внизу.
Кармен – одяг з облягаючими спідницями, що розкльошуються від колін, прикрашеними широкими воланами, відкритими плечима.
Коледж - спортивно-охайний стиль одягу, блузи сорочкового крою, строгі плаття з білими комірцями, спідниці в складку, блайзери і трикотажні двійки.
Колор блокінг (Colour Blocking) – стиль одягу який передбачає використання прийому контрастних за кольором деталей або частин одягу.
Координати (Coordinates) - різні матеріали або предмети одягу, що координують один з одним за кольором, малюнком, фактурою і т.п.
Мао – довгий, закритий однобортний жакет з коміром-стійкою; для жінок це, костюм, брюки з жакетом.
Мілітарі або військовий - стиль, як в чоловічому, так і жіночому одязі, по образу військової уніформи, в сіро-зелених або оливкових тонах.
Морський - одяг для спорту і відпочинку, в основному, в біло-синій гамі, для цього стилю одягу характерні темно-сині блайзери, золоті ґудзики, білі брюки, кашкети і т.п.
Недбалий - цей стиль, має на увазі легку недбалість і складається в основному з універсальних елементів, що добре комбінуються з будь-яким одягом.
Оверсайз (Oversize-Look) - стиль, в якому прийнято носити речі, більші на декілька розмірів.
Овер/андер (Over/Under Look) – стиль одягу, що комбінує різні прості елементи одягу, наприклад, плаття завдовжки до литок і вузькі брюки.
Оп-арт – для цього стилю характерні геометричні, абстрактні орнаменти, яскраві, насичені, контрастні кольори.
Прозорий - одяг, повністю або частково зшитий з прозорих матеріалів, крізь які видно голе тіло або нижню білизна.
Пуританський - стриманий, лаконічний, непомітний, акуратний стиль одягу.
Ретро - використання в модифікованому вигляді елементів модних напрямів минулого.
Романтичний – стиль одягу, який характеризується використанням рюш, воланів, довгих летючих платтів з набивних бавовняних тканин з обтягуючим верхом.
Сафарі або колоніальний - спортивний стиль, характеризується використанням легких, стійких до зносу тканин бежевого, коричневого кольорів і кольору хакі, безліч накладних кишень зі складкою посередині, клапани і погони.
Слінки (Slinky-Look) – облягаючі фігуру плаття.
Сліт (Slit-Look) - стиль одягу, при якому під міді або максі спідницею з розстебнутою до висоти стегон передньою планкою надягають короткі шорти або міні спідницю.
Смокінг (Tuxedo Style) – стиль, що характеризується використанням смокінга в повсякденному житті, у тому числі і жіночому одязі.
Спортивний одяг (Sportswear) - вільний, не утруднюючий рухи одяг, призначений для повсякденного носіння і для відпочинку.
Топлес – стиль одягу, головна межа якого - голі або відкриті груди.
Фольклорний - стиль, що вбирає в себе елементи національних костюмів всього світу і сполучає їх в нове ціле.
Циган – стиль одягу орієнтований на стилізований костюм цигана, для нього характерні спідниці з воланами, шлейфами, блузи, прикрашені воланами, що зав'язуються на пупку, пишні прикраси.
Якщо публікація "Що таке стиль? Стилі одягу" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
Випадкові цікаві публікації з нашого сайту
загрузка...
|