багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Дозвілля » Життя-буття

Шлюбні ювілеї

"Бажаємо парі молодій дожити до весілля золотого”, — говорять зазвичай молодятам. А чому, власне, не до рубінової, залізної або, скажімо, коронної? Адже насправді весільних ювілеїв значно більше: одні фахівці налічують вісім, інші — двадцять один.

Ми ж пропонуємо вам сімнадцять і бажаємо скоріше ввести в свій будинок чудову традицію відзначати дні народження сім'ї. Хай ці свята стануть основою її щастя і міцності.

Не дарма говорять: "Молодо-зелено” — день одруження називають зеленим весіллям. За традицією наречена надягає вінок з флердоранжем (штучними квітами білого кольору) або листям мирта (вічнозеленого чагарника), який повинен зберігатися в будинку як сімейна реліквія. Адже через яких-небудь 25 років листя миртів у вінку можна буде замінити срібними. На зелене весілля прийнято дарувати все, що буде рости разом з вашою сім'єю: квітка в горщику, кошеняти.

Рівно через рік святкують ситцеве або паперове весілля. Ситець (та і папір), як відомо, матеріал тонкий — того і дивися, порветься. Точнісінько як юний шлюб, що вимагає випробування на міцність. Услід за безхмарним медовим місяцем пролетіли інші одинадцять, і повсякденність вже увійшла до життя молодожонів. На знак цього вони обмінюються хусточками з ситцю. Якщо ж молода дружина вишиє на них монограми, то звичайні галантерейні вироби перетворяться на ексклюзив.

Дерев'яним весіллям називають п'ятиліття шлюбу. Дерево, особливо молоде, як і сім'я потребує турботи. Гості, подаруйте цього дня винуватцям торжества саджанець плодового дерева (якщо, звичайно, "нареченим” є де його посадити) — як символ продовження роду. А чоловік і дружина можуть подарувати один одному дерев'яні прикраси, наприклад, витончений мундштук або трубку, браслети і намиста з сандалового дерева.

Мідне весілля відзначають через 7 років. Мідні монети, якими, згідно звичаю, цього дня обмінюються чоловік і дружина, — символ дзвінкого сімейного щастя. Підказка гостям: подаруйте який-небудь сувенір з міді — вазу, свічник, світильник.

Пройде ще рік, і наступить шерстяне весілля. Пожвавте фарби своїх відносин, адже навіть хороша шерсть з часом потребує фарбування! Цього дня дарують блискуче кухонне начиння, що після восьми років "амортизації” що є в наявності вельми до речі. Причому майте на увазі: блищати можуть не тільки емальовані каструлі, але і посуд "Цептер”.

Рожевим весіллям іменують десятиліття одруження. Цей вік сім'ї означає стабільність. Добре б розшукати бояр (свідків) і влаштувати грандіозне свято: шампанське, музика і, звичайно ж, "мільйон яскраво-червоних троянд”. Але це увечері. А ранок хай почнеться з букета свіжих троянд і флакончика духів, які піднесе закоханий чоловік свого "рожевого нареченого”.

Скляне весілля святкується через 15 років. Любов, як і стекло, — субстанція крихка і поводитися з нею потрібно дбайливо. Адже не дарма говорять: "Розбиту чашку не склеїш”. Скляні сувеніри, які дарують цього дня, мають повчальний натяк: відносини між подружжям повинні бути чистими, як скло. І не хвилюйтеся, якщо цього дня в будинку розіб'ється посуд, — це на щастя!

Коли за плечима залишаться 20 років сумісного життя, наступить черга фарфорового весілля. Фарфор — матеріал, загартований у вогні. Пригадаєте, як ваші відносини загартовувалися у вогні життя, але радощі і жаль ви завжди зустрічали рука в руку. Проте майте на увазі, зовнішній блиск фарфору брехливий. Не забувайте, дружини; саме у цьому віці до чоловіків приходить "сивина в голову, біс в ребро”. Тому не обходьте їх увагою. А ви, чоловіки, запам'ятайте: найпрекрасніша з жінок — ваша дружина! Обміняйтеся цього дня оригінальними іменними чашками, сервіруйте стіл новим посудом. Гості можуть подарувати ювілярам сервіз — швидше за все, від старого у них не залишилося і сліду.

Найбільш відома і популярна в народі срібне весілля, яке святкують через чверть століття. Як відомо, срібло — метал благородний. Якщо ви прожили разом стільки років, значить, у вас вистачало розсудливості прощати один одному промахи, помилки і миритися з недоліками. Цього дня на пальці у "наречених” поряд із золотим з'являється срібне кільце. Чоловік повинен заздалегідь поклопотатися про подарунок дружині (срібна чаша, браслет). А дружина для своєї "половини” може замовити у ювеліра срібний портсигар з монограмою або письмовий набір.

З перловим весіллям поздоровляють подружжя через 30 років. Кращий подарунок чоловікові цього дня — шпилька для краватки і запонки з намистиною. Що ж до дружини... Природно, у неї виникає думка про намисто. І чоловікові нічого не залишається, як його подарувати. А куди подінешся — звичай!

Тим більше що наступний "ритуальний” подарунок доведеться дарувати тільки на 35-ліття — на честь полотняного (льняного) весілля. Та і витрати будуть куди менше — цього дня "наречені” отримують в подарунок полотняні покривала, скатертини, рушники. Але врахуйте, ці речі повинні бути міцними! Цілих 35 років ви ткали полотно вашого життя, але ще багато що треба буде на нім вишити. Що для цього виберете — шовк або іншу цупку нитку — залежить від вас.

Рубінове весілля — прекрасний привід прикрасити обручку дружини рубіном, каменем любові і вогню. Погодитеся, 40 спільно прожитих років коштують того. Адже любов і вогонь завжди були з вами! Якщо ж 40 років тому ви були такі далекоглядні і закопали в саду пляшку з весільного столу — кращого подарунка для сьогоднішнього ювілею не знайти.

Золоте весілля від зеленого відокремлює рівно півстоліття. Стільки разом пережито, але золото ваших відчуттів, яке ви пронесли крізь роки, не потьмяніло. Чого не можна сказати про обручки — символи вірності і щастя. Що ж, прийшов час замінити їх новими, а старі віддати дітям, внукам або правнукам. Гості можуть подарувати "молодим” витончену брошку або медальйон, ручку "Паркер” із золотим пером, позолочений брелок для ключів.

60-річний ювілей по праву називають діамантовим весіллям. Цей союз говорить про безпомилковість вибору, міцність і силу відчуттів, про владу любові над часом. Що, погодьтеся, дорожче за будь-які діаманти.

Залізне весілля святкується через 65 років. Вже забуті муки ревнощів і не страшні суперниці. Ніщо не загрожує "залізному” шлюбу.

Благодатне весілля грають через 70 років. І навіть якщо ювіляри одружилися у віці Ромео і Джульєти, років їм ох як немало. Дожити до цього дня в парі — чи це не благодать?

Коронне весілля вінчає 75 років шлюбу. Коронною слід було б увінчати і ювілярів. Адже їх унікальна історія гідна казкового фіналу: "Вони жили довго і щасливо і померли в один день”.

    Якщо публікація "Шлюбні ювілеї" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

    Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

    Національна символіка Русі-України
    З новим роком щура!
    10 найпоширеніших помилок пацієнта
    загрузка...
    Категорії: Життя-буття
    Додав: MetalmaideN |Дата: 11.02.2010 | Переглядів: 1891 | Рейтинг: 0.0 0 |
    Теги: Шлюбні ювілеї, визнаяні дати сімейного життя
    Всього коментарів: 0
    ComForm">
    avatar
    Цікаво
    Статистика

    Зараз на сайті: 11
    Гостів: 11
    Користувачів 0