багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Події » Політика

Суд визнав закон про червоний прапор неконституційним

Конституційний суд визнав неконституційним використання червоного прапора для увічнення Перемоги у Великій вітчизняній війні, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Своє рішення КС аргументував тим, що в Конституції України міститься повний перелік державних символів, в якому червоний прапор відсутній.

- Комуністи звинувачують ПР у "політичній грі" з червоним прапором: усе сплановано заздалегідь
- "Свободівці" побилися з комуністом під будівлею КС, їх розборонила міліція
- "Нашоукраїнці" вітають рішення суду, а комуніст назвав його "плювком усім громадянам"

Зверненням з даного питання до КС подав народний депутат Юрій Костенко, який просив дати офіційне тлумачення окремих положень Закону "Про внесення змін до закону України "Про увічнення Перемоги у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років" про порядок офіційного використання копій Прапора Перемоги".

Цей закон Верховна Рада ухвалила 21 квітня. Президент України Віктор Янукович підписав його 20 травня. Згідно із законом, прапор Перемоги має підніматися на флагштоках поряд з державним прапором України.

Законом встановлюється порядок офіційного використання прапора Перемоги. Прапор Перемоги трактується в документі як "символ перемоги радянського народу, його армії і флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни". Згідно із законом, зовнішній вигляд копій прапора Перемоги має відповідати вигляду штурмового прапора 150-ї ордена Кутузова другого ступеня Ідріцької стрілецької дивізії.

Закон також встановлює порядок використання прапора Перемоги біля Вічного вогню, могил невідомого солдата і невідомого матроса, а також під час урочистих заходів, присвячених Дню Перемоги.

Ухвалення Радою закону стало каталізатором провокацій 9 травня у Львові, де через публічне розгортання привезеного з Одеси/Криму червоного прапора з нагоди Дня Перемоги виникли масові сутички.

"Нашоукраїнці" вітають рішення суду, а комуніст назвав його "плювком усім громадянам"

Народний депутат України В'ячеслав Кириленко (фракція НУ-НС, група "За Україну!") вважає рішення Конституційного суду про неконституційність закону про червоний прапор Перемоги справедливим. "Я розцінюю рішення КС як позитивне і справедливе", - сказав він.

При цьому він наголосив, що "здивований і ображений" тим, що на 20-му році незалежності провладна більшість голосує, а президент підписує свідомо неконституційний закон.

На думку Кириленка, КС виправив цю помилку, якої не мало бути. "Українська держава має затверджені Конституцією державні символи, і ставити під сумнів ці символи не дозволено нікому, зокрема правлячій більшості і президентові", - заявив парламентар.

Водночас народний депутат України Євген Царьков (фракція КПУ) розцінює рішення Конституційного суду про невідповідність Основному закону використання копій прапора Перемоги нарівні з державним прапором, як "плювок усім ветеранам Великої Вітчизняної війни і громадянам України".

"Це плювок усім ветеранам, тим більше до дня початку війни (22 червня почалася Велика Вітчизняна війна). Це плювок усім тим громадянам України, у кого діди, бабусі воювали за нашу батьківщину, це плювок усім виборцям усіх політичних сил", - сказав Царьков. За його словами, влада показала, прихильником яких історичних сил вона є.

Депутат нагадав, що внесок радянського народу в перемогу у ВОВ оцінено у всьому світі, у тому числі і в капіталістичних країнах. "Влада показала, що вона не хотіла, щоб радянська влада звільняла їх від гітлерівських окупантів, і вони б із задоволенням об'єднали (землі - ред.) від Галичини до Донецька під фашистським прапором", - підкреслив Царьков.

А екс-президент СРСР Михайло Горбачов висловив незгоду з рішенням Конституційного суду. "Це просто дивовижне і дивне рішення, неповажне до величезної кількості людей. Воно суперечить історичним чинникам. Адже ми усі разом боролися з фашизмом під Червоним прапором, і зараз прополювати історичну пам'ять - це дуже небезпечне заняття", - сказав Горбачов.

    Якщо публікація "Суд визнав закон про червоний прапор неконституційним" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

    Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

    Яценюк - новий прем'єр?
    Рок-музика та історія її розвитку в Україні
    Міфи по алкоголь
    загрузка...
    Категорії: Політика
    Додав: fantom2 |Дата: 17.06.2011 | Переглядів: 894 | Рейтинг: 0.0 0 |
    Всього коментарів: 0
    ComForm">
    avatar
    Цікаво
    Статистика

    Зараз на сайті: 1
    Гостів: 1
    Користувачів 0