iPhone - історія, iPhone першого покоління, новинки, цікаві факти про Айфон
iPhone (укр. айФо́н) — лінія Інтернет- та мультимедіа-смартфонів, розроблена компанією Apple і випущена 2007 року. iPhone функціонує як телефонна камера, портативний медіа-плеєр (еквівалент iPod), інтернет-клієнт (з електронною поштою, веб-браузером та Wi-Fi), зокрема з можливостями SMS та візуальної голосової пошти. Головною особливістю смартфону є сенсорний екран з технологією Multi-touch, навколо якого побудований інтерфейс користувача з віртуальною клавіатурою замість фізичної. Сторонні програми можна завантажити з App Store, запущеної 2008 року, яка має вже понад 550 тисяч програм.
У США iPhone з'явився у продажу 29 червня 2007 року, в Європі 9 листопада 2007-го року. В Азії планувалася поява у 2008 році.
Торгівельна марка «iPhone» належить компанії Cisco Systems, яка у грудні 2006 року випустила апарат з такою назвою для інтернет-телефонії. 20 лютого 2007 р. Apple та Cisco досягли домовленості щодо спільного користування торговельною маркою.
Історія
Історія виникнення iPhone пов'язана з появою популярного плеєра iPod. У період 2002-2004 ів директор Apple Стів Джобс став розробляти ідею створення пристрою, здатного об'єднати в собі всі гаджети, які людям доводилося носити окремо: мобільний телефон, плеєр, КПК. Цю нішу могли зайняти з'явилися в той час і набирали популярність смартфони. Цікаво, що сам Стів Джобс на конференції D- All Things Digital 2010 року, що проводилась Уолл-стріт джорнал, заявив про першість ідеї планшету над пізнішою ідеєю телефону (iPhone)[1].
Перший проект телефону, що носив кодову назву «Purple 1», не був доведений до кінця.
Наступним етапом для Apple стала участь у створенні мобільного телефону Motorola ROKR, що вийшов на ринок у вересні 2005 року. Пристрій позиціонувалося як плеєр, тісно інтегрований з програвачем iTunes. Інтерфейс плеєра в телефоні був створений Apple і нагадував інтерфейс iPod. Однак, зважаючи на невдалий дизайну і слабку функціональність телефон так і не набув широкого поширення і навіть був названий провалом року.
Незважаючи на відсутність успіху з Motorola ROKR, вже в лютому 2005 рік а Стів Джобс почав переговори про двостороннє партнерство з стільниковим оператором Cingular, заявивши, що його компанія здатна і має намір представити власний пристрій. Розробка iPhone проходила в обстановці суворої секретності. Інженери, що працювали над різними частинами (програмної та апаратної) продукту, не мали можливості спілкуватися один з одним. Для переговорів з Cingular, представники Apple реєструвалися під виглядом співробітників партнерської компанії Infineon. Проект мав внутрішню назву «Purple 2».
Після виходу 18 грудня 2006 року однойменного VoIP-телефону від компанії Cisco багато хто порахував, що мобільний телефон від Apple так і не буде створено.
iPhone першого покоління
iPhone першого покоління був представлений на виставці MacWorld 9 січня 2007 року[2], року 29 червня того ж року з'явився в магазинах. Він мав алюмінієву задню панель і невелику пластикову кришку в нижній частині апарату, що закривала антени GSM-приймача і Wi-Fi/Bluetooth.
Новий смартфон, як і передбачалося, об'єднав у собі всі можливості телефону, музичного плеєра і кишенькового комп'ютера. Однак він володів і низкою недоліків. Одним з найістотніших з них, які викликали найбільшу критику, була відсутність підтримки 3G, що призвело до необхідності використання для доступу в Інтернет істотно менш швидкісною технологією EDGE[3]. Важливість підтримки 3G для пристрою, що позиціонується як інтернет-планшет, призвела до того, що саме цей аспект викликав найбільшу кількість фантазій щодо часу появи цієї технології в iPhone[4]. За безпекою iPhone поступався комунікаторам BlackBerry[5] і тому не набув поширення в корпоративному сегменті.
Вартість iPhone в момент початку продаж становила 499 доларів за модель з 4GB і 599 доларів за модель з 8GB вбудованої пам'яті.
iPhone 3G
Друге покоління мультимедійних пристроїв Apple було анонсовано на конференції розробників WWDC 2008, нова модель отримала назву «iPhone 3G».
Крім підтримки мереж третього покоління, iPhone 3G отримав підтримку GPS і A-GPS при використанні Google Maps (тобто тільки через Інтернет) і оснащувався новою версією операційної системи — iPhone OS 2.0. Дизайн пристрою був модифікований: металева задня кришка замінена на пластикову панель (чорного або білого кольору) відмінною від колишньої форми. Була знижена ціна з контрактом оператора до 199 доларів за модель з 8 GB і 299 доларів - з 16 GB вбудованої пам'яті. Сфера розповсюдження iPhone розширилася до 70 країн протягом декількох місяців.
iPhone 3GS
Є третім поколінням мультимедійних пристроїв Apple. Був представлений 8 червня 2009 року на конференції WWDC[8]. За заявами Apple, новинка має приблизно вдвічі більшу швидкість роботи деяких додатків (буква S - скорочення англ. "Speed», «швидкість» [9]). Телефон оснащений новими акумулятором і процесором, 3 - мегапіксельною камерою з автофокусом і підтримкою запису VGA-відео з частотою 30 кадрів в секунду, можливістю зйомки HDR-фотографій (починаючи з iOS версії 4.1), цифровим компасом, забезпечує апаратне шифрування даних для захисту даних користувача, має функцію голосового управління і поставляється також у конфігурації з 32 GB вбудованої пам'яті. З виходом iPhone 4 моделі iPhone 3GS з 16 і 32 GB вбудованої пам'яті були зняті з виробництва і були замінені на модель з 8 GB вбудованої пам'яті.
Заявлена вартість iPhone з дворічним контрактом від AT&T в момент початку продаж становила 199 доларів за модель з 16GB і 299 доларів за модель з 32GB вбудованої пам'яті[10].
iPhone 4
Нова модель отримала назву iPhone 4, без букви «G», ймовірно, через відсутність підтримки мереж четвертого покоління (4G). iPhone 4 був представлений на щорічній конференції WWDC 7 червня 2010 року, де Стів Джобс розповів про основні переваги нового смартфону. З основних нововведень варто відзначити:
Екран Retina (англ. сітківка) с IPS-матрицею і розширенням 960 × 640 (326 пікселів на дюйм) при збереженні діагоналі (3,5″)[11], що в 4 рази більше, ніж у iPhone минулих поколінь, динамічна контрастність екрану - 800:1, що також в 4 рази краще, ніж у минулих поколінь[11]. 5-мегапіксельну камеру, оснащену автофокусом, п'ятикратним цифровим зумом і LED-спалахом, відсутньої у минулих поколінь, відмітною особливістю камери є можливість запису HD-відео у форматі 720p з частотою 30 кадрів в секунду. Починаючи з iOS версії 4.1 смартфон одержав можливість знімати HDR-фотографії. Окантовка з нержавіючої сталі розділена на 3 секції, які виконують функцію антен: одна - для Bluetooth, Wi-Fi і GPS, дві інші (разом) — для модуля UMTS та GSM[12]; Передня і задня панелі виконані з алюмосилікатного скла, на яке нанесено жировідштовхуюче покриття[13]; Як центральний процесор iPhone 4 використовується Apple A4[11], тобто той самий, що і на iPad, що забезпечує дуже високу продуктивність; Підтримує стандарт Wi-Fi 802.11n із швидкістю передачі даних до 600 Мбіт/с[14]); З'явився додатковий просторовий датчик — гіроскоп[15]; Нову операційну систему - iPhone OS 4.0, перейменовану в день анонсу iPhone 4 в Apple iOS 4[16];
Також Apple організувала досконалішу підтримку корпоративних клієнтів, які використовують iPhone 4. На думку Стіва Джобса, це забезпечить надійніший захист даних.[17].
Вартість iPhone 4 із дворічним контрактом від AT&T в момент початку продажів склала 199 доларів за модель з 16GB і 299 доларів за модель з 32GB вбудованої пам'яті[18].
Власником iPhone 4 за день до початку офіційних продаж став президент Росії Дмитро Медведєв[19][20].
Всього, за даними Apple, на 16 липня 2010 року було продано понад 3 млн iPhone четвертого покоління.
iPhone 4S
iPhone 4S без перебільшення можна назвати найгарячішим телефоном 2011 року. І тим більше цікаво було скоріше отримати його на тест - адже з оновленням iPhone затягнули, підігріваючи інтерес фанатів і обивателів, рівень очікувань досяг абсолютної, нереальної висоти, а представлені 04/10/11 на Let's Talk iPhone технології прочинили завісу на завтрашній день телефоностроєнія.
Якщо публікація "iPhone - історія, iPhone першого покоління, новинки, цікаві факти про Айфон" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
На сайті не розміщено жодного файла, всі матеріали, посилання, та відео пле'єри знайдені у вільному доступі в інтернеті. Якщо якась публікація порушує Ваші права напишіть нам admin@fantom2.org.ua