Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода" поширила заяву свого лідера Олега Тягнибока про необхідність люстрації в рядах опозиційних сил. На його думку, тільки таким чином можна "боротися з прокремлівським режимом Януковича", пише "КоммерсантЪ-Украина" у статті "В опозиції з чистою совістю".
Представники опозиційних парламентських фракцій - БЮТ і "Наша Україна - Народна самооборона" - упевнені, що заява ВО "Свобода" пов'язана з підготовкою цієї політичної сили до виборів у місцеві ради.
Як зазначає автор статті Валерій Кучерук, це не перша спроба Олега Тягнибока провести люстрацію. Бувши народним депутатом IV скликання, в березні 2005 року він пропонував Верховній Раді очистити органи державної влади. Зокрема, зобов'язати держслужбовців пройти перевірку на причетність до фальсифікації президентських виборів 2004 року. Тягнибок також безуспішно ініціював заборону на роботу в органах державної влади особам, що співпрацювали з оперативними співробітниками КДБ СРСР, а з 1991 року - з іноземними спецслужбами.
Ідея очистити ряди опозиційних партій і блоків "від випадкових людей" далеко не нова - про це в квітні заявила лідер БЮТ Юлія Тимошенко. "Я обіцяю: це буде найбільше очищення в українській політиці за всі роки незалежності", - сказала вона. Минулої п'ятниці чільниця БЮТ знов зазначила, що "добиватиметься позбавлення мандатів всіх, хто залишиться за межами фракції БЮТ".
Тим часом представники БЮТ здивувалися заяві Олега Тягнибока. "Зараз опозиційним силам як ніколи необхідна єдність, тому розмови про люстрацію в рядах опозиції мені здаються дивними", - заявив вчора заступник голови фракції БЮТ Андрій Шкіль.
Зі Шкілем згодні у фракції "Наша Україна - Народна самооборона". "З часу останніх виборів "Свобода" постійно перебуває у стані виборчої боротьби, отож дивуватися з таких заяв не варто", - сказав член фракції Юрій Костенко. За його словами, ВО для початку необхідно провести люстрацію серед своїх членів.
Як пише газета "Экономические известия" у статті "Раду можуть розпустити", спікер побоюється, що позачергові парламентські вибори можуть відбутися наступної весни. Опозиція ж вважає, що "регіонали" саботуватимуть вибори до Ради в 2012 році, щоб залишитися при владі.
Володимир Литвин, зустрічаючись зі своїми сумськими колегами по партії, передбачив позачергову парламентську кампанію. "Перебуваючи на піці успіхів, певна політична сила прагне все захопити, щоб потім всіх вишикувати на свій лад. Якщо їм це вдасться, то вже навесні пройдуть позачергові парламентські вибори, результат яких, виходячи з цього, неважко спрогнозувати", - сказав Володимир Литвин.
Цю заяву процитувала прес-служба Народної партії, але, схоже, спікер вирішив узяти свої слова назад. Трохи пізніше прес-секретар Володимира Литвина Ольга Чорна заявила, що партійці неправильно передали його слова, і він мав на увазі зовсім інше - а саме перспективи проведення виборів на місцевому рівні.
Учасники зустрічі кажуть зворотне - голова парламенту серйозно побоюється дочасного припинення повноважень Верховної Ради, зазначає автор статті Ольга Куришко. До речі, днями Володимир Литвин обурювався тим фактом, що Партія регіонів намагається переманювати його колег з Народної партії під своє крило і використовує як аргумент свою прихильну кадрову політику.
Втім, не виключено, що Володимир Литвин стурбований падінням котирувань своєї фракції в парламенті. Якщо у момент створення коаліції "Стабільність і реформи" Блок Литвина зі своїми 20 депутатами виступав в ролі золотої акції, то тепер, враховуючи, що в парламентській більшості є 250 депутатів (при необхідних 226), доленосні рішення "регіонали" можуть ухвалювати і без участі соратників спікера.
Депутат від Партії регіонів Василь Хара каже, що страхи Володимира Литвина з приводу проведення дочасних виборів у Раду перебільшені. "Спікер має на увазі Партію регіонів, але який сенс проводити позачергові вибори, якщо ми зуміли консолідувати парламент?" - сказав парламентар.
З цим погодився перший заступник голови фракції Партії регіонів у Раді Михайло Чечетов. Він запевнив, що його колеги з партії не стануть порушувати Основний Закон. Опозиціонери ж вважають, що влада, навпаки, постарається відтермінувати конституційну дату проведення парламентських виборів.
Також ЗМІ сьогодні публікують матеріали про те, чим займаються інші опозиціонери.
Пройшли три з половиною місяці відтоді, як Віктор Ющенко з'їхав з насидженого місця на Банковій, поступившись кріслом новому президентові, пише "Сегодня" у статті "Ющенко варить куліш і ріже по дереву".
На публіці він з'являється досить нечасто. Хоча насправді життя у нього дуже насичене. Екс-гарант на "гражданці" встиг стати дідом, у квітні провів два тижні в турпоїздці по Сирії (саме тоді, коли в селі Безрадичі під Києвом у нього горів будинок), а напередодні розвіявся з дружиною і дітьми в Німеччині, у місті Руст.
Вони відвідали Europa Park, де все було обставлено в стилі вестерн. Тут Віктор Андрійович грав у карти, пив пиво, тримав дружину на колінах, дивився танці у виконанні запальних панночок і до того ж уся родина носила ковбойські капелюхи. Що ж до політики, то тут Ющенко разом зі своєю партією "Наша Україна" пішов у глибоку опозицію - час від часу розповідає про капітуляцію нової влади перед Москвою, але не забуває критикувати і свою стару бойову подругу Юлію Тимошенко, пояснюючи, що Вона - Янукович у спідниці.
До речі, проживає колишній президент, як і раніше, на держдачі у Кончі-Заспі, пише автор статті Анастасія Рафал.
22 травня Віктор Андрійович з'їздив до Тернополя, зустрівся з однокурсниками. "У нас було 35 років випуску. Зібралося 150 людей. Спочатку сиділи в актовому залі, там нам показали фільм про нас з фотографій студентських років, кожен намагався себе впізнати. А так, здебільшого ділилися спогадами - Віктор Андрійович згадував, як здавав залік з економічної географії, йому треба було назвати провінції Китаю, а їх у той час було 27... Потім продовжили святкувати в ресторані. Ющенко був у хорошому настрої, бадьорий, жартівливий, про президентські роки не говорив", - розповів одногрупник Ющенка Михайло Шкільняк.
Як пише "Газета по-киевски" у статті "Однокласники. Ю", колишні однокласники екс-прем'єра Юлії Тимошенко вирішили влаштувати їй сюрприз і організували зустріч випускників прямо у VIP-залі дніпропетровського аеропорту.
"Зустріч ініціювали однокласники і вчителі Юлії Володимирівни, вони приїхали перед її вильотом до Києва. Це була повна несподіванка для неї, приємна несподіванка", - розповіла прес-секретар Юлії Тимошенко Марина Сорока.
Як відомо, Юлія Тимошенко (у дівоцтві - Григян) народилася у Дніпропетровську і вчилася там у двох школах: з 1-го по 8-й клас - у СШ №37, а з 9-го по 10-й - у СШ №75. З моменту випуску пройшло вже 30 років. За словами директора 75-ї школи Лариси Жмако, в гості Юлю чекали вже давно, але через щільний графік їй ніяк не вдавалося знайти час для зустрічі. "І тоді ми вирішили самі приїхати в аеропорт і зробити їй сюрприз", - розповіла Лариса Іванівна.
Як зазначає автор статті Ольга Байвидович, колишні однокласники всі як один твердили, що зустріч пройшла дуже душевно: пили вино, закушували делікатесами, переглядали шкільні фотографії, згадували дитинство.
Якщо публікація "Тягнибок не боїться люстрації, а Литвин побоюється парламентських виборів" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...