багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Події » Економіка

Українську ГТС хочуть продати Росії

Зображення Українську ГТС хочуть продати Росії
Український парламент на наступному пленарному тижні розгляне урядовий законопроект, який забезпечить реформування нафтогазового комплексу.

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування нафтогазового комплексу" включений до порядку денного сесії на 10 січня.

Законопроект пропонує внести зміни до законів України "Про трубопровідний транспорт" та "Про управління об'єктами державної власності".

Документ пропонує надати необхідні повноваження Кабінету міністрів України здійснювати реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Відповідно до запропонованих змін, "реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення) державних підприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", які проводять діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, і НАК "Нафтогаз України" здійснюється за рішенням Кабінету міністрів України".

Відповідно до чинного закону "Про трубопровідний транспорт", реорганізація (злиття, приєднання, поділ, відділення, перетворення) державних підприємств трубопровідного транспорту, а також їхня приватизація забороняються. Забороняється також відчуження основних фондів державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, передача їх з балансу на баланс, в концесію, оренду, лізинг, заставу, управління, передача до статутного фонду інших юридичних осіб основних фондів та акцій таких підприємств. Заборона також поширюється на будь-які дії, які можуть призвести до відчуження основних фондів та акцій цих підприємств, а також основних фондів та акцій НАК "Нафтогаз України", дочірніх та заснованих нею підприємств і газосховищ.

Головне науково-експертне управління Верховної Ради висловило низку зауважень до даного законопроекту. Зокрема, дозвіл за рішенням Кабміну здійснювати реорганізацію компанії "Нафтогаз України" суперечить ст.80 закону України "Про акціонерні товариства" та не відповідає ст.59 Господарського кодексу.

Відповідно до закону "Про акціонерні товариства", об'єднання, приєднання, поділ та перетворення акціонерного товариства здійснюється за рішенням загальних зборів, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів влади. Те, що держпідприємства, які проводять діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, будуть реорганізовуватися лише за рішенням Кабміну, не відповідає ст.59 Господарського кодексу, згідно з якою припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації за рішенням власника (власників) або уповноважених органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду.

Головне науково-експертне управління Верховної Ради також зазначає, що оскільки НАК "Нафтогаз України" входить до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, передача майна компанії іншим юридичним особам, які створюються на базі його майна, фактично означає, що відповідне майно може бути приватизоване.

Існує також альтернативний законопроект народного депутата Юрія Кармазіна (фракція НУ-НС), який теж внесено до порядку денного на вівторок. Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту "Про внесення змін до закону України" Про трубопровідний транспорт", ухвалення документа сприятиме запобіганню корупційних дій у газовій сфері.

Головне експертне управління рекомендує за результатами розгляду законопроекту в першому читанні повернути його на доопрацювання. Управління також зазначило, що позитивні положення законопроекту Кармазіна доцільно використовувати при доопрацюванні урядового документа. Зокрема, це стосується заборони приватизації підприємств, створених внаслідок реорганізації "Нафтогаз України".

У той же час комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки не зміг ухвалити рішення по жодному із законопроектів.

Нагадаємо, що 3 січня заступник голови Верховної Ради України (обраний за списками БЮТ) Микола Томенко припустив, що тайм-аут у переговорному процесі з РФ за газовою угодою взято через необхідність виконання українською владою вимог російської влади щодо реорганізації та можливої приватизації української газотранспортної системи та НАК "Нафтогаз України".

29 грудня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що українська сторона не відкидає звернення в Міжнародний арбітраж, якщо не зможе порозумітися в газових переговорах із Росією.

А міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко повідомив, що Україна у 2012 році, згідно з поданою заявкою, планує закупити у Російської Федерації 27 млрд куб м природного газу. Проте згідно з чинними контрактами, з урахуванням умови "бери або плати", мінімальний обсяг закупівлі має становити 33,3 млрд куб м.

Як відомо, Україна безуспішно домагається зниження вартості російського газу. Результатів переговорів поки що немає, проте глава "Газпрому" раніше заявив, що після Нового року можливе підписання додаткової угоди до чинних газових контрактів.

28 грудня глава "Газпрому" Олексій Міллер після отримання дозволу Туреччини на будівництво "Південного потоку" заявив, що остаточна потужність газогону залежить від позиції України. Він нагадав, що газопровід передбачає будівництво 4 ниток по 15,5 млрд куб м. У грудні 2015 року буде здано в експлуатацію першу нитку.

До отримання дозволу на будівництво від Туреччини Україна могла розраховувати на те, що проект не відбудеться, але тепер жодних обмежень на його реалізацію немає. Отож від того, чи зможе Україна запропонувати "Газпрому" цікаві умови для співпраці, залежить майбутній обсяг транзиту газу через її територію і вартість газу для української сторони.

Раніше ЗМІ повідомляли, що текст нової газової угоди містить домовленість про створення газотранспортного консорціуму (щодо другого СП - з продажу газу українським споживачам - співрозмовник інформацією не володів), а ціна газу в ньому буде визначатися за новою формулою. "Вона буде вищою за бєларуську, але істотно нижчою за нашу нинішню", - сказало джерело в Кабміні. Нинішня українська ціна - близько 400 доларів за тисячу кубів, бєларуська на 2012 рік - 165,6 долара.

Раніше в уряді висловлювали надію, що ціна на російський газ для України у разі успішного завершення переговорів з Росією може становити близько 224 доларів за тисячу кубометрів.

Президент України вважає, що ціна російського газу для України не має перевищувати 250 доларів за 1 тис куб м. Він також повідомив, що Україна наполягає на зниженні ціни російського газу до рівня європейської ціни зі збереженням додаткової знижки в 100 доларів за 1000 куб м з урахуванням укладених у 2010 році харківських угод.

Ціна російського природного газу, що імпортується НАК "Нафтогаз України" в країну, в першому кварталі 2011 року зросла до 264 дол за 1 тис куб м у порівнянні з 252 дол за 1 тис куб м у четвертому кварталі 2010 року. У другому кварталі 2011 г вона, за даними НАК, становила близько 297 дол за 1 тис куб м, в третьому - близько 355 дол за 1 тис куб м, в четвертому - близько 400 дол за 1 тис куб м.

"Газпром" і "Нафтогаз" 21 квітня 2010 року підписали доповнення до контракту на постачання газу, згідно з яким українська сторона отримала знижку в ціні на газ, яка дорівнює величині зниження експортного мита при постачаннях газу до України.

Згідно з газовими контрактами від 19 січня 2009 року між "Нафтогазом" і "Газпромом", ціна газу для України перераховується щокварталу за спеціальною формулою. У неї закладено базову ціну 450 дол за тисячу кубометрів, а також прив'язку до котирувань мазуту і газойлю Platts з дев'ятимісячним запізненням.

Якщо публікація "Українську ГТС хочуть продати Росії" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

Мистецтво переконувати інших
Засвітимо стрітенську свічку
Міфи про жінок та їх спростування
загрузка...
Категорії: Економіка
Додав: fantom2 |Дата: 05.01.2012 | Переглядів: 1547 | Рейтинг: 0.0 0 |
Теги: Газ, політика, ГТС, Росія
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Цікаво
Статистика

Зараз на сайті: 3
Гостів: 3
Користувачів 0