Вступна кампанія - 2012: жорстка конкуренція і нововведення Цього року абітурієнтам доведеться набирати не менше 140 балів з профільних предметів і не менше 124-х - по інших. Кампанія стартує 2 липня. Нинішня вступна кампанія не обіцяє бути простою для випускників: цього року абітурієнтів буде майже вдвічі більше, ніж у попередньому, прохідні бали підняті, а кількість пільговиків не повинно перевищувати 25% місць держзамовлення. У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту стверджують, що абітурієнтів буде близько 400 000, держзамовлення на навчання бакалаврів складає 127 000 місць, спеціалістів - 78 000, магістрів - майже 45 000. За словами міністра Дмитра Табачника, це найбільший за всі роки незалежності України обсяг прийому.
Про те, на які спеціальності держзамовлення зменшено, в міністерстві вважають за краще умовчувати, зате не втомлюються повторювати, що він збільшений на IT-спеціальності (в порівнянні з 2011-м обсяг держзамовлення на айтішників збільшили на 2620 місць). На 33% збільшили замовлення на підготовку за спеціальністю "електроніка", на 64% - "металургія та матеріалознавство", на 43% - "авіаційна та ракетно-космічна техніка", на 46% - "Хімтехнологія та інженерія", на 32% - "транспорт і транспортна інфраструктура".
Керівники окремих вузів, навпаки, скаржаться на зниження показників держзамовлення. Та ж Києво-Могилянська академія, яка давно конфліктує з міністерством і не боїться голосно заявляти про упередженість та корумпованість Табачника, вже другий рік поспіль не отримала жодного бюджетного місця на підготовку магістрів журналістики. Скорочення торкнулися і підготовки економістів, через що академія навіть почала судову тяжбу, але потім все ж домовилася з міністерством про майже повне повернення колишніх обсягів держзамовлення на цю спеціальність (на рівні 2010 року).
В громадянській мережі ОПОРА, яка традиційно проводить моніторинг вступної кампанії, впевнені, що найголовнішою особливістю нинішнього року стане жорстка конкуренція за бюджетні місця. Абітурієнти мають право подавати документи в письмовій або електронній формі не більше ніж у п'ять вузів Україні і не більше ніж на три спеціальності в кожному.
Конкурсний бал вступника буде сформований підсумовуванням балів сертифікату ЗНО та середнього балу атестата про повну середню освіту. Мінімальний бал з профільних предметів - 140 (124 у минулому році), по не профільним - 124. Разом з тим вуз має право встановлювати свій мінімальний прохідний бал для профільного предмета, але і він не повинен бути менше 140. Що стосується пільговиків, то "Умовами прийому до вищих навчальних закладів України" передбачено, що їх кількість не може перевищувати 25% місць держзамовлення, а відбір проводиться конкурсним шляхом відповідно до балом абітурієнта. Вуз має право зменшити квоту пільговиків, збільшивши частку тих, хто вступає на загальних умовах.
Зміни торкнулися умов вступу на магістерські програми. Згідно з вимогами Болонської системи, навчання на магістратурі можливо в будь-якому вищому навчальному закладі, а не тільки в тому, де студент навчався за бакалаврської програми. Надходження на магістратуру відбувається шляхом конкурсного відбору, рейтинговий бал формується як сума результату профільного випробування, вступного іспиту з іноземної мови та додаткових показників відбору, визначених правилами прийому в конкретний вуз. Строки прийому документів та проведення іспитів встановлюються вузами.
Стартує вступна кампанія вже у понеділок, 2 липня. З цього дня можна буде подавати заяви і в письмовій, і в електронній формі. Не зможуть подавати електронні заяви абітурієнти-пільговики, випускники, які мають додаткові бали за підготовчі курси, і особи з правом на першочергове зарахування
Джерело матеріалу
Якщо публікація "Вступна кампанія - 2012: жорстка конкуренція і нововведення" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
Випадкові цікаві публікації з нашого сайту
загрузка...
|