Законом «Про зайнятість населення», який експерти називають «димовою завісою», уряд перепідпорядкував собі всі центри зайнятості в Україну Верховна Рада не встигла прийняти на Х сесії новий Трудовий кодекс, але цей «пробіл» компенсований прийняттям ініційованого Кабміном закону «Про зайнятість населення». Насправді проблема зайнятості одна з больових точок суспільства. Рівень безробіття в Україні серед населення у віці 15-70 років, за даними Міжнародної організації праці, в січні-березні 2012 року склав 8,4%. Тому відповідний нормативний акт може сприйматися як адекватна відповідь на виклики.
Законом забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії зазначати обмеження за віком кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи,яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, переважно властиві одному з полів, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.
Зі згаданим законом відбувається приблизно те ж, що і з проектом Трудового кодексу. Наприклад, є окремий закон «Про соціальний діалог». У той же час основні його норми вносяться в проект нового ТК. Це робиться з метою істотно погіршити умови праці людей на користь роботодавців та органів влади .
Високий рівень тіньової зайнятості вважається чи не основною проблемою, що вимагає рішення державою. З цією метою Законом гарантується сприяння роботодавцям, які створюють нові робочі місця. Роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, і протягом цього періоду щомісячно виплачував їм заробітну плату в розмірі не менше трьох мінімальних заробітних плат за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців, за умови, що він не зменшить своїм працівникам плату, щомісяця компенсуються фактичні витрати.
Компенсація становить 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць, за який він сплачений. У разі зменшення штатної чисельності працівників та фонду оплати праці роботодавець втрачає право на компенсацію. Фонд загального обов'язкового державного страхування на випадок безробіття, який фінансував ці речі, віддає кошти під одноосібне управління міністру соцполітики і Кабміну, а це щорічно 8 млрд. грн. позабюджетних коштів. Тепер гроші будуть в ручному режимі розподілятися особисто міністром. Громадські інститути втрачають всякий контроль над ними.
Якщо публікація "Закон про зайнятість: Як під виглядом поліпшення Азаров і Ко загребли мільярди" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
Випадкові цікаві публікації з нашого сайту
загрузка...
|