багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Події » Україна

Особливості китайського чаювання

ОСОБЛИВОСТІ КИТАЙСЬКОГО ЧАЮВАННЯ
У певному значенні китайське чаювання означає духовний процес, розповідає Хуа Ліньпін, дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Китайської Народної Республіки в Україні Яо Пейшена. Це - процес пошуку істини, законів, основ та суті буття. Його не можна побачити або помацати. Він може бути відчутний тільки шляхом душевного усвідомлення. Дух і моральна сфера чаювання часто об'єднується з філософією життя. Воно поєднує в собі риси трьох ідеологій Китаю: конфуціанства, даосизму, буддизму. Головне ядро яких - "внутрішня злагода із зовнішнім світом". Така "злагода" означає злагоду з небом, землею, і людьми органічну сполуку і гармонію усього існуючого у світі. Не злічити віршів про чай і чаювання, що написані в різні часи історії Китаю, каже Хуа Ліньпін.
Чай є частиною традиційної культури Китаю. Він має тисячолітню історію. А що стосується сучасних китайців, то чай для них не тільки образ їхнього життя, але й вид культури. У сучасному китайському суспільстві чаювання стало модним видом проведення дозвілля. Тому у вихідні дні у вітальнях і кабінетах китайських будинків заварюють чай і в запашному ароматі свіжозавареного чаю плине задушевна бесіда…

У період весняного цвітіння і тепла китайці відправляються на пікнік. Вони знаходять затишне місце на лоні природи, заварюють чай і неквапом спілкуються за чашкою цього бадьорячого напою, насолоджуючись гармонійним злиттям людини з природою.

У міських чайних присутня відокремлена обстановка і культурна атмосфера. Йдучи у ці заклади, люди одягають вільний вихідний одяг. Тут дівчата - фахівці з культури чаювання, виступають для гостей зі спеціальною програмою, навчають гостей мистецтву чайної церемонії. Це дійсно один з видів культурного відпочинку.

Яким сортам чаю китайці віддають перевагу

Оскільки чай в Китаї має дуже довгу історію, а територія країни величезна і з відмінним кліматом на півночі і на півдні, існує безліч сортів і видів чаю. Можна виділити такі його види: зелений, чорний, чай "улун", білий, жовтий, квітковий чай. Лише зеленого чаю нараховується близько 75 сортів. Серед них "Сиху Лунцзін", "Хуаншань Маофен", "Луашань Юньву", "Люань Гуапянь", "Цзиян Маоцзя".

Більшість китайців віддають перевагу зеленому чаю. Вартість його вищих сортів дуже висока. На одному з ярмарків 500 грамів відмінного чаю "Сиху Лунцзін" були продані за 9000 юанів!

Існує 9 відомих сортів чорного чаю, серед яких "Цимень", "Дянхун Гунфу". Всі вони мають прекрасний смак. Такі сорти чаю як "Улун", "Уїянь", "Дахунпао", "Тегуаньінь", "Телохань" використовують не лише як напій, але також як засіб для схуднення. Китайцям також подобається чай "Моля Хуача" (Чай із жасмином). Юньнаньский чай "Поер" не тільки сприяє покращенню травлення, але й протверезінню, дезинтоксикації, пониженню кров'яного тиску, схудненню.

Оскільки в північно-східній частині Китаю переважає прохолодний клімат, то більшість людей звикли пити чорний чай з солодощами, що додає енергії.

Мешканці південних провінцій Китаю, таких як Гуадун, Фуцьзянь, мають звичку пити чай зранку. До нього подаються різноманітні місцеві закуски, що вважається насолодою.

У престижних готелях Шанхаю, Пекіну й інших міст, різноманітність ранкового чаювання ще більша. До чаю подають безліч китайських і європейських тістечок, цукерок. Але ціна такого чаю досить висока.

Чай - це напій повсякденного життя китайців, важливий засіб збереження здоров'я, а також важливий метод профілактики захворювань. Спосіб чаювання і вид чаю обирається залежно від віку, захворювання, або смаку людини.

Існують такі принципи чаювання:

· Діти і підлітки можуть полоскати чаєм рота або пити слабкий чай.

· Юнакам і дівчаткам краще пити зелений чай.

· Для немолодих людей, та для тих хто займається фізичною працею підходить чорний чай.

· Людині, яка займається розумовою працею краще пити зелений чай, а ось вагітним жінкам навпаки - краще його багато не пити.

· Міцний чай не бажано пити натщесерце, щоб не ослабляти шлунковий сік та людям, які страждають шлунково-кишковими захворюваннями.

· Людині з серцевими захворюваннями потрібно пити чай "Техуаньінь".

· При гіпертонії і повним людям потрібно пити зелений чай.

    Якщо публікація "Особливості китайського чаювання" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

    Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

    Кекс. Рецепт випічки кексу
    Різдво — велике християнське свято !
    Там,де ти
    загрузка...
    Категорії: Україна
    Додав: MetalmaideN |Дата: 14.05.2009 | Переглядів: 1920 | Рейтинг: 0.0 0 |
    Теги: особливості китайського чаювання, китайські традиціїї
    Всього коментарів: 0
    ComForm">
    avatar
    Цікаво
    Статистика

    Зараз на сайті: 2
    Гостів: 2
    Користувачів 0