багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Події » Україна

Корисність / шкідливість йогуртів

Не всі йогурти й кефіри однаково корисні. Експерти перевірили півсотні найменувань виробів молочного бродіння. Сорок п'ять із них були буквально нашпиговані бензойною кислотою.

Штучні барвники, консерванти, сорбінова й бензойна кислоти. У регіональних дослідних центрах держспоживстандарту складають перелік речовин, які в небезпечній кількості містяться в йогуртах та кефірах. У столиці підрахували: з півсотні перевірених зразків до вжитку придатні лише п’ять. Решта містить забагато бензойної кислоти.

Володимир Семенович, керівник науково-дослідного центру випробувань продукції "Укрметртестстандарт":

Прийнятною нормою - іншої норми немає - є то, що скажімо, встановило Міністерство охорони здоров’я 5 мг на кілограм. Получається, що все, що перевищує цю норму є небезпечне і підлягає вилученню з торгівлі.

Конкретних торговельних марок випробувачі поки не називають. Виробникам вони розіслали листи з рекомендаціями та чекають на їхню реакцію. Технологи посилаються на світові стандарти, називають свої норми і запевняють: бензойну кислоту як консервант у продукти не додають, вона утворюється сама внаслідок бродіння і для організму не шкідлива.

Олександр Чагаровський, генсек українського молочного комітету, професор кафедри технології молока:

Природний фон - від 5 до 60 міліграм бензойної кислоти в одному кілограмі кисломолочного продукту. Якщо в кефірі там 60 міліграм, то треба з’їсти нам на сьогодні 5 більше 5 кг, 5 літрів кефіра, щоб говорити про те, що нанесена якась шкода людському організму.

В інституті екогігієни і токсикології, який проводить експертизу харчів для Мінохорони здоров`я, називають третю норму природного вмісту "бензойки".

Анатолій Подрушняк, заступник директора Інституту екогігієни і токсикології:

Він може коливатися від 4 до 20-30 – не більше в молочних продуктах сорока.

Пояснюють: якщо консерванту понад норму, це свідчить, що його поклали разом з джемом, або він потрапив до молока ще з коров’ячим кормом, або його додали зумисне для продовження терміну зберігання. Але в будь-якому разі надмір бензойної кислоти шлункові не на користь.

Анатолій Подрушняк, заступник директора Інституту екогігієни і токсикології:

Перш за все нас вона тривожить, тому що вона, як і всякий консервант, буде впливати на мікрофлору – нормальну мікрофлору кишечника, і в результаті, можуть виникнути дискінезії, диспепсії, скажемо так, проноси.

Санепідемслужба коментувати кефірного питання поки не поспішає. Виробники цьому не дивуються. Кажуть, деякі підприємства ще торік збиралися зупиняти за надмір спірного консерванту. Та й досі - ані нових норм не визначили, ані товарів з полиць не вилучили.

    Якщо публікація "Корисність / шкідливість йогуртів" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

    Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

    Вчені створили чотирьох клонів знаменитої вівці Доллі
    Давні прикраси повертаються в моду
    «Євробачення» по-московськи
    загрузка...
    Категорії: Україна
    Додав: MetalmaideN |Дата: 12.08.2009 | Переглядів: 2921 | Рейтинг: 4.0 1 |
    Теги: шкідливість йогуртів, вплив йогуртів на організм, корисність йогуртів, йогурти
    Всього коментарів: 0
    ComForm">
    avatar
    Цікаво
    Статистика

    Зараз на сайті: 2
    Гостів: 2
    Користувачів 0