Британські арт-дилери для участі в торгах на аукціоні Bonhams відібрали картину української художниці, основоположниці напряму в мистецтві, який іменується "світло-арт". Ця течія, що виникла як особливість сприйняття художницею Галиною Москвитиною світла, стала основою для використання в живописі концептуальних образів безпосередньо пов'язаних з поняттями "Світло, світимість, світлоносність", повідомляє ТСН.
"Українська школа живопису, як і російське образотворче мистецтво в цілому традиційно є цінним, в ньому відчувається академічна школа, справжній професіоналізм, - зазначає мистецтвознавець Алла Ревенко. - Коли ми говоримо про українське мистецтво, то перше, що ми повинні відзначити - обов'язкова академічна освіта наших художників".
"Захід сьогодні все частіше звертається до академічної традиції, тому мене анітрохи не дивує інтерес, що знову проявився, до наших художників, яких відібрали для участі в торгах, зокрема до творчості Галини Москвитиної. Очевидно, це відповідає ідеї тієї колекції, яку вони представлятимуть".
"Місце, ніша українських художників у світовому арт-просторі поки ще не визначені, не сформульовані, - вважає меценат Олена Золотарьова. - Не сформований чітко свій цінитель, свій інвестор, ще немає своєї дороги до естетики, і надалі - використання в якихось техно- або інформаційних переробках".
"А от доля художника в сприйнятті його західним світом як представника українського мистецтва існує. Це визнання відбувається через аукціони. Я вважаю, що перша і головна умова для художника, який відбувся, - щоб він став впізнаваний, а ця художниця, безумовно, впізнавана. Її неможливо сплутати з кимось іншим".
"Картини несуть дуже важливий тип вражень для людей, - підкреслює сама художниця, говорячи про свою творчість. - Також як тіло людини потребує їжі, так і душа людини потребує особливих вібрацій для того, щоб рости і розвиватися. Сьогоднішня матеріальна цивілізація не може забезпечити людству кількість і якість вражень, необхідних для розвитку душі. Об'єктивне мистецтво і "світло-арт" безцінні тим, що працюють саме в цьому напрямі".
Очікувана продажна вартість картини Галини Москвитиної "Школа танців" визначена в каталозі Bonhams на рівні 8000-12000 фунтів стерлінгів.
Нагадаємо, в Києві відбулася виставка некомерційного мистецтва. Виставка "Просто.Мистецтво" відбулася в трьох залах Національного художнього музею з 13 по 20 травня і закінчилася благодійним аукціоном - 80 робіт для торгів надали 67 українських художників.
Серед учасників виставки – визнані зірки: Тиберій Сільваші, Олександр Ройтбурд, Павло Маков, Лесь Подерв'янський і Ілля Чичкан, а також молоді, але такі, які вже зробили собі ім'я, автори – Жанна Кадирова, Микита Кадан, Олексій Сай, Стас Волязловський.
Якщо публікація "Британські арт-дилери відібрали картину української художниці на аукціон Bonhams" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...