Влада Великобританії офіційно визнала вірування друїдів релігією. Відповідне рішення ухвалила Комісія у справах благодійних організацій Великобританії. Окрім статусу, організація отримає також і податкові пільги.
Громадська організація "Мережа Друїдів", створена в 2003 році, отримала офіційний статус релігійної конфесії, що має право проповідувати, здійснювати обрядові церемонії і приймати пожертвування від адептів язичества, передає Бі-Бі-Сі.
Це рішення означає, що так звана "Мережа друїдів", що досі існувала як громадська організація, отримає і статус добродійної організації, який забезпечить ним значні податкові пільги.
За словами кореспондента Бі-Бі-Сі з питань релігії Роберта Піггота, сьогодні релігія друїдів користується найбільшою популярністю з часів ухвалення християнства.
"Мережа друїдів", створена в 2003 році, боролася за право на існування протягом 4-х років.
Глава "Мережі друїдів", король Артур Пендрагон, зізнався, що організації довелося виконати велику кількість вимог Комісії для отримання нового статусу.
Хоча король Артур Пендрагон очолює ще і власний орден друїдів, він заявив, що таке досягнення "Мережі друїдів" стало справжнім святом для всіх його побратимів по вірі.
"Таке вирішення Комісії у справах добродійних організацій Великобританії ще раз доводить, наскільки важлива наша віра. Структура нашої течії вже знаходить підтримку і з боку органів державного управління. Це підтверджує суспільну значущість нашого віросповідання", - заявив Пендрагон.
У стародавні часи друїдизм був одним з перших духовних течій на території Великобританії. Друїдів також можна було зустріти і серед жителів кельтських поселень в Європі.
Друїди в давнину були хранителями героїчних переказів і міфологічних поем. У ірландців і бриттів друїди згодом втратили свою функцію поетів і після введення християнства в IV-V століттях почали асоціюватися з кельтськими знахарями.
Таким чином друїдизм став першою в країні язичницькою течією, що отримала офіційний релігійний статус.
Після отримання статусу релігії "Мережа друїдів" оприлюднила обширний список правив і основних положень організації. Зокрема, в документі мовиться, що друїди поклоняються духам не тільки сонця або землі, але і духам річок, гір, певних місць, а також визнають "божественний початок" Брігидди і Брана.
Зведення правил також говорить про спільність правил різних течій друїдизму і визначає різні релігійні ритуали. Кожен член "Мережі друїдів" зобов'язаний щорічно вносити на рахунок організації десять фунтів стерлінгів.
Крім іншого, всі організації друїдизму на території Великобританії відтепер зобов'язані повністю розкривати дані про свої прибутки, а також брати активну участь в захисті навколишнього середовища і збереженні британських традицій.
Всі ритуали, що проводяться друїдами, включаючи святкування літнього сонцестояння в Стоунхенджі, оголошені відкритими для всіх охочих. За даними "Мережі друїдів", її членами є близько 350 осіб, проте за даними ВВС News за 2003 рік до друїдів себе зараховували понад десять тисяч британців.
Надання друїдизму статусу релігії може призвести до того, що й інші британські релігійні течії зможуть претендувати на офіційне визнання.
У 2009 році в Британії офіційно визнали право язичників-поліцейських на відпустку під час Хеллоуїна.
Якщо публікація "Друїдів визнали релігією в Великій Британії" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...