На Сонці зареєстровано спалах, який став третім за потужністю за останні роки. Спалах на поверхні світила стався у групі темних плям 1121 і належить до класу М 5,4, передає Взгляд.ру.
Тривалість таких потужних процесів в атмосфері світила часто не перевищує декількох хвилин. Але кількість енергії, що вивільняється за цей час, може сягати мільярдів мегатонн у тротиловому еквіваленті.
Залежно від яскравості виробленого ними рентгенівського випромінювання спалаху діляться на п'ять класів: А, B, C, M, X. Найсильніші - спалахи класу Х, наступний клас в 10 разів слабший попереднього.
Для Землі вважаються небезпечними спалахи класу М і більше. Вони здатні викликати магнітні бурі, але безпосередньої небезпеки для людини не становлять. Потік рентгенівського випромінювання цього разу оминув Землю.
8 лютого на Сонці також спостерігалося значне зростання активності. Зокрема, тоді на ньому стався спалах рекордної потужності.
Зростання активності північної півкулі Сонця почалося ще 5 лютого 2010 року. Тоді було зареєстровано збільшення потужності рентгенівського випромінювання, що випускається світилом. Потім почали формуватися потужні спалахи категорії М, які досягли потужностей М1,3 і М2,9.
На цьому зростання активності не припинилося: 7 лютого було зареєстровано спалах потужністю M6,4. Попередній рекорд, який сягав M3,4 було встановлено лише 18 днів до цього, під час зростання сонячної активності 19-21 січня.
Якщо публікація "Глобальне потепління, чи просто поки що спалахи на сонці?!" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...