багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Події » Цікаві факти

Грибкові інфекції шкіри

Епідермофітія стоп — неприємне захворювання, яке найчастіше приголомшує чоловіків і підлітків чоловічої статі. Грибок може роками жити на ступнях без зовнішніх проявів, не заподіюючи нам жодних незручностей і неприємностей. Під впливом певних чинників і обставин грибки стрибкоподібно розмножуються, проникають у верхні шари шкіри і поселяються там.
Причинами захворювання епідермофітії може стати нечистоплотность, постійне тертя шкіри, погана вентиляція стоп (щільні шкарпетки і тісне взуття) або надлишкова вологість шкіри (пітливість або витирання ніг не досуха після купання). Хвороба заразлива і передається від хворих здоровим в лазнях, басейнах, душових, на пляжах через інфіковані килимки, настили, тази, лави.
У різних людей епідермофітія виявляється по-різному. У одних людей вона характеризується тріщинами і лущенням шкіри між пальцями, в інших — червоністю лущенням і міхурами на бічних поверхнях стоп і на підошвах. Можливе сильне свербіння. Часто зустрічається прояв епідермофітії без свербіння, при якій вся підошва червона, суха і така, що злущується.
Необхідно звернутися до лікарки відразу ж, як ви виявили у себе на стопах роздратування. Якщо епідермофітію стоп не лікувати, можна «заполучить» бактерійну інфекцію і такі серйозні ускладнення, як бешихове запалення гомілок і тромбофлебіт, лімфангит і лімфаденіт.
Для профілактики епідермофітії стоп рекомендується мити ноги перед відходом до сну, носити бавовняні шкарпетки, уникати тісного і щільного взуття, особливо в жарі. При пітливості ніг корисно користуватися присипкою для ніг.
Для лікування епідермофітії стоп в період загострення коли пальці і межпальцевиє проміжки червоні, покриті міхурами і мокнуть, не можна використовувати мазі. На цій стадії необхідно кожні 5 годин приймати ножні ванни з антисептичними розчинами. Коли роздратування почне втихомирюватися після ванни потрібно змащувати уражені місця мазями або гелями і користуватися присипками.
Епідермофітія крупних складок найчастіше зустрічається у дорослих чоловіків. Пахова епідермофітія починається зазвичай з червоності і лущення на невеликій ділянці в паховій області. Поступово ця ділянка збільшується, утворюючи пляму з чітко позначеними кордонами. Якщо не приймати заходів ця пляма поширюється на внутрішню поверхню стегон, мошонку, сідниці, лобкову область і область заднього проходу. Із-за вологості і постійного тертя шкіра робиться хворобливо набряклою, з'являється свербіння. Можливі також біль і печія. Захворювання може тривати місяцями і роками з періодичними загостреннями в жарку пору року і при рясному потовиділенні (наприклад, при активних заняттях спортом).
Зараження відбувається в плавальних басейнах і лазнях, при користуванні спільною ванною і мочалками, через спільну білизну, церату, подкладниє судна, термометри, рушники і губки.
Захворюванню сприяє підвищена пітливість пахвинно-стегнових складок і пахвових западин особливо у огрядних людей (у них можливе поширення захворювання на шкіру між складками живота), і шкіру під молочними залозами у жінок.
Лікування пахової епідермофітії проводиться під контролем лікарки. Під час гострого роздратування, що супроводиться червоністю, болем і печією не можна використовувати мазі і присипки. Корисні будуть теплі ванни, які допоможуть заспокоїти свербіння і печію і допоможуть підсушити мокнучі ділянки. Коли роздратування заспокоїться, можна користуватися мазями і присипками.
Для профілактики пахової епідермофітії приймайте душ щодня, дотримуйте гігієнічні правила. Якщо ви сильно потієте, рекомендується приймати душ двічі, а то і тричі в день. Добре осушуйте складки шкіри після купання. Носите бавовняну нижню білизну і міняйте його щодня. Одяг має бути просторим і вільним, щоб не перешкоджати випару поту і припливу свіжого повітря до тіла.
Народна медицина рекомендує в допомогу лікуванню, що проводиться дерматологом, використовувати процедури із застосуванням лікарських рослин що володіють протизапальною і заспокійливою дією. Перед кожною процедурою шкіру потрібно ретельно вимити з милом. Температура настоїв і відварів має бути 36-37 °С.
Настій бузини використовується для ванн: 3 ст. ложки висушеного і подрібненого коріння залити 1 л окропу, прокип'ятити протягом 10 мін, процідити і розбавити 2 л гарячої води. Тривалість ножних або ручних ванн — 10 мін. Обполіскування після лікувальних ванн не потрібне. Витирати шкіру теж немає необхідності вона повинна просохнути сама. Ванни з настоєм бузини потрібно робити щодня в течію від 3 до 5 днів.
Відвар кори дуба рекомендується для компресів. Для здобуття відвару в 0,5 л окропу всипати 2 ст. ложки подрібненої кори дуба і варити 20 мін. Остудити і процідити. Лікування компресами з відваром кори дуба проводять протягом тижня щодня.
Протигрибковою дією володіє м'ята. Потрібно подрібнити декілька гілочок м'яти, розтерти в дерев'яній ступці і долити води до утворення кашки. Кашку нанести на шкіру на 10 мін.
Зняти компрес серветкою і дати шкірі висохнути. При свербінні і роздратуванні можна змити водою.
При лікуванні грибка стоп допомагають гарячі ножні ванни з дубовою корою, ромашкою, споришем, шавлією і евкаліптом, настойка прополісу на горілці. Можна також робити ванни із золою і сіллю (щіпку золи і щіпку солі розмішати в гарячій воді і тримати ноги 15-20 мін).
Якщо на шкірі немає ранок і тріщин, можна змащувати її свежеотжатим соком помідорів, або цибулі або чорної редьки. Змивати сік не потрібно. Корисно також пити овочеві соки.
Протигрибковою дією володіє м'ята. Потрібно подрібнити декілька гілочок м'яти, розтерти в дерев'яній ступці і долити води до утворення кашки. Кашку нанести на шкіру на 10 мін.

    Якщо публікація "Грибкові інфекції шкіри" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

    Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

    Віталій КЛІЧКО: "МОЯ МЕТА - БИТИСЯ З ВАЛУЄВИМ" / Виталий КЛИЧКО: "МОЯ ЦЕЛЬ - СРАЗИТЬС
    М'ясні рулети
    Це Богом дане слово МАМА
    загрузка...
    Категорії: Цікаві факти
    Додав: krasotka |Дата: 18.11.2009 |Автор:fitoterapia | Переглядів: 4347 | Рейтинг: 5.0 1 |
    Всього коментарів: 0
    ComForm">
    avatar
    Цікаво
    Статистика

    Зараз на сайті: 28
    Гостів: 28
    Користувачів 0