Депресія відноситься до тих недуг, які простіше попередити, аніж лікувати, - впевнена Алла Наіста, лікар-психіатр вищої категорії з Обласного психіатрично-наркологічного медичного об'єднання. У коментарі кореспонденту Gazeta.ua вона дала кілька порад, як уникнути зимової депресії.
Висипайтеся. Як правило, депресивний стан супроводжується безсонням. Сон – найкращий лікар. Лягаючи спати, добре провітрюйте спальню. Забезпечте достатній приплив свіжого повітря у спальню, – залишена відкритою кватирка дозволить вам прокинутися бадьорішим, - радить лікар.
Не зловживайте спиртними напоями. Займайтеся спортом. Звичайна ранкова зарядка – це добрий і перевірений спосіб для боротьби з депресією, що насувається. Якщо ви і раніше регулярно підтримували хорошу форму, то тепер спробуйте займатися до повної фізичної знемоги. Це теж хороший спосіб зняти душевну напругу.
Чергуйте розумову працю і фізичне навантаження. Знайдіть таку людину, з якою можна поговорити по душах, поділитися з нею своїми переживаннями.
Не займайтеся самокопанням, не перевантажуйте думки пам'яттю про образи. Залиште минуле в минулому. Не бійтеся майбутнього – більшість бід, які можна собі навигадувати, ніколи не трапляться. Змініть обстановку. Якщо депресія вже наступає, то вона ніколи не зникне, якщо замкнутися в чотирьох стінах і хандрити.
Слухайте ту музику, яка вам до душі, спробуйте знайти собі творче заняття.
Перегляньте свої звички в харчуванні. Шоколад і банани містять ендорфіни, здатні піднімати настрій. А насіння, горіхи, хліб з борошна грубого помелу, гречка, вівсянка, боби, місять багато вітаміну В1 (тіаміну), дефіцит якого викликає серйозні порушення в роботі нервової системи. Вищезгадані продукти добре поповнять раціон поживними речовинами.
В будь-якому разі, як тільки відчуєте зміни своєму душевному стані, відчуєте тривогу, якщо вас почнуть обтяжувати негативні думки, – одразу зверніться до лікаря. Не слід боятися слова "психіатр". Адже психіатрія – це "лікування душі", лікувальна дія душі щодо організму, що досягається завдяки впливу лікаря.
Помідори допомагають боротися з депресією - дослідженняПомідори відіграють важливу роль у боротьбі з депресією, з'ясували вчені. Як показало проведене дослідження, ті, хто кілька разів на тиждень споживає помідори, можуть удвічі скоротити будь-які депресивні прояви.
Згідно зі статистикою, 20% людей страждають на депресію у певний період їхнього життя, і більше до цього схильні жінки. Помідори багаті антиоксидантами, хімічними речовинами, які, як вважається, здатні захистити від деяких захворювань.
Крім того, вони є багатими джерелами лікопіну, антиоксиданту, який надає їм темно-червоного кольору, а також пов'язаний зі зниженням ризику раку простати і серцевих нападів.
Дослідники з Японії та Китаю виявили, що лікопін здатний поліпшити психологічне і фізичне здоров'я, знизивши окислювальний процес пошкодження клітин мозку. Під час дослідження вчені проаналізували психічне здоров'я і харчові звички близько 1000 чоловік старшого віку.
Виявилося, що ті, хто їсть помідори 2-6 разів на тиждень, на 46% рідше страждають на депресію, ніж ті, хто їсть їх менше.
Вчені зазначають, що якщо їсти помідори кожного дня, то можна знизити ризик розвитку депресії на 52%.
Раніше ізраїльські вчені заявили, що несмачно приготована їжа негативно впливає на емоційний стан людини і може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям.
Ще одна порада особисто від мене - якщо у вас депресія, і ви вважаєте це хворобою - заведіть собі собаку ! Не обовязково купувати породистого пса, можна взяти з притулку. І ви назавжди ( або принаймі на 10-15 років) забудете про депресію. Вам необхідно буде вигулювати собаку в любу пору року, і через деякий час ви зрозумієте, що придбали не тільки найкращого друга але й ДЕПРЕСАНТ ! Це не банальні слова, це перевірено мною вже на протязі 3, 5 років.
Якщо публікація "Як побороти зимову депресію: 7 порад психіатра" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...