багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Краса душі і тіла » Здоровя

Кавун (Арбуз рус.). Цікавинки про кавун. Властивості кавуна.

Найсмачніша літня ягода, безсумнівно, кавун. Так-так, ця велика зелена куля не що інше як ягода. Мабуть, нема людини, яка б не любила цю смачну, соковиту м’якоть.
Кавун на 90% складається з води і тому тривалий час вважали, що жодної користі для організму у ньому немає. Однак нещодавно вчені виявили, що у кавуні міститься багато фолієвої кислоти, необхідної для нормального функціонування організму, білки,амінокислоти, інші потрібні нам речовини. Тому кавун незамінний при лікуванні подагри, артриту, гастриту, серцевих недугів та цілого ряду інших захворювань. Американські спеціалісти з техаського Центру вивчення фруктів та овочів дійшли висновку, що кавун здатний сприяти чоловічій потенції і цілком може замінити віагру!!!
Вибираючи на базарі кавун, врахуйте, що найсмачніший є великий кавун із сухим «хвостиком», яскравою та контрасною скоринкою.
М’якоть кавуна не обов’язково повинна бути червоною, трапляються кавуни із жовтою, навіть помаранчевою м’якоттю.

Кавун. Ботанічна характеристика кавуна

Кавун (Citrullus) - рід однолітніх трав'янистих рослин сімейства Гарбузових, харчова і кормова культура. Відбувається кавун від диких рослин тропічної Африки, у Древньому Єгипті він був відомий ще 4000 років тому. В Україну кавун проникнув у 8-10 століттях з Індії в часи оживленої торгівлі з Київською Руссю, спершу він був завезений у Поволжя, а до початку 17 століття широко поширився і вирощувався навіть у центральних районах, як парникова культура.

Кавун - теплолюбна, жаростійка і засухостійка рослина, не переносить заморозків і віддає перевагу легким чи ґрунтам добре оброблені цілинні землі. Кавун менш вимогливий до родючості ґрунту, чим диня, однак високі врожаї формує на добре окультурених теплих ділянках.

Коренева система в кавуна могутня і добре розгалужена, володіє великою усмоктувальною силою. Головний корінь проникає в ґрунт на глибину одного метра, а бічні відгалуження довжиною до 5 метрів розташовані горизонтально на глибині 20-30 см.

Стебло в кавуна сланкий, опукло-п'ятигранної форми, потужнорозвинуте довжиною до 5 метрів. Наявні і короткоплетючі, кущові сорти. Листя сильно посічене, особливо в жаростійких сортів. У пазухах листя утворяться квітки.

Чоловічі квітки дрібніше жіночих. Цвітіння кавуна починається на 40-50 день від посіву. Масове цвітіння чоловічих квіток відбувається на 60-65-ий день, жіночих - на 75-80-ий день. Ріст і запліднення зав'язі найбільше інтенсивно йде в перший період її розвитку.

Плід кавуна - ягодоподібний гарбуз, який складається з кори, м'якоті і насіння. Форма плоду, його розміри, вага і збарвлення залежать від сорту й умов вирощування. Розвивається і дозріває плід через 30-40 днів після запліднення, плоди формуються на головному стеблі.

Столовий кавун - коштовний харчовий і дієтичний продукт, що містить 6-12% цукрів, 1,5% клітковини і геміцеллюлози, 1-2% пектинові речовини, каротин, вітаміни А, У, З, і Р, солі натрію, кальцію, заліза, магнію й ін. У їжу кавун вживають у свіжому і солоному виді, наготовлюють цукати, пастилу і мед.

Вживання кавуна в їжу рекомендовано при захворюваннях бруньок, печінки, шлунка, для лікування подагри і деяких захворювань серця, при подагрі. Завдяки високому вмісту заліза плоди кавуна корисні при малокрів'ї.

Кавун. Технологія вирощування кавуна

З органічних добрив вносять по 4-6 кг/м.кв. перегною. Перед висаджуванням розсади чи сівбою насіння перегній доцільно змішати з ґрунтом. З мінеральних добрив вносять 25-30 г/м.кв. аміачної селітри, 50-60 г суперфосфату і 15-20 г сірчанокислого калію. Розсаду вирощують у насипних місткостях діаметром 10х10 см. Насіння кавуна і дині висівають, коли ґрунт на глибині 10-12 см прогріється до 16°С. У південних районах України це кінець квітня - початок травня, а в Лісостепу - перша половина травня. Висіяні у більш ранні строки сходи можуть загинути від весняних приморозків. Під плівкове покриття висівати насіння зазначених культур можна на 5-7 днів раніше.

На грядки розсаду висаджують у південних районах в середині, а в Лісостепу, на Поліссі і в західних областях -у третій декаді травня. Схема висаджування кавуна - 140х140 см, дині - 140х70 см - по одній, рідше дві рослини в гніздо. Висаджувану розсаду поливають з розрахунку 0,5-1 л води на гніздо. Глибина висаджування - на 2-3 см глибше горщечка. Після висаджування ґрунт біля горщечка ущільнюють і мульчують перегноєм або сухою землею. Розсаду також можна висаджувати і під малогабаритні плівкові покриття.
За вирощування кавуна і дині безрозсадним способом у кожне гніздо висівають по 3-4 насінини. За наявності в ґрунті дротяника норму висіву збільшують у 2 рази. Глибина сівби насіння кавуна - 3-5 см, дині - 3-4 см. Після сівби гнізда мульчують перегноєм.

Після з'явлення сходів міжряддя розпушують. У фазі одного справжнього листка за безрозсадного способу рослини в гніздах проривають, залишаючи по 2-3 найкраще розвинених. Вдруге проривають у фазі 3-4-х листків, залишаючи по 1-2 кращих рослини. Згодом огудину спрямовують у протилежні боки від гнізда, щоб правильно розподілити листковий апарат на площі. Щоб плоди краще дозрівали і наливалися, після утворення 3-4 зав'язей у кавуна і 5-6 зав'язей у дині через 4-6 листків після останньої прищипують огудину, а також видаляють усі неплодоносні пагони. Доцільно також у 2-3 місцях огудину присипати вологим ґрунтом. У місцях присипання вона укорінюється, що запобігає перевертанню її вітром та втраті листків. Дальший догляд за рослинами полягає у підтриманні посівів у чистому від бур'янів стані, розпушуванні міжрядь та боротьбі з хворобами і шкідниками.

Збирають урожай кавуна і дині вибірково в міру дозрівання плодів. Ознакою дозрівання кавуна є засихання вусика в пазусі листка і підсихання плодоніжки. Дозрілі плоди стають глянцевими, мають типовий для сорту малюнок і тверду кору. Постукування пальцем по таких плодах дає звук низького тембру, а натискання долонями з обох боків на плід — слабке потріскування. Зрілість дині визначають за пожовтінням або посвітлінням плодів, типовим для сорту малюнком, м'якуш стає ніжним, запашним і солодким. Закінчують збирати кавун і диню до настання осінніх приморозків.

Для тривалого зберігання плоди кавуна і дині треба збирати на початку їх достигання. У процесі зберігання вони достигають і м'якуш їх набуває відповідного забарвлення, консистенції і запаху. Плоди зберігають в овочесховищах, на балконах. Під час зберігання їх систематично оглядають, щоб не допустити загнивання. Оптимальна температура для зберігання кавуна 6-8°С і відносна вологість повітря 80-55%. У таких умовах плоди їх можуть зберігатися до 3 місяців. Плоди дині зберігають за температури 2-4°С і відносної вологості повітря 70-80%. Вони добре зберігаються також підвішеними у сітках.

Якщо публікація "Кавун (Арбуз рус.). Цікавинки про кавун. Властивості кавуна." Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

Опозиція вимагає від силових органів не допустити встановлення пам'ятника Сталіну у Запоріжжі
Олег Скрипка зібрав гроші на пам'ятник Івану Мазепі
Турчинов заявив, що через Януковича Україна не зможе проводити науково-дослідні роботи з ураном
загрузка...
Категорії: Здоровя
Додав: fantom2 |Дата: 26.08.2010 | Переглядів: 8937 | Рейтинг: 1.0 1 |
Теги: здоров'я, лікування, арбуз, вирощування кавуна, дині, вживання кавуна, кавун, вітаміни, вода
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Цікаво
Статистика

Зараз на сайті: 1
Гостів: 1
Користувачів 0