багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Краса душі і тіла » Здоровя

Правила приготування і вживання чаю

Зелений чай корисний при простуді, чорний - підвищує тиск

У нас до цих пір сильна традиція пити чай чорного кольору. "Тим часом, саме цей вигляд найменше корисний, - затверджує лікар-фітотерапевт Борис Скачко. - Спочатку весь чай, який збирає, зелений. А після того, як їх починають технічно обробляти (ферментіровать), цей колір темніє. І чай, послідовно проходячи через жовтий і червоний кольори (вважаються "імператорськими"), поступово втрачає багато корисних речовин, посилюється його терпкість, отримуються колір, смак і аромат. У результаті по дорозі від зеленого чаю до чорного зміст вітаміну С зменшується в 10 разів, значно знижується кількість антіоксидантов-біофлавоноїдов. Тільки на зміст кофеїну такий процес практично не робить впливу".

Щоб суха чайна трава віддала максимум властивостей воді, напою, потрібно її правильно заварювати, це відноситься до всіх чайних напоїв. "Вода для заварки чаю повинна бути очищеною через фільтр або хоч би відстояною протягом доби, - говорить Ськачко. - Тоді вона стане м'якою і краще вбиратиме в себе корисні речовини. Коли закипить вода, спочатку обшпарте нею чайник для заварки, а вже потім всипте в нього чай. Заливати кип'ятком потрібно двічі. Перший так - щоб вода тільки покрила траву (на два пальці), а через п'ять хвилин, коли чай розбухне, додати решту кількості води і ложку-другую цукру - солодка вода "натягує" корисні речовини краще. Після цього почекайте ще три хвилини і пийте".

Чорний чай корисний при падінні тиску через те, що кофеїн, що міститься в нім, примушує серце працювати сильніше, судинна слабкість проходить.

Він також є хорошим перевірене засобом при нудоті, послабленні: дубильні речовини, яких в чорному чаї дуже багато, заспокоюють слизову оболонку шлунку і знімають спазми.

Протипоказання. Оскільки чай (а саме - алкалоїди) підвищує очний тиск, він абсолютно протипоказаний хворим на глаукому, із-за його вплив на тиск його обмежують при гіпертонії, аритміях, через те, що він згущує кров (із-за сечогінного ефекту), може викликати уповільнення потоку крові у варикозних розширених венах, загострення артриту, особливо подагричного (із-за того що на тлі сечогінного ефекту солі сечової кислоти концентруються - захворювання загострюється, крім того, чай служить джерелом пурінових підстав, службовців сировиною для "будівництва" подагричних відкладень), тому при варикозі і атеросклерозі чорний чай не рекомендують. Також не рекомендується зловживати чорним чаєм при вагітності.

Зелений чай - одне з кращих джерел антиоксидантів, речовин, що виводять старі токсини і що перешкоджають утворенню нових. Завдяки ним зелений чай корисно пити при практично всіх інфекційних захворюваннях і для профілактики атеросклерозу і онкології.

Засіб від зимового авітамінозу: у зеленому чаї є вітаміни С, A, В, В1, В2, В15. А за змістом вітаміну Р, який сприяє стійкості організму до інфекційних захворювань, зелений чай - чемпіон серед всіх рослин.

Дбайливо тонізує. На відміну від чорного чаю і кави, окрім кофеїну містить таурін - тонік, який діє не так агресивно. Тому він не протипоказаний вагітним.

Допомагає схуднути завдяки тому, що прискорює обмін речовин. Одна чашка зеленого чаю спалює близько 70 калорій.

Укріплює чоловіче здоров'я завдяки високому вмісту цинку - мікроелемента, активізуючого обмін речовин в яєчках.

Містить багато йоду, тому зелений чай рекомендується пити людям, страждаючим захворюваннями щитовидної залози.

Завдяки тому, що в зеленому чаї міститься велика кількість фтору, який укріплює зубну емаль, його корисно пити для підтримки здоров'я зубів.

Пакетик з свіжозавареною заваркою зеленого чаю - відмінний засіб при запаленні очей. Для цього просто протирайте очі "соком" з пакетика в напрямі від зовнішнього кута ока до перенісся.

Протипоказання. Зелений чай, як і чорний, протипоказаний людям, страждаючим артритом і подагрою, а також при підвищеній діяльності щитовидної залози - тиреотоксикозі (чай активує її ще більше). І не варто випивати зеленого сподіваюся більше трьох-п'яти чашок в день гіпертонікам - при передозуванні тиск "стрибає".

Корисні рецепти

Чай від переохолодження

Візьміть 3 частини міцного чаю (будь-якого), розмішайте там 1 столову ложку меду і додайте 1 частину горілки.

Чай від лихоманки

Заваріть чай (будь-який) і додайте в нього часточку лимона і щіпку чорного перцю (кінчик ножа) - проженете піт - піде температура. Враховуючи, що при тому, що підкисляє напою в нім краще розчиняється кофеїн, такий спосіб протипоказаний сердечникам і гіпертонікам.

Чай для лактації

Заваріть половину чашки зеленого чаю і додайте гаряче молоко, перемішайте - такий чай підсилює вироблення молока. Корисний і дітям для зростання, і дорослим для профілактики остеопорозу, оскільки молоко блокує щавлеву кислоту (є в будь-якому чаї) і зберігає раніше накопичений кальцій в організмі, оберігає нирки від оксалатів (з цих солей утворюються камені).

Рецепт при нудоті

Візьміть щіпку сухого чаю (будь-якого) і просто жуйте її. Цей рецепт допомагає навіть при токсикозі.

Чай від спазмів

Заварите разом з чаєм (будь-яким) 1 чайну ложку листа пом'яті. Допомагає при спазмах будь-якого походження.

Якщо публікація "Правила приготування і вживання чаю" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

Салат "Разносол"
Табачник дозволив вишам викладати іноземними мовами і пропонує повернути у школи курс російської літ
Всі секрети флірту
загрузка...
Категорії: Здоровя
Додав: MetalmaideN |Дата: 31.01.2010 | Переглядів: 2830 | Рейтинг: 0.0 0 |
Теги: чай, все про чай, Правила приготування вживання чаю, Правила вживання чаю
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Цікаво
Статистика

Зараз на сайті: 4
Гостів: 4
Користувачів 0