багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Події » Надзвичайні події

NASA планує відправити космонавтів на Марс і залишити їх там назавжди

Американське космічне агентство NASA вивчає можливість колонізації людьми інших планет, таких як Марс, в рамках амбіційного проекту під назвою Hundred Years Starship ("Столітній космічний корабель").

"Поселенці будуть отримувати поставки з Землі, але будуть попереджені, що їх повернення обійшлося б надто дорого".

Піт Уорден, директор дослідницького центру NASA під назвою Ames, повідомив, що його заклад отримав близько 1,6 млн доларів, щоб почати роботу над проектом. Групі дослідників виділили і додаткові 100 тисяч доларів від NASA.

"Ми також сподіваємося залучити деяких мільярдерів, щоб сформувати фонд Hundred Year Starship", - сказав Уорден на конференції Long Conversation в Сан-Франциско. Він також сказав, що місія повинна спочатку відвідати супутники Марса, звідки вчені зможуть провести інтенсивне дослідження планети за допомогою телеробота. За його словами, люди можуть прибути на супутники Марса до 2030 року.

"Програма відправки людини в космос зараз реально націлена на заселення інших світів. Двадцять років тому про це можна було лише шепотітися у сутінках барів, але і за це бути звільненим", - додав Уорден. Він обговорив вартість відправлення людини на Марс (в один кінець) з одним із засновників Google Ларрі Пейджем, сказавши, що проект можна здійснити за 10 мільярдів доларів. Пейдж, за словами Уорден, відповів: "А ви можете зменшити витрати до 1-2 мільярдів?"

"Так що ми вже трошки починаємо торгуватися", - підсумував результат бесіди Уорден.

Відстань від Марса до Землі, в залежності від положення на орбіті, складає від 55750 тисяч км до 401 млн км. Крайня відправка космічного апарата на Марс відбулася в серпні 2007 року, коли американське космічне агентство запустило апарат Phoenix. Він опустився на північний полюс Марса в травні 2008 року. Але ракета на ядерному паливі може скоротити тривалість польоту до чотирьох місяців, вважають експерти.

Ймовірність виявлення на Марсі запасів води вище, ніж на інших планетах Сонячної системи, що, звичайно, говорить на користь підтримки життя на його поверхні. Але все ж кліматичні умови роблять облаштування баз на Марсі навряд чи можливим.

Температура повітря на екваторі планети може доходити до 30 С опівдні, але опівночі вона опускається до -80 С, а поблизу полюсів іноді падає до -123 градусів Цельсія. Атмосфера Марса розріджена і складається в основному з вуглекислого газу. Це означає, що людям необхідні будуть запаси кисню.

Але, припустив Ворді, перед відправкою людей на Марс слід попрацювати над синтетичною біологією і удосконаленням геному людини.

Вчені Дірк Шульце-Макуш і Пол Девіс теж говорять про відправку людини на Марс. Вони планують почати заселяти планету з чотирьох добровольців. "Є багато причин, по яких пристрій людської колонії на Марсі - бажана ціль, як в науковому, так і в політичних відносинах. Саме відправка людей в один кінець ставить цю мету в рамки технологічної та фінансової обґрунтованості. І тим не менш, досягнення мети вимагає не тільки масштабної міжнародної кооперації, а й повернення до духу першовідкриття і ризику, яким було відзначено великий час географічних відкриттів від Колумба до Амундсена, але якому в наш час прийшла на зміну культура безпеки і політкоректності".

Вони визнають, що місія викличе етичні питання і невдоволення в суспільстві, яке визнає першовідкривачів Марса кинутими і принесеними в жертву.

Але вчені стверджують, що ці перші мешканці Марса будуть відчувати багато в чому те ж, що і перші білі поселенці в Північній Америці, які відправилися у віддалені края, знаючи, що ніколи не повернуться додому. "Такі мандрівники, як Колумб, Фробішер, Скотт і Амундсен, хоча і вирушали в подорожі без намірів залишитися в кінцевій точці маршруту назавжди, все ж брали на себе великий ризик при відкритті нових земель, знаючи, що піддаються значній небезпеці загинути в ході пошуків" .

Австралійський учений Пол Девіс ще в 2004 році говорив про можливість і бажаність довічної відправки людей на Марс.

"Паливо для зльоту й повернення назад буде коштувати дуже дорого, вся експедиція обійдеться в 750 млрд доларів. Воістину астрономічна сума. І її можна зменшити вдвічі, якщо астронавтів не буде потрібно повертати на Землю. Група вчених або астронавти, доставлені на Марс разом з високотехнологічною апаратурою і невеликим ядерним реактором, зможуть виробляти кисень, воду і їжу. Кожні два роки, коли Марс буде надаватися на потрібній орбіті, NASA зможе поповнювати запаси "колоністів" і доставляти нових астронавтів: лише таким чином можна буде підтримувати існування людей на Марсі ", - стверджував він.

Учений вважає, що американське космічне агентство таємно вже оцінювало таку можливість. "Мені стало відомо від одного американського вченого, що його готували для польоту на Місяць в один кінець ще до початку реалізації програми "Аполлон", - писав Девіс. Вчений підкреслив, що історія досліджень - це історія героїчних жертв. "Я працюю з молодими людьми , готовими відправитися на Марс навіть на таких умовах, але розумніше було б посилати більш зрілих людей, які вже прожили значну частину свого життя".

Президент США Джордж Буш (старший) в 1989 році запропонував здійснити висадку на Червону планету в 2019 році, підрахувавши, що на це буде потрібно 400 мільярдів доларів, а в NASA говорили про 750 мільярдів.

Якщо публікація "NASA планує відправити космонавтів на Марс і залишити їх там назавжди" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

Правила носіння нижньої білизни
В Україні обсяг тіньового ринку алкоголю становить до 70% всього обороту
Лікар врятував дитину, просвердливши їй голову побутовим дрилем
загрузка...
Категорії: Надзвичайні події
Додав: fantom2 |Дата: 29.10.2010 | Переглядів: 988 | Рейтинг: 5.0 1 |
Теги: космонавти, космос, всесвіт, марс
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Цікаво
Статистика

Зараз на сайті: 1
Гостів: 1
Користувачів 0