багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Події » Україна

Правила написання резюме

Від того, наскільки добре написано резюме, залежатиме, запросять Вас на співбесіду або відкладуть в стопку безперспективних. Саме правильне складання резюме в короткій формі і дохідливо пояснює працедавцеві або кадровому агентству чим Ви відрізняєтеся від інших двадцяти, а то і сорока претендентів-конкурентів. Тому потрібно відноситися до складання резюме якомога ретельніше. Навіть якщо ви поки що не шукаєте роботу, резюме потрібно починати писати, вносячи до нього корективи. Воно може знадобитися Вам терміново, а в поспіху обдумувати і оцінювати свої достоїнства неймовірно складно. Крім того, для кожного нового місця роботи бажано складати окреме резюме, правильно розставляючи акценти саме на тих навиках і знаннях, які потрібні для цієї позиції.

Спочатку ряд рад загального плану:

1. Майте на увазі, що Ваше резюме читатиме людина, яка Вас ніколи не бачив і нічого про Вас не знає. Це практично єдиний шанс для Вас познайомитися, тому потрібно справити позитивне враження.

2. Резюме краще всього відправляти по електронній пошті, заповнювати на сайті, якщо така можливість на ньому передбачена, або привозити особисто. В крайньому випадку, можна відправити факсом, але майте на увазі, що погана якість друку на факсному папері відразу надає Вашому резюме не найвиграшнішого вигляду.

3. Категорично не рекомендуємо відправляти резюме у вигляді посилання на Вашу особисту сторіночку в інтернеті. Рукописний варіант просто недопустимий.

4. Папір повинен бути білим, краще всього вкласти резюме у файл. Фотографія необов'язкова для резюме, що представляється на підприємство, але в кадровому агентстві фотографію краще залишити - її не покажуть працедавцеві без Вашого дозволу.

5. Шрифт повинен бути чітким, не дрібним і не великим. Ніяких екзотичних варіантів. Оформлення - суто ділове. Чітке ділення на розділи.

6. Необхідно вказати вакансію, на яку Ви претендуєте. Працедавцеві потрібно називати тільки ті позиції, які потрібні в даний момент на підприємстві. Для кадрового агентства краще спочатку вказати конкретну вакансію, якій, на вашу думку, Ви відповідаєте, після - вакансії, які могли б Вас зацікавити при їх виникненні в агентстві. Цим Ви сприяєте тому, щоб Вам пропонували тільки ті вакансії, які Вас можуть зацікавити.

7. Жирним крупним шрифтом рекомендуємо виділити прізвище, ім'я, по батькові. Дата народження і число повних років.

8. Обов'язково написати контактний, домашній, мобільний або робочий телефон. Якщо Ви шукаєте роботу в іншому місті або агентстві з іншого міста, необхідний код міста. Для кадрового агентства можна указувати всі телефони, як правило, професійні консультанти, дзвонячи кандидатові на службу, не представляються і не повідомляють про мету свого дзвінка нікому, окрім Вас, і не просять що-небудь передати, щоб не порушити конфіденційність ваших взаємин. Не перешкодить адреса електронної пошти і номер пейджера. Можна залишити телефон друзів або родичів на випадок, якщо іншого зв'язку з Вами не буде.

9. Домашня адреса з вказівкою індексу, міста, бажано району. Обов'язковий номер будинку і квартири для того, щоб відправити Вам повідомлення про вакансію поштою, якщо Ваші телефони змінилися, а Ви не сповістили агентство своєчасно.

10. Необхідно повідомити Ваш сімейний стан. Прийняті наступні позначення: заміжня, не заміжня, одружений, неодружений. Не прийнято повідомляти про цивільні шлюби, розлучення, вдівство і т.п. Діти, якщо такі у Вас є, називаються по статі і віку, наприклад, "дочка, 12 років і син, 7 років". Якщо дітей немає, це також слід вказати.

11. Освіта. Не слід писати, яку школу Ви закінчили і з якими відмітками: може скластися враження, що Вам більше нічим похвалитися. Далі пишеться рік надходження і закінчення вузу і/або технікуму, повністю найменування інституту і/або технікуму (у дужках можна вказати його абревіатуру) і місто, де він знаходиться. Далі - факультет і спеціальність, вказана у Вашому дипломі. Форма навчання: вечірня, заочна, очна. Аспірантура описується таким же чином. Обов'язково - курси або інші форми підвищення кваліфікації.

12. Знання іноземної мови. Не слід завищувати рівень знання Вами іноземної мови: Вам доведеться працювати, можлива попередня перевірка рівня Ваших знань працедавцем або кадровим агентством. Зазвичай прийнята наступна градація: початковий рівень, хороше знання, вільне володіння.

13. Робота з комп'ютером. Якщо Ви не програміст і не просунутий користувач, ми рекомендували б проконсультуватися із знаючими людьми, як правильно називаються пакети, з якими Ви працюєте. Потрібно вказати володіння бухгалтерськими програмами, а також спеціальними програмами, наприклад, графічними редакторами. Також необхідно відзначити знання інтернет і уміння користуватися електронною поштою, що не зовсім одне і те ж, як це уявляється деяким.

14. Знання оргтехніки. Припускає уміння працювати з офісними МІНІ-АТС, ксероксом, факсом. Телекс указується додатково. Посвідчення водія, наявність автомобіля.

15. Місця роботи, в зворотному хронологічному порядку, починаючи з останнього, включаючи роботу за сумісництвом і без оформлення в трудовій книжці. Насправді працедавця цікавлять тільки останні 2-3 місця роботи і період не більше 10 років, тому їх і потрібно описати докладніше: чим займається підприємство, чисельність працівників, Ваша посада на підприємстві, кількість Ваших підлеглих, дуже детально - реальні посадові обов'язки. Причини звільнення або пошуку нової роботи. Все одно ці питання Вам зададуть, краще сформулювати їх заздалегідь і стисло викласти. Гірше, якщо вони застануть Вас зненацька.

Приклад резюме:

Травень 2002 - квітень 2003 ТОВ "Хронос", оптовий і роздрібний продаж годинників. Чисельність підприємства 57 чоловік. Старший менеджер, в підпорядкуванні 17 чоловік (продавці консультанти, менеджери оптових продажів, комірники). Причина звільнення: відсутність професійного зростання.

16. Приклади успіхів і досягнень, такі, як збільшення об'єму продажів на ... відсотків, розвиток нового напряму, залучення особливо крупних клієнтів, проведення вдалих кампаній, налагоджені зв'язки в регіонах.

17. Додаткові відомості: все, що Ви хотіли б повідомити для опису Ваших особистих якостей. Як правило, указуються такі якості, як комунікабельність, лояльність, мобільність, креативність, врівноваженість, безконфліктність, чесність, здатність швидко навчатись.

18. Можливість або неможливість відряджень і ненормований робочий день. Тільки кадровому агентству потрібно повідомляти мінімальну і бажану заробітну плату і інші обмеження. У жодному випадку не використовуйте слова, сенсу яких Ви не знаєте напевно або сумніваєтеся в правильності їх написання. Або подивіться словник, або проконсультуйтеся з фахівцем. Єдина граматична помилка може зіпсувати все враження від блискучого резюме і затьмарити роки Вашої вдалої роботи.

19. Інформація, представлена в резюме, повинна бути достовірною. Не залишайте "білих плям" в своєму резюме. А найголовніше - резюме повинне бути коротким: не більш за одну - півтора сторінок. Ваше уміння ясно формулювати, стисло висловлювати - показник високого рівня загальної культури.



Як не треба писати резюме
"Моя основна риса - рекспектабельність"
"Особисті досягнення: одружений, "Шевроле" 1992 року випуску"
"Захоплення - здача крові. Вже здав 52 літри"
"Я - скажена друкарка"
"Трудовий досвід: розбирання з клієнтами"
"Звільнений, тому що вимагав пониження зарплати"

    Якщо публікація "Правила написання резюме" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

    Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

    Як боротись з негативною енергією?
    Небезпека модного взуття
    Загадка особистості Шекспіра
    загрузка...
    Категорії: Україна
    Додав: MetalmaideN |Дата: 13.02.2010 | Переглядів: 20605 | Рейтинг: 5.0 2 |
    Теги: резюме, як писати резюме, Правила написання резюме
    Всього коментарів: 0
    ComForm">
    avatar
    Цікаво
    Статистика

    Зараз на сайті: 1
    Гостів: 1
    Користувачів 0