багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Події » Економіка

Що буде з гривнею цього року. ВВП зросте і інфляція також.

Національний банк України очікує в 2010 році інфляцію на рівні не більше 10-12%, базову інфляцію – 8-10%. Про це сьогодні, 18 серпня, повідомив виконавчий директор з економічних питань НБУ Ігор Шумило, передає УНІАН.

"Є всі підстави для того, щоб утримати інфляцію цього року на рівні 10-12%, базову інфляцію – 8-10%. І на цій основі створювати фундамент, з урахуванням адміністративного підвищення цін наступного року, виходу в середньостроковій перспективі на інфляцію 5-7%, а надалі 5%", - сказав Шумило.

При цьому щодо показника інфляції в серпні він повідомив, що основний вплив на нього матиме підвищення цін на газ для населення, а також підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

"Наша оцінка інфляції на серпень оптимістична – нуль, песимістична – близько 1%", - сказав Шумило.

Водночас у НБУ прогнозують, що зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2010 році може перевищити 4%, тоді як офіційний урядовий прогноз припускає зростання економіки країни в поточному році на 3,7%.

"На наш погляд, є всі підстави вважати, що мета, поставлена урядом, може бути реалістичною. І навіть дещо більшою. 4% - це консервативний прогноз", - сказав Шумило.

За його словами, згідно з розрахунками НБУ, зростання ВВП в січні-липні 2010 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року становило 5%: у липні-2010 зростання ВВП становило до липня-2009 2,5%.

За оцінкою НБУ, зростання ВВП у першому півріччі 2010 року до січня-червня 2009 року становило близько 5,5%.

Виконавчий директор НБУ зазначив, що зростання економіки підтримується, серед іншого, збільшенням споживання на тлі збільшення реальної зарплати: у перспективі економічну динаміку може підтримати поліпшення ситуації на зовнішніх товарних ринках.

Шумило також повідомив, що українські експортери, як і раніше, отримують переваги від девальвації гривні в кризовий період 2008-2009 років, незважаючи на певне посилення національної валюти в 2010 році.

"Запас цінової конкурентоспроможності (за реальним ефективним обмінним курсом) - близько 20% - він все ще залишається, і це дає підстави чекати і на позитивну динаміку з експорту і економічне зростання", - сказав виконавчий директор НБУ.

Крім того, за його словами, перспективи платіжного балансу дозволяють чекати стабільної ситуації на внутрішньому валютному ринку.

"Сальдо поточного рахунку за останні 12 місяців (за підсумками червня-2010) є мінус 0,5 млрд дол, сальдо фінансового рахунку - 1,5 млрд дол: це мінус 2 млрд дол. Але до кінця року ми чекаємо, що сальдо поточного рахунку якщо і погіршає, то трохи, і буде близьким до рівня, що склався. А сальдо фінансового рахунку, навіть без коштів Міжнародного валютного фонду, буде позитивним", - сказав він.

При цьому Шумило нагадав, що країна очікує отримання значних коштів від міжнародних фінансових організацій і планує розміщення єврооблігацій.

Як відомо, уряд прогнозує зростання ВВП України в 2010 році на 3,7% після його падіння в 2009 році на 15,1%. Наступного року влада очікує прискорення зростання економіки до 4,5%.

Світовий банк в липні поліпшив прогноз зростання ВВП України в 2010 році з 2,5% до 3,5%, в 2011 році - з 3,5% до 4%. Міжнародний валютний фонд наприкінці липня спрогнозував зростання української економіки цього року на 3,7%, наступного - на 4,3%.

Якщо публікація "Що буде з гривнею цього року. ВВП зросте і інфляція також." Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

Чому займатись сексом корисно?
Визначення характеру за кольором очей
Які парфуми чоловіки вважають сексуальними?
загрузка...
Категорії: Економіка
Додав: fantom2 |Дата: 18.08.2010 | Переглядів: 1049 | Рейтинг: 0.0 0 |
Теги: економіка, гривня, інфляція, ВВП
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Цікаво
Статистика

Зараз на сайті: 101
Гостів: 101
Користувачів 0