Сімейні пологи - це не тільки фізична присутність чоловіка, а збереження в них внутрішньої атмосфери сім'ї, коли ніхто не є стороннім спостерігачем, а навпроти, усвідомлює важливість власної ролі і активно бере участь в процесі появи малюка. Останнім часом у нас з'явилася мода на сімейні пологи. Напевно ви чули захоплені відгуки мам і тат, які народжували разом. Але при цьому для себе багато хто з майбутніх батьків не може визначитися, "бути або не бути" - народжувати разом або не народжувати?"
Якщо розпитати татів про те, чи потрібно бути присутнім їм при пологах, більшість з них думають приблизно так. Тато з ранку до ночі заробляє гроші, думає, де і як їх добути. Після народження дитини бере їх з мамою на повне утримування. А в обов'язки мами входить виносити, народити, а потім узяти основну частину турбот про новонароджений на себе. Менша кількість батьків дотримується думки про глибоку участь у вагітності, сімейних пологах і в догляді за малюком з боку батька. При цьому ми не говоримо, що перші не люблять своїх майбутніх дітей, а другі люблять, або "хочуть - не хочуть" дитини. Багато татів вибиватимуться з сил, носитимуть додому гроші мішками або переживати дуже гостре почуття провини, якщо не можуть дати належного забезпечення своїй сім'ї, що поповнилася.
Але ж не тільки гроші потрібні жінці. Їй необхідно також любов, ніжність, ваші очі, побачивши животик, що округляється, і фігури, що "розпливлася", що горять. Адже вона теж боїться. І це не тільки страх перед пологами. Це ще і страх втратити вас, свого коханого, якщо з'являться розтяжки, зміниться фігура. А хіба жінка не боїться пологів? Такі є, але це в більшості своїй жінки, які вже знають, що чоловік буде з ними на сімейних пологах. Їй просто необхідно, щоб тримали її за руку при сутичках, щоб захистили її від чужих людей, які будуть там, в пологовому будинку. Не обов'язково від лікарів. Персонал пологового будинку дивиться на пологи як на звичайне, щоденне явище. Вони не відносяться до того, що відбувається з вами як до чогось інтимного. Всі деталі можуть обговорюватися тут же, при вас без щонайменшого утруднення.
Тепер розглянемо думку мам. Вона також неоднозначна. Багато хто дотримується традиційної точки зору, особливо мами, які вже народили в пологовому будинку. Звучить це приблизно так: "Не хочу, щоб він бачив мене такою. Це все не для чоловічих очей". Але майже всі мами - і майбутні, і що вже народили - в душі все ж таки хотіли б, щоб у момент самих пологів і відразу після них поряд була близька людина. Адже жінка народжує дитину від коханого. Вона гордиться своїм материнством, своєю вагітністю. Жінка в період вагітності чекає такого ж відношення і від батька малюка. Любов і гордість за те, що він скоро буде батьком. І так хочеться, щоб коханий, близька людина захистив її в мить, коли жінка зайнята відповідальною і достатньо складною справою - народженням людини, вашої спільної дитини. Вона навіть не знає від чого саме треба захищати, просто прагне до цього підсвідомо.
Але через стереотипи, що склалися, вважається, що при пологах тато не присутній. Пригадаєте навіть Андрія Волконського або Рета Батлера. Дружина народжує, а чоловік палить і нервує під дверима. Повитухи із загадковими лицями снують туди-сюди, швидко прикриваючи за собою двері. А дві люди, які мають найбезпосередніше відношення до події, - не мають права побачити один одного.
Чоловік повинен бути присутнім на сімейних пологах не тільки для підтримки. Насправді побачити все своїми очима просто життєво необхідно, щоб стати батьком свого малюка. Жінка в пологах отримує щонайпотужніший психологічний досвід, який допомагає їй стати повноцінною матір'ю. Якщо до народження майбутня мама могла не знати чи любить вона свою дитину, то коли вона бере на руки цю тільки що народжену теплу грудочку, мир змінюється в долі секунд. Відбувається розуміння, що ти мати, це ТВОЄ дитя. Біль, заподіяний йому, повернеться до тебе в тисячократному розмірі. Мама не може заснути вночі, чувши дихання маленької людини, своєї дитини. А якщо він знаходиться в дитячій палаті - ходитиме всю ніч і плакати, боячись, що йому там погано. Цю гіперчутливість їй дають пологи. То чом би і татам не побачити "все це" своїми очима? Я не бачу нічого поганого в тому, щоб і отець дитини "ознайомився" з тим, "звідки беруться діти". Нічого неприродного в пологах не немає. Адже це ваш загальний ребенодо, і любить він вас двох з рівною силою. Тому варто зустріти його на порозі цього світу разом, щоб він бачив вас двох відразу.
Дійшлі американці, як завжди, провели дослідження. Відразу після кесарева отцеві давали потримати свою дитину протягом 7 хвилин. Деякі чоловіки не встигли до кінця операції, і їм давали подивитися 7 хвилин на малюка, вже лежачого в інкубаторі. Через деякий час дослідники відвідали сім'ї. І що ж опинилося? Батьки, які тримали своїх дітей на руках, були справжніми мамами - варили кашу, грали з дитиною, витирали йому попові, міняли памперси, тобто залицялися на рівних. А батьки, які тільки дивилися на дитину в інкубаторі, турботу про дитину вважали завданням мами.
Тепер про психологічний аспект відмови тата від сімейних пологів. Що б вам не розповідав ваш коханий, причина майже завжди одна - він боїться. І боїться не тільки за вас (хоча це головне), але і за себе. Всім знайомі смішні розповіді про те, що при сімейних пологах чоловік падає в непритомність. І стати героєм таких розповідей не захоче ніхто. Чоловік наляканий страшилками про пологи не менше жінки. І саме тут важливо поговорити з чоловіком і переконати його народжувати разом. Навіть не обов'язково йому ходити на курси допологової підготовки (хоча це було б дуже добре), вивчати знеболюючий масаж, схему протікання пологів, знати які речі необхідні при пологах, читати книги по вагітності і пологах. Не всі можуть собі дозволити відлучатися з роботи, та і не всі начальники погодяться з такою причиною відсутності. Головне завдання тата - підтримати маму в період пологів, обійняти її, погладити по руці, утішити, навіть відвернути її увагу від переймів. У сімейних пологах будуть такі моменти, коли жінку необхідно просто підтримати під руки, допомогти сходити в туалет. В період переймів і в перервах між ними свідомість жінки дещо затьмарена, вона стає дуже довірливою. Тут важливо, щоб поряд була людина, яка проконтролює дії персоналу пологового будинку на правильність і навіть чесність. Під час пологів жінка, якщо її щось не влаштовує, не може "встати і піти". Пологи - це потяг, що котиться по похилому спуску, необоротний процес. Тому така важлива допомога рідної людини. Кінцево все це можливо, якщо сам тато не закам'яніє від страху. Тоді доведеться займатися їм, а не мамою. Татам можуть сказати тільки одне - думайте не про свої переживання, а про свою улюблену жінку, їй набагато важче.
А мамам можу сказати інше. Не думайте, що ваш чоловік суха і далека від ніжного батьківства людина. Життєвий досвід показує, що навіть батьки трьох дітей, вперше присутній при сімейних пологах вже четвертої дитини божеволіють від щастя, обіймають лікарів, стають фанатами сумісних пологів, знімають потім фільм про роль чоловіка в пологах. Чоловік після сімейних пологів відчуває себе набагато упевненіше в ролі батька. Поміняти підгузник, вийти з малюком в місто, залишитися з ним на декілька годинників будинку - все це тато зуміє зробити не гірше за маму. Після сімейних пологів чоловік міняє своє відношення до жінки на набагато поважніше. І не тільки до дружини. Якщо у жінки після пологів приходить розуміння ролі жінки в житті, то з чоловіком відбувається те ж саме. Це виявляється навіть в шанобливому відношенні до інших вагітних і мам з дітьми на вулиці, в суспільному транспорті. Пройшовши через сімейні пологи, чоловік і жінка дуже зближуються. Ось слова однієї акушерки: "Сумісні пологи можуть зв'язати людей на все життя."
Що ж робити, якщо тато не згоден з вашим бажанням узяти на себе хоч би частина народження вашої спільної дитини? Кажучи мовою мам: "Як Його туди затягнути?" А не треба нікого нікуди затягувати. Тут ви просто повинні вселити своєму коханому думку, що без нього ви не народите. Адже тільки його моральна і фізична підтримка допоможуть вам подолати те, чого ви самі боїтеся. Тільки він, сильний і хороший, зможе захистити вас від усіляких непередбачених казусів і накладок, які завжди чомусь трапляються. Розповідайте йому про свої відчуття, давайте послухати животик і побачити як маленький стукається звідти. Ще краще, подивіться разом фільм про пологи. Хай знає на що йде. Розповідайте йому про всіх страхайлках, які вам понарозказували послужливі подружки. Адже ви боїтеся невідомості. Так хай поряд з вами у момент пологів буде опора у вигляді руки майбутнього батька малюка. А ще більше вам в сімейних пологах допоможе взаємна любов, пошана і взаємодопомога. Це є нормальні складові хорошого браку, які вирощувати у вашій сім'ї потрібно завжди, але можна почати і під час вагітності.
Якщо публікація "Сімейні пологи: за і проти" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...