Кесаревий розтин - це порожнинна операція, при якій новонароджений витягується через розріз черевної стінки в області матки. Розрізняють два види кесаревого розтину: заплановане - коли жінка заздалегідь знає, що пологи проходитимуть з допомогою кесаревого розтиину за якими-небудь медичними даними, і екстрене - в цьому випадку рішення про необхідність операції ухвалюється, якщо в ході природних пологів виникли ускладнення, що загрожують здоров'ю матері і новонародженого.
В більшості випадків в час кесаревого розтину використовують епідуральную анестезію. Вона є найбільш безпечною і дозволяє знеболити тільки місце операції і нижню частину тіла. Жінка знаходиться в свідомості і може побачити і почути свого малюка відразу після його народження.
Після закінчення операції молоду маму переводять в палату інтенсивної терапії, де ведеться спостереження за її станом. Якщо операція закінчилася без ускладнень, вже через декілька годин можна буде повертатися в ліжко, рухати ногами, а через 7-8 годин - сідати і ходити. Спочатку потрібно посидіти, а потім небагато постояти - для першого разу цього достатньо. Активніше рухатися можна починати після переходу з інтенсивної терапії. Значно полегшити рухи в перші дні після кесаревого розтину допоможе післяопераційний бандаж. Якщо кесаревий розтин було заплановано, то про покупку бандажа варто потурбуватися завчасно.
У першу добу після операції дозволяється пити мінеральну воду без газу, за бажання в неї можна додати сік лимона. На другий день рекомендується каша, нежирний бульйон, відварне м'ясо і солодкий чай. Через три дні можна відновити повноцінне харчування, яке відповідає раціону годуючої мами.
Через 12-24 години після операції можливий перехід в післяродове відділення, де жінка сама зможе почати доглядати за малюком. Проте в перші декілька днів для догляду за новонародженим мамі буде потрібна допомога медичного персоналу або родичів. Годувати малюка грудьми можна вже на третю добу, але якщо мамі вводять антибіотики, що іноді буває необхідно, то годувати можна тільки після відміни курсу лікування.
Питання про виписку додому вирішує лікар. Через 6-7 днів після кесаревого розтину з черевної стінки знімають шви, а при благополучному перебігу післяопераційного періоду на 8-9 день виписують додому, під спостереження лікаря жіночої консультації. Але, навіть виписавшись з пологового будинку, не варто забувати про обережність. Загоєння швів на матці і стінці живота ще продовжується. Водні процедури на перших порах доведеться обмежити душем. Приймати ванни і плавати можна не раніше, ніж через 1,5-2 місяці після операції. Повноцінні фізичні навантаження стануть можливі лише через 2-3 місяці.
Впродовж деякого часу відчуватиметься незначний біль, що тягне, внизу живота - лякатися цього не варто, біль пов'язаний з скороченням матки і загоєнням рубця. Проте, якщо біль різкий, супроводжується підвищенням температури тіла і гноєвидними виділеннями з піхви, то слід негайно звернутися до лікаря. Не виключено, що ці симптоми говорять про запалення слизистої оболонки матки і потрібне термінове лікування.
Наступну вагітність після кесарева перетини краще планувати не раніше, ніж через 2-3 роки. За цей період організм повинен повністю окріпнути і відновитися після попередньої вагітності і перенесеної операції. Тому незабаром після кесаревого розтину потрібно обговорити з гінекологом питання про метод контрацепції.
Під кінець слід зазначити, що практично будь-яка жінка, що перенесла кесаревий розтин, під час наступної вагітності має шанс народити самостійно, не удаючись до хірургічного втручання. Саме природні пологи після кесаревого розтину на даному етапі розвитку медицини вважаються безпечнішими як для матері, так і для дитини. Якщо медичні свідчення для чергового кесаревого розтину все ж таки зберігаються (наприклад, сильна короткозорість матері), то другі пологи можуть бути тільки операційними.
Якщо публікація "Все про кесарів розтин" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...