Уряд США висловив українському уряду стурбованість у зв'язку з фактами вибіркового переслідування політичних опонентів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Незважаючи на те, що уряд США, як правило, не коментує конкретики окремих справ, ми висловили українському уряду нашу стурбованість: з корупцією необхідно боротися, але переслідування правоохоронними органами не повинно бути вибірковим або політично мотивованим", - йдеться в заяві уряду США, поширеній прес-службою посольства США в Україні 30 грудня.
"У цьому контексті ми також виразили свою стурбованість тим, що переслідування, за деякими винятками, лише тих високопосадовців, які пов'язані з колишнім урядом, - виглядає як вибіркове переслідування політичних опонентів", - підкреслюється в заяві уряду США.
У Генеральній прокуратурі України наголошують, що процесуальних порушень із жодної кримінальної справи, порушеної щодо високопосадовців, не виявлено і у всіх затриманнях немає жодних політичних підстав.
Відзначимо, що за останні кілька місяців було затримано багатьох чиновників з попереднього уряду Юлії Тимошенко. Представники опозиції вважають усі ці справи терором і політичними переслідуваннями опозиції владою.
Останньою гучною справою є затримання та арешт екс-міністра МВС Юрія Луценка. Печерський районний суд Києва змінив запобіжний захід екс-міністрові внутрішніх справ Луценку з підписки про невиїзд на утримання під вартою строком на 2 місяці. Колишнього міністра звинувачують за декількома пунктами.
Водночас 15 грудня Генпрокуратура заявила про порушення кримінальної справи проти Тимошенко за фактом нецільового використання коштів, одержаних у рамках Кіотського протоколу. Пізніше Генеральна прокуратура України змінила статус для неї з підозрюваної на обвинувачувану та обрала проти неї підписку про невиїзд як міру запобіжного заходу.
Також Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти колишнього заступника голови правління Пенсійного фонду України. Він нібито всупереч вимогам чинного законодавства "погодив економічно необґрунтовану ціну закупівлі в одного з комерційних товариств Києва послуг з розробки, виготовлення та доставки безконвертних іменних повідомлень на суму 17 мільйонів гривень та підписав відповідний договір".
Пізніше було затримано екс-міністра юстиції Євгена Корнійчука за зловживання на посаді першого заступника міністра юстиції, при цьому в ГПУ не уточнили, які конкретно зловживання інкримінують Корнійчуку.
Генеральна прокуратура також оголосила у розшук екс-голову Державного казначейства Тетяну Слюз, яку звинувачують у причетності до нецільового використання коштів, виділених у рамках Кіотського протоколу. Крім того, Генпрокуратура затримала екс-міністра транспорту, колишнього соратника Тимошенко Віктора Бондаря. Проти нього порушено кримінальну справу за пособництво в умисному знищенні чужого майна.
Раніше Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти Богдана Данилишина за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України - зловживання владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків. Екс-чиновника оголошено в розшук і наразі він перебуває на території Чехії.
Також було заарештовано ще кількох чиновників часів Тимошенко. Зокрема за ґратами перебувають колишній перший заступник голови НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко та колишній голова Держмитниці Анатолій Макаренко. Також справу заведено на колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка.
Якщо публікація "Уряд США стурбований вибірковим переслідуванням українських політиків" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...