Згідно докладу американських лікарів, навіть манікюр може стати канцерогеном. Вже декілька жінок в США стали пацієнтками онкокліник після відвідин салонів краси.
Американські медики б'ють тривогу: все більше жінок потрапляють до онкологів після візиту... у манікюрний салон. Причина - в опромінюванні ультрафіолетовими лампами; це завершуюча стадія процедури нарощування нігтів, а також популярний спосіб висушування звичайного лаку. Щорічно мільйони жінок по всьому світу удаються до цих послуг; як з'ясувалося, у деяких в результаті розвивається рак шкіри.
Так, 42-річна американка нарощувала нігті 8 разів протягом року - після чого їй знадобилося декілька операцій по видаленню пухлин на руках. Інша американка (55 років) коректувала нігті двічі в місяць, у неї розвинулася пухлина на правій руці. Випадки були не дуже важкими, такий вид раку зазвичай лікується хірургічним шляхом, проте у 4% пацієнтів він може розповсюджуватися і на інші частини тіла.
Втім, учені і раніше попереджали про небезпечну дію ультрафіолета на шкіру. Він, мовляв, може викликати рак, який, хоч і лікується відносно легко, все одно є онкологічним захворюванням.
Минулого року європейські лікарі підняли цілу компанію проти захоплення загаром, особливо штучним, - в соляріях під тими ж лампами. Цього року новий сплеск протесту викликала історія англійської школярки, що просочилася в пресу. 15-річна дівчинка провела в салоні всього декілька сеансів, після чого її шкіра покрилася потворними плямами, почала хворіти і відшаровуватися. Лікарі поставили діагноз - рак шкіри. Коли інформація стала надбанням громадськості, про схожі випадки публічно заявили ще декілька чоловік.
Тепер медики відмовляють своїх пацієнтів і від манікюрних салонів або, принаймні, від нарощування нігтів. Довга дія ультрафіолета і постійне повторення процедури (для корекції манікюру) може привести до утворення пухлин на руках, попереджають дерматологи. Заборонити процедуру вони, звичайно, не вимагають, але все таки радять переглянути ступінь безпеки використання ультрафіолетових ламп.
Тим часом ці нехитрі прилади вільно продаються: у будинок можна купити не тільки маленьку лампочку для рук, але і цілий солярій - були б гроші і вільний простір.
Взагалі, американські і європейські лікарі давно націлювалися на манікюрні салони і інші заклади, що пропонують послуги з «облагороджування» зовнішності. Часто таке облагороджування пов'язане з серйозними ризиками для здоров'я, особливо там, де «фахівці» з краси не дуже уважно дотримують гігієну. Маникюрщиці, наприклад, далеко не завжди користуються одноразовими приладами для обробки нігтів. А в деяких салонах до цих пір застосовуються заборонені в багатьох країнах хімікати (метілметакрілат, наприклад) - для фарбування або закріплення нігтів.
Якщо публікація "Наслідки нарощування гелевих нігтів" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...