Українська держава поки що не готова до вступу в НАТО, заявляє президент України Віктор Янукович.
"Якщо говорити про вступ у НАТО, сьогодні це нереально для нашої країни. За критеріями НАТО ми повинні мати думку більшості населення", - заявив він в інтерв'ю журналістам у четвер у Львові.
- Україна не збирається долучатися до НАТО, але взаємини з Альянсом розвиватиме, заявив керівник МЗС
За словами голови держави, Україна бачить відносини з НАТО як партнерські. "І без цього Україна також не може, тому що Україна є великою країною", - зазначив президент.
Янукович наголосив, що Україна проводитиме відкриту політику позаблокової держави.
Він також вкотре повторив, що Україна братиме активну участь у створенні системи колективної безпеки в Європі.
Крім того, Янукович повідомив про підготовку законопроекту про основи внутрішньої і зовнішньої політики України.
"Ми зараз готуємо закон про основи внутрішньої і зовнішньої політики, і він відповідатиме настрою більшості громадян нашої держави. Ми проводитимемо таку політику, яка задовольняє український народ", - заявив він.
Янукович і раніше заявляв, що вважає політику позаблоковості у сфері національної безпеки й оборони найбільш адекватною та чесною відповіддю на геополітичну ситуацію, в якій сьогодні перебуває Україна.
Також сьогодні міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Україна і далі розвиватиме свої відносини з НАТО, але питання про членство в Альянсі знімається з порядку денного.
"Україна буде продовжувати розвивати свої відносини з Альянсом, але питання про членство зараз знімається з порядку денного. Саме такий підхід найбільше відповідає сучасному стану справ", - сказав Грищенко.
Водночас заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв заявив, що Україна не має наміру знижувати рівень співпраці з НАТО.
Наразі, хоч президент Янукович і наполягає на необхідності схвалення Закону "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики України", діє закон, який ставить за мету долучення України до НАТО.
Сьогоднішня заява Януковича ставить під сумнів один із стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів України, який був незмінним з початку 90-х років, а саме курс на членство в НАТО і Євросоюзі. Ба більше, президент ставить під сумнів закон про основи національної безпеки, який був схвалений конституційною більшістю, у тому числі і Партією регіонів на чолі з Януковичем, 19 червня 2003 року.
Крім того, під час президентства попередника Януковича Віктора Ющенка законодавчо була закріплена інтеграція до НАТО як стратегічна мета. Екс-глава держави бачив членство в Атлантичному альянсі гарантією безпеки для України.
Варто нагадати, що ще 19 вересня 2006 року Верховна Рада своєю постановою вирішила підтримати позицію тодішнього прем'єр-міністра Віктора Януковича і постановила, що питання про членство в НАТО вирішуватиметься тільки на всеукраїнському референдумі.
А вже 8 листопада 2008 року на своєму засіданні Кабінет Міністрів під головуванням Януковича затвердив концепцію державної цільової програми на 2008-2011 роки. Метою цієї програми є інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України.
Основною метою програми стало створення системи моніторингу громадської думки, активізація роботи міжвідомчої робочої групи з інформаційних питань в рамках міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО.
Крім зазначеного, програма передбачала поширення в суспільстві інформації з метою сприяння формуванню у кожного громадянина власної думки щодо євроатлантичної перспективи України, широкого залучення неурядових організацій до процесу популяризації співпраці України з НАТО.
Фінансування програми здійснюється коштом державного бюджету, а також грандів міжнародної організації та інших джерел. Як зазначали в Держкомтелерадіо, витрати на фінансування заходів програми можуть становити близько 30 млн гривень.
Офіційний Київ чекав надання плану щодо членства на зустрічі міністрів НАТО у грудні ще 2008 року, але замість цього одержав галузеві плани реформ, реалізація яких мала наблизити країну до вступу в Альянс. Планувалося, що така робота стане альтернативою плану і міститиме всі програмні пункти, які зазвичай містить офіційний ПДЧ.
При цьому в НАТО не раз заявляли про те, що одним з основних критеріїв для долучення до Альянсу є проведення необхідних реформ.
Якщо публікація "Президент відмовляється долучитися до НАТО: українці туди не хочуть і це нереально" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...