багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Природа » Рослини

Білий гриб - боровик. Все про гриб.

Білий гриб (лат. Boletus edulis) або просто Боровик — придатний до вживання гриб 1-ої категорії із роду Боровик. Народні названи: білий, корівка. В Україні вважається одним з найкращих грибів по смаковим якостям і часто іменується царем грибів.

Шапка 3-20 см (до 50 см) у діаметрі, напівсферична опукло-розпростерта, сірувато-, рудувато- або червонувато-коричнювата чи кольору горіха, тонкозморшкувата. Шкірка не знімається. Пори світло-сіруваті, згодом жовтувато- або зеленувато-оливкуваті, оливкувато-коричнюваті. Спори видовжено-веретеноподібні, жовтувато-оливкуваті, 15-18 Х 4-5/7 мкм. Ніжка 4-15(20) Х 2-5(6) см, брудно-біла, сірувато, коричнювата, тонкозморшкувата, у верхній частині з тонкою білою сіткою. М'якуш щільний, білий, при розрізуванні не змінюється, з приємним запахом і смаком.

Найкрупніші екземпляри грибів можуть важити до 1 кг. Але не дивлячись на це, гурманами найбільше ціняться молоді екземпляри, оскільки старі можуть бути уражені личинками, після чого стають слизькими і не придатними до вживання.
Білий гриб широко розповсюджений по території України. Білі гриби ростуть поодиноко або групами на землі і старих пиньках в ялинових, дубових та березових лісах і посадках. Проростає з середини червня по кінець вересня. Найбільш оптимальним часом для збору вважається серпень.

Білі гриби використовуються до вживання в свіжому (вареному або смаженому), сушеному і маренованому видах. При сушці гриби темніють і набувають характерного запаху.

Зустрічається по всій Україні. Заготовляють у Прикарпатті та на Поліссі. Росте у листяних (під дубом, буком, грабом, березою, ліщиною) і хвойних (під сосною, ялиною) лісах. Збирають у червні — жовтні. Найкращий з відомих їстівних грибів. Використовують свіжим, про запас сушать, солять, маринують. Містить алкалоїд герцинін (властивий також столовим бурякам). Вживають при стенокардії, туберкульозі, зниженні загального тонусу, проти пухлин.

На білий гриб схожий неїстівний гриб гірчак, який відрізняється тим, що спори у нього рожеві, сітка на ніжці чорна, м'якуш дуже гіркий.

    Якщо публікація "Білий гриб - боровик. Все про гриб." Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

    Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

    Там,де ти
    Психологічні тренінги: за і проти
    Служба безпеки України, Генеральна прокуратура та Інститут національної пам'яті знайшли у діях б
    загрузка...
    Категорії: Рослини
    Додав: fantom2 |Дата: 09.05.2010 | Переглядів: 11070| Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.0 4 |
    Всього коментарів: 1
    avatar
    1 lilit • 17:40, 24.08.2011
    ГРИБ очень украшает и изменяет в лучшую сторону блюдо, мне особенно нравится белый гриб с картофелем и блинами!
    ComForm">
    avatar
    Цікаво
    Статистика

    Зараз на сайті: 6
    Гостів: 6
    Користувачів 0