багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Природа » Рослини

Малина. Малина звичайна, лікувальні властивості. Малина корисна

Малина звичайна

У складі цієї ягоди виявлені дубильні речовини, пектини, органічні кислоти, безліч вітамінів. Вітамін А укріплює нігті і коріння волосся. Вітамін С виводить з організму надлишки рідини, укріплює сполучну тканину, знижує рівень холестерину в організмі і зменшує вірогідність серцево-судинних захворювань, тому ягода дуже корисна при проявах целюліту. Малину рекомендують хворим варикозним розширенням вен. Малина містить органічні кислоти, зокрема саліцилову. Саме тому ягода використовується як протипростудне, потогінне, і жарознижуючий засіб. Залоза в плодах малини міститься в 2-3 рази більше, ніж у чорної смородини, що визначає їх високу кровотворну здатність в організмі людини. Малина - багате джерело летючих антибіотиків, що володіють антисептичними властивостями для лікування верхніх дихальних шляхів і попередження простудних захворювань. Малина містить багато міді, а мідь входить до складу більшості антидепресантів. Тому есть малину жменями корисно тим, хто знаходиться на межі стресу. Малина багата кислотою Елладжік, яка допомагає зупинити зростання ракових кліток.

Малина володіє великою кількістю клітковини. Малина на відміну від більшості ягід не втрачає своїх корисних якостей навіть після теплової обробки.

Посадка та доглдя за МАЛИНОЮ

У складі цієї ягоди виявлені дубильні речовини, пектини, органічні кислоти, безліч вітамінів. Вітамін А укріплює нігті і коріння волосся. Вітамін С виводить з організму надлишки рідини, укріплює сполучну тканину, знижує рівень холестерину в організмі і зменшує вірогідність серцево-судинних захворювань, тому ягода дуже корисна при проявах целюліту. Будь-який садівник, несучи певні трудовитрати на своїй садовій ділянці, безумовно, чекає самого кращого результату. Але, напевно, будь-якому садівникові, що починає, не має достатнього досвіду і знань, чудово знайома ситуація, коли купуючи кращий з кращих посадочний матеріал, в результаті він має вельми скромний результат. Вже через пару років він з гіркотою спостерігає як вироджується і мутує його така багатообіцяюча і дорога малина сорту преміум!

Ця ситуація неприємна, але не смертельна і існує простій вихід – деякі агротехнічні прийоми, що забезпечують збереження сорту і його стабільно високу врожайність.

Що стосується такої коханої  в народі ягоди, як великоплідна малина, то її правильне вирощування можливе декількома способами. Розглянемо два з них.

Перший спосіб: розміщення кущів малини рядами.

В цьому випадку, щоб підтримати кущ малини використовують шпалери, в один ряд, на чітко фіксованій відстані один від одного. Уздовж кожного ряду встановлюють стовпчики, на відстані, яке залежить від матеріалу, який натягається на шпалеру. Прекрасний матеріал для цієї мети - металевий дріт, який не дуже прогинається при достатньому натягненні. Маліна дає однорічні втечі щорічно, при цьому вони повинні рівномірно розподілятися і підв'язуватися по всій довжині проволікай. Однорічні втечі, що вже принесли свої плоди, видаляють на рівні землі.

Незалежно від сорту малини, дотримуйтеся правила: підрізування малини повинне проводитися регулярно! Для цього видаляють кореневу поросль секатором, загостреною лопатою і т.д. на глибину 5см.

Спосіб другої: посадка малини гніздовим способом

Посадка малини яка проведена у такий спосіб припускає, що кущі малини висаджуються в ямки по сусідству з вбитими в землю колами, за які їх закріплюють. Відстань між кущами з малиною дотримується однакове і завжди рівне 1 – 1,5м (залежно від висоти втечі). Небезпека такого методу – велика вірогідність того, що в період дозрівання, ягоди малина, що знаходиться по висоті і глибині в середній частині куща, при інтенсивному випаданні опадів можуть не вижити.

До вирощування різних сортів малини потрібно підходити строго індивідуально. Строго виборчого відношення вимагає і підрізування малини, точніше, її втеч на кущах. Саджанці малина, у якої кореневі нирки по яких, – те причинам мутували, краще не залишати. Добре помітна така мутація в період цвітіння формою і розмірам, чашолистків. Якщо вони не дуже подовжені і не перевищують половину довжини ягоди в період дозрівання – те відбулася явна мутація, і malina буде дрібною.

Лікарскі властивості малини

У складі цієї ягоди виявлені дубильні речовини, пектини, органічні кислоти, безліч вітамінів. Вітамін А укріплює нігті і коріння волосся. Вітамін С виводить з організму надлишки рідини, укріплює сполучну тканину, знижує рівень холестерину в організмі і зменшує вірогідність серцево-судинних захворювань, тому ягода дуже корисна при проявах целюліту. Лікарські сировиною служать плоди, листя, іноді корені. Плоди збирають у міру дозрівання в суху погоду, коли вони легко знімаються з Квітколоже, злегка підв'ялюють і сушать на сонці, розсипаючи тонким шаром, або в печі при температурі 5О ... 6О ° С. Готову сировину перебирають, видаляючи почорніле. Листки сушать під навісом, на горищі або в сушарці. Корені очищають від землі, промивають холодною водою і сушать так само, як і плоди. Зберігають в мішечках або дерев'яній тарі 2 роки. Ягоди містять цукри, органічні кислоти (яблучну, лимонну, аскорбінову, капронову, саліцилову та ін), вітаміни групи В, ефірна олія, бета-ситостерин, пектини, дубильні і фарбувальні речовини, каротин, солі міді, заліза і калію, катехін, флавоноїди і антоціани. У насінні є жирні кислоти, а в листі - вітаміни С, Е, каротин, фе-нолкарбоновие кислоти, катехін і флавоноїди.

Препарати з різних частин малини, володіють незначним сечогінним, протизапальну, кровоспинну, жарознижуючим, потогінну, в'язкі речовини, антисклеротичну, ранозагоювальною, антибактеріальних, протидії блювотним і болезаспокійливою дією. Вони знижують вміст цукру в крові.

Плоди використовують при застуді та запаленні легенів як додаток до протимікробну препаратів. Вони істотно прискорюють процес одужання при захворюванні шлунково-кишкового тракту, що супроводжується блювотою, запаленням, болем, кровотечею. Малину рекомендують вживати як протівосклеротіческого кошти.

У народній медицині плоди використовують при проносах, недокрів'ї, хронічному ревматизмі, кору, екземі, цукровому діабеті і як витверезний засіб при алкогольному сп'янінні.

Верхівки гілок малини з листям наполягають як чай ( «малиновий чай») при гострих респіраторних захворюваннях і рожисте запалення шкіри. Свіже листя мають ранозагоювальною дією, корисні при боротьбі з вуграми. Настій листя ефективний при проносах, запаленні шлунка, кишечника, легенів, ротової порожнини та глотки.

Коріння і здерев'янілих гілки малини застосовують при неврастенії і гострих хронічних інфекційних захворюваннях. Є повідомлення про лікування бронхіальної астми відварами коренів малини. Відвар готують з розрахунку 1:10. Кип'ятять на повільному вогні 30-40 хв. Приймають по 1 / 3 склянки 3-6 разів на день. Напади задухи під час лікування усувають медикаментозними препаратами. Супутні захворювання (хронічне запалення легенів, бронхіти) підлягають обов'язковому лікуванню загальноприйнятими методами.

Настій сухих ягід малини використовують у вигляді чаю при застуді. Для його приготування 2 столові ложки плодів заливають 1 склянкою окропу, настоюють 5-6 хв. П'ють по 2-3 склянки протягом 1-2 ч. Плоди малини протипоказані при подагрі і



Якщо публікація "Малина. Малина звичайна, лікувальні властивості. Малина корисна" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

Президент Естонії заявив, що Друга світова для його країни закінчилася в 1994 році
Гусениці спілкуються за допомогою ніг. Ними вони проганяють чужинців
Вийшов у світ журнал УПА для дітей
загрузка...
Категорії: Рослини
Додав: fantom2 |Дата: 15.08.2010 | Переглядів: 8656 | Рейтинг: 5.0 1 |
Теги: лікування малино, медицина, лікування, народна медицина, малина
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Цікаво
Статистика

Зараз на сайті: 1
Гостів: 1
Користувачів 0