Комітет ВР з питань культури та духовності розглянув резонансний законопроект "Про мови в Україні" на своєму останньому засіданні. Комітет прийняв рішення повернути проект авторам без розгляду на пленарному засіданні парламенту.
"Ми не зупиняємося на Рішенні Комітету, адже воно може бути проігнороване і законопроект буде внесений на пленарне засідання Верховної Ради України. Якщо буде вказівка з Банкової, я не виключаю можливості, що законопроект "Про мови в Україні" може набрати 226 голосів", - зазначив голова Комітету Володимир Яворівський.
Перед вирішальним засіданням Комітет звернувся до всіх експертних установ, які б могли дати компетентну оцінку законопроекту. Зокрема це, Києво-Могилянська академія, Інститут української мови, Міністерство юстиції, більшість Комітетів Верховної ради та інші.
Всі вони, без винятку, винесли вердикт, що законопроект "Про мови в Україні" не відповідає статті 10 Конституції України та її духу, оскільки в ряді статей порушується право інших людей, зокрема меншин, крім росіян.
У висновку експертів також йдеться, що законопроект не відповідає духу Європейської хартії регіональних мов та мов меншин, оскільки Хартія наголошує, що повинні захищатися мови, які є на межі зникнення.
Всі експертні установи зійшлися на думці, що даний проект потрібно повернути авторам. Лише один член Комітету, представник фракції КПУ, Вікторія Дем'янчук проголосувала проти цього рішення.
Наголошується, що жоден з авторів не прийшов на засідання Комітету.
Нагадаємо, 7 вересня в парламенті був зареєстрований проект закону "Про мови в Україні", внесений представниками більшості Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким.
Формально цей законопроект не робить російську мову другою державною, але надає їй право "вільного функціонування практично у всіх сферах діяльності", що рівнозначно офіційному статусу.
Якщо публікація "Що буде з українською мовою? І чи не дискримінують інші нацменшини?" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.
загрузка...