багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Краса душі і тіла » Тіло

Остеохондроз хвороба хребта. Лікування та діагностика остеохондрозу. Народні методи лікування

Зображення Остеохондроз хвороба хребта. Лікування та діагностика остеохондрозу. Народні методи лікування
 Остеохондроз - це захворювання вражає і літніх, і молодих, і навіть дітей. Понад 90% людей не лише в Україні, а й у світі воно взяло у міцні лещата, вирватися з яких нелегко. Ця недуга в одних викликає головний біль і біль у руках (іноді просто терпнуть), в інших болить серце, печінка, ноги. Нерідко вогнем пече спина. Іноді біль настільки нестерпний, що хворого немов паралізує. Загострення остеохондрозу може виникнути будь-коли, і будь-що може його спровокувати, але найчастіше це трапляється навесні.

Діагноз "остеохондроз” – на все життя

Якщо вам поставили діагноз "остеохондроз”, значить, ця недуга буде з вами протягом усього життя. Втім, не варто лякатися і панікувати, з цим захворюванням можна спокійно та довго жити, якщо правильно його лікувати. Нині існує чимало методів: медикаментозний, масаж, лікувальна гімнастика, витягування хребта, мануальна терапія, новокаїнові блокади, різноманітні процедури: озокерит, електрофорез, лазерна терапія тощо. Який саме метод підійде тій чи іншій людині, має визначити лікар. Але перш ніж перейти до лікування, спершу з’ясуймо, чому виникає ця хвороба і як можна їй запобігти.

Хребет людини складається з хребців, між якими є диски. У здорової людини вони на 80% складаються з води. Саме вона забезпечує еластичність, що дозволяє рухатися в різні боки, згинатися-розгинатися. Остеохондроз – це старіння диска, його передчасне зношування, всихання. Кількість води в ньому зменшується, її місце займають сполучні тканини – і хребці починають деформуватися.

Чому це відбувається? Медики не можуть дати однозначну відповідь, але виділяють кілька головних причин: порушення обміну речовин, слабкий фізичний розвиток, генетична схильність. Механізм виникнення болю у спині спрощено можна змалювати так: міжхребцевий диск не витримує навантаження, висувається, утворюється кила. Навколо диска розміщені нервові закінчення, судини, спинний мозок. Кила диска, защемляючи будь-яке нервове закінчення, спричиняє запалення, відтак виникає біль.

Якщо в людини остеохондроз шийного відділу хребта, то болітимуть голова, руки; грудного – біль виникатиме у внутрішніх органах; поперекового (найпоширеніший) – страждатимуть нижні кінцівки й органи тазу.

Для профілактики остеохондрозу й унеможливлення загострень слід дотримуватися правил, які зменшать навантаження на хребет. Передусім завжди тримати спину рівно. Не піднімати важких предметів, а якщо цього не можна уникнути, то робити це присівши, а не нахилившись. Побільше рухатися, щоб м’язи спини не атрофувалися. Хорошим методом профілактики є плавання, вправи на турніку.

Гіподинамія – прямий шлях до остеохондрозу

"Комп’ютерна ера”, яка стрімко увірвалася в наше життя, крім позитиву, принесла й негатив – ми почали менше рухатися. А це прямий шлях до остеохондрозу. Тому нині різноманітні діагнози захворювання хребта доволі часто ставлять двадцятирічним і навіть дітям. Працюючи за комп’ютером, людина тривалий час сидить в одній позі, тому на м’язи грудей припадає велике навантаження, вони скорочені, натомість м’язи спини, навпаки, розслаблені. Постійне навантаження м’язів спричиняє біль, а тривала "розслабуха” веде до деградації і в підсумку – до руйнування міжхребцевих дисків. У положенні сидячи навантаження на міжхребцеві диски значно більше, ніж тоді, коли людина стоїть чи лежить. Усі ці негативні фактори можуть спровокувати килу, головний біль, біль у руках, внутрішніх органах.

Отже, якщо ваша робота пов’язана з комп’ютером, лікарі радять якомога частіше вставати з-за столу і робити якісь рухи: походити, помахати руками, виконати кілька довільних вправ. А раз на годину робити таку вправу: скласти руки замком за спиною і намагатися звести докупи лопатки, при цьому не випинаючи живота. Затриматися у такій позі на 20-30 секунд. Зверніть увагу на освітлення, на те, як стоїть монітор. Усе слід розташувати так, щоб не доводилося довго сидіти "скрученим”. І кожна людина повинна робити те, що вона вміє. У жодному разі не можна людям, які постійно працюють за комп’ютером, у  вихідні, скажімо, копати канаву під фундамент чи піднімати вантажі, бо ні хребет, ні м’язи не готові до такої роботи.

Як вивести солі?

Остеохондроз у народі доволі часто називають відкладенням солей, бо при найменшому русі відчуваємо, як щось хрустить-тріщить. При цьому часто вогнем пече спина. Але звідки ті солі там беруться?

– Коли мене запитують, чи я "виганяю” солі, відразу кажу пацієнтам – ні, бо їх у хребті немає, – каже мануальний терапевт Андрій Бойчук. – Відкладення солей може бути в нирках, сечовому міхурі, але не в хребті. Іноді в м’язах біля хребта можна намацати невеличкі вузлики. Вони болючі й часто хрустять. Їх і називають відкладенням солей. Насправді ж коли хребці зміщуються, відбувається защемлення нерва, м’яз автоматично скорочується й іноді залишається в такому стані. Він позбавлений живлення, в ньому накопичується молочна кислота, і він розбухає. І що довше він залишається в такому стані, то він болючіший і важче допомогти йому розпрямитися.

– А що ж тоді хрустить під час зарядки, масажу?

– Коли виконуємо вправи, один м’яз скорочується, інший, навпаки, розпрямляється. Якщо не збігається швидкість скорочення-розслаблення різних груп м’язів – виникає хруст.

Що робити? Зарадити може масаж, під час якого розтирають оті вузлики, допомагаючи м’язу розпрямитися, розганяють молочну кислоту, тож біль зникає. Якщо хребець повернеться у своє попереднє положення, людині полегшає. Та, як правило, це тимчасове явище, бо через деякий час усе повторюється, і без мануального терапевта не обійтися.

Як стверджує Андрій Бойчук, мануальна терапія – це робота з хребтом і тілом загалом. У ній застосовують три методи: покрутити, потиснути і потягнути. А успіх лікування криється в тому, що лікар мусить чітко знати й відчувати, що покрутити, на що натиснути і за що потягнути. Така робота повинна бути малотравматичною, з легким болем. Мануальний терапевт відновлює роботу хребта, фізіологічні рухи всіх хребців. Він може розвантажити ті чи інші хребці й зменшити навантаження на диск. Це позбавить болю й дозволить нормально рухатися.

– У роботі з хребтом, – каже Андрій Степанович, – є важливий нюанс. Виправити його – лише півсправи, потрібно втримати хребет у тому положенні. Тому слід прислухатися до порад лікаря, виконувати спеціальну гімнастику, щоб хребці якомога більше рухалися, тоді м’язи триматимуть їх в ідеальному положенні.

Лікування остеохондрозу

В даний час існує безліч способів лікування остеохондрозу, починаючи від прийому лікарських препаратів і закінчуючи операцією. Природно, йде безліч суперечок про ці способи і їхній вплив на організм. При виборі способу лікування варто звернути увагу на деякі моменти.

Так наприклад, якщо ви збираєтеся лікуватися лікарськими препаратами, які вам прописав лікар з поліклініки, варто звернути увагу на те, що більшість з них досить дорогі, а крім того, згубно впливають на шлунок і печінку, так що уважно читайте інструкцію.

При виборі мануального терапевта той же бажано бути уважніше, так як непрофесійний мануальник, яких зараз досить багато, може довести вас до інвалідного візка. При підборі лікувальної гімнастики неоходимо звернути увагу на те, щоб вправи не викликали навантаження на хребет, а тільки розробляли м'язи спини. Всі вправи намагайтеся робити повільно, без різких рухів.

Для профілактики остеохондрозу та виключення його загострень, бажано дотримувати декілька правил, які знизять навантаження на хребет:

* Завжди тримаєте спину рівно
* Намагайтеся не піднімати важких предметів. Якщо це необхідно, то піднімайте їх присівши, а не нахилившись
* Частіше рухайтеся, не давайте м'язам спини атрофуватися
* Як можна частіше висіть на турніку і плавайте

Народна медицина проти остеохондрозу

– Змішайте 250 г самогону зі столовою ложкою меду й натріть болючі місця. А зверху покладіть теплий компрес зі сиру, приготовленого із незбираного молока завтовшки 1-2 см і добре закутайте теплим шаликом. Найкраще цю процедуру робити на ніч.

Коли болить спина, виручить капуста. Зніміть із головки три листочки, побийте їх трохи, аби були м’якші. Тоді перший листок змастіть медом і прикладіть до хворого місця. Зверху на нього ще два капустяні листочки і закріпіть їх пластирем. Зверху – компресний папір і замотайте вовняним шаликом. Через 10-15 хвилин біль зменшиться, а через 40 хвилин прийде полегшення. Такий компрес можна робити і при радикуліті.

ImageНетрадиційна медицина
Ольга Звір, пітерапевт:

Біль у спині можна зняти і за допомогою бджіл, в отруті яких є адолапін, що має знеболювальну дію. Є в ній і фермент гіалорунідаза, який зміцнює сполучну тканину та еластичність хряща і зупиняє розвиток остеохондрозу. Бджолина отрута має протизапальну дію, підвищує тонус організму, стимулює імунітет. Лікування бджоловжалюванням проводиться по певних точках, але самому цього робити не можна, це має робити лікар-апітерапевт.

Який метод найкращий?

Нині триває багато суперечок щодо того, як лікувати остеохондроз, який метод кращий і як він впливає на організм у цілому. Одні лікарі твердять, що без медикаментозного лікування, новокаїнових блокад, електрофорезу, озокериту не обійтися. Інші такий підхід вважають неправильним і наполягають на тому, що це захворювання слід лікувати лише голко-  і мануальною терапією. Є й інші варіанти аж до операції. Кому вірити? На якому варіанті зупинитися хворому?

Який би з методів ви не обрали, намагайтеся переконатися, що ви потрапили до фахівця. Вибираючи спосіб лікування, зверніть увагу на такі моменти. Якщо будете вдаватися до медикаментозного лікування, то мусите знати, що ліки дуже дорогі й згубно впливають на шлунок і печінку, тому уважно читайте інструкцію. Вибираючи  мануального терапевта, не варто іти до першого-ліпшого: мусите достеменно знати, що потрапите до професіонала, бо інакше ризикуєте опинитися в інвалідному візку.

Якщо публікація "Остеохондроз хвороба хребта. Лікування та діагностика остеохондрозу. Народні методи лікування" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

Що святкують 9 травня
НБУ оцінив зниження економіки в 15%
Контроль над власною підсвідомістю
загрузка...
Категорії: Тіло
Додав: fantom2 |Дата: 23.10.2012 | Переглядів: 8759 | Рейтинг: 0.0 0 |
Теги: методи, хребта, Народні, остеохондрозу, лікування, діагностика, та, остеохондроз, хвороба
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Цікаво
Статистика

Зараз на сайті: 1
Гостів: 1
Користувачів 0