багато цікавого та безкоштовного на порталі: фільми, програми, музика скачати та онлайн
СКОРИСТАЙСЯ ПОШУКОМ


Навігація
Категорії
Останні новини, статті
Головна » Новини, статті » Краса душі і тіла » Здоровя

Як позбутись об'їдання?

Помітити проблему неважко, потрібно лише зрозуміти, наскільки часто відкриваються дверці холодильника і наскільки швидко спустошується вміст сковорідки. Якщо це відбувається частіше за три рази на день, значить, в наявності факт об'їдання. Якщо ж перебування на кухні займає велику частину дня, значить, у розпалі період обжорства.

Як виглядає проблема: обличчя округляється, з'являється друге підборіддя, з'являються м'які округлості в області живота і талії, через що одяг стає малий. При тому, що при тривалому об'їданні стегна починають прикрашати характерні рожево-багрові смуги (стрії), які указують на порушення в ендокринній системі. Також організм може відреагувати порушенням місячних, мастопатією і, звичайно, розладом психіки.



Чому організм постійно хоче їсти?

Вся справа в ліні і низькій руховій активності. Одного разу почавши, важко зупинитися. Споживаючи велику кількість їжі, ми розтягуємо стінки шлунку, який починає вміщати в себе все більше і більше. Якщо при цьому вести малорухливий спосіб життя, енергія (а живлення – це не що інше, як джерело енергії) не витрачається, організм починає робити запаси. На душі стає тривожно, підвищується плаксивість. І тоді виникає булімія (підвищений апетит, збільшене споживання їжі) – типове психосоматичне захворювання, причина якого криється в дисфункції мозкових центрів, регулюючих відчуття голоду і насичення.

Для багатьох жінок повнота – це неусвідомлене прагнення  дружини продемонструвати свою «домашність», вірність, відданість йому, а також будинку і дітям, вважають психоаналітики.



Більшість причин збою пов'язана з емоційною напругою, стресом, тривогою, іноді страхом. Згідно концепціям Фрейда і інших психоаналітиків, булімія є своєрідною реакцією психологічного захисту (при депресіях, багатьох неврозах, кризових життєвих ситуаціях). Людина шукає заспокоєння в задоволеннях і знаходить їх в їжі (частіше жирній, солодкій). Це якоюсь мірою заглушає тривогу, внутрішній дискомфорт, тугу.

Помилковий діагноз

Боротьба із зайвим апетитом – досить тривале заняття, що складається з дієти і фізичних навантажень.

Як це не парадоксально, багатьом жінкам до певного часу здається, що вони їдять зовсім небагато. При цьому тіло повніє, і виникають порушення в ендокринній системі. Лікар-ендокринолог починає шукати причини в порушеннях функції щитовидної залози і навіть гіпофіза. Рекомендує гормональне лікування, яке, в кращому разі, не дає ніяких позитивних результатів.

Що відбувається насправді: стрес, який одного разу почавшись, глибоко зачаївся і веде свою руйнівну роботу. І щоб переконатися в цьому або, навпаки, спростувати підозри, необхідно звернутися до психотерапевта.

3 способи зупинити об'їдання

1. Настроїтися, що боротьба із зайвим апетитом буде довга і наполеглива, така, що складається з дієти і фізичних навантажень (адже при малорухливому способі життя виникає атрофія серцевих м'язів), це дозволить буквально позбавляти жирові клітини від надлишків.

2. Доведеться рахувати кожен з'їдений шматок жирної їжі. Особливо, якщо жир тваринного походження: сметана, вершкове масло, молоко, майонез, шашлики, паштети і т.д. При першій-ліпшій можливості віддавати перевагу рослинному маслу. Віддавати перевагу всьому, що містить багато клітковини (яблука, груші, сухофрукти). Якщо вже дуже хочеться попити чайку із солоденьким – трохи кураги, інжир, родзинки. Дуже корисні для «безпечного» насичення каші. Особливо гречана, вівсяна, ячмінна, навіть рисова.

3. Можна скористатися послугами психотерапевта, який порекомендує гіпноз, аутогенні тренування, нейролінгвістічне програмування, групову психокорекцію або що-небудь інше.

Не їжте, втупившись в телеекран: можна проковтнути багато зайвого. Їжте на нарядно накритому столі з скатертиною, бажано в приємному товаристві. І тоді жирові відкладення, надлишки самі по собі розсмокчуться, розчиняться.

Якщо публікація "Як позбутись об'їдання?" Вам сподобалася поділіться з друзями в соціальних мережах або залишите коментарі.

Випадкові цікаві публікації з нашого сайту

Нова технологія Bluetooth забезпечить безпеку ноутбуків
Вправи для плоского живота
29 лютого
загрузка...
Категорії: Здоровя
Додав: MetalmaideN |Дата: 13.04.2010 | Переглядів: 2840 | Рейтинг: 0.0 0 |
Теги: булімія, об'їдання, дієта, Як позбутись об'їдання, худання
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Цікаво
Статистика

Зараз на сайті: 1
Гостів: 1
Користувачів 0